ماشین حساب : راهنمایی خرید پرفروش بهترین مارک ها 

این راهنمای خرید ماشین حساب برای کمک به رشته های مهندسی ، حسابداری و دانش آموزان که مدل های ساده و پیشرفته  که فقط مناسب برای نیازهای خود را انتخاب خرید کنند. در این روزها مارک های کاسیو و سامسونگ مدل کامپیوتری یا دستی طرفداران زیادی دارند که از نوع خود بهترین مارک ها هستنند. برای مهندسی مکانیک و عمران کاربرد دارند. درست است که با گوشی های هوشمند و نصب برنامه اندروید این محصول نیازها را برطرف می سازد. ولی بازهم با این حال جای خود را به ماشین حساب های مخصوص نمی دهد.

انواع ماشین حساب در زیر معرفی می شوند

اگر دوست دارید کارایی هریک از ماشین حساب ها را بدانید در زیر انواع مدل ها با کارایی های مختلف توضیح داده شده است تا انتخاب مناسب و بجایی داشته باشید. از این رو باید یک مدل مناسب با کسب کار خود را انتخاب و خریداری کنید. باید طوری باشد که نیاز شما رو برآرده کند. در صورتی که از لوازم اداری مانند این محصول استفاده نکردید ، همه وقت می فهمید که مدل و مارک های مختلفی در بازار عرضه می شوند. که هر کدام کارایی های خود را دارند. که بستگی به امکانات محصول دارد تا نیاز شما رو برطرف سازد.

ماشین حساب چاپگر یا پرینتر دار

ماشین حساب چاپگر یا پرینتر دار

اگر دوست دارید در زمان حساب کردن سوابق مالی را نگهداری کنید این مدل برای کسب و کار شما مناسب است. این محصول دارای دستگاه چاپ مشابه به ماشین حساب رومیزی می باشد اما با چاپ روی یک رول کاغذ ، محاسبات چاپ می شود. این مدل بطور کلی کمی بیشتر از ماشین حساب های دیگر امکانات دارد ، همچنین باید که ویژگی های موجود را بشناسید و عینا بدانید که به جستجوی چه مارک و مدلی هستید.

توابع: برخی ماشین حساب های چاپی را با عملکردهای خاص مانند محاسبه مالیات ، محاسبه وام ، ارز ، و گزینه های هزینه / فروش / حاشیه پیدا خواهید کرد ، اما دیگر مدل ها این امکانات را ندارند. همچنین هنگام انتخاب مدل های حافظه دار ، به انتخاب خود توجه خواهید کرد.که کدامین مدل را برای خود انتخاب کنید

سرعت: اگر وارد سری های طولانی از اعداد شوید ، سرعت چیزی است که باید در نظر بگیرید. سرعت توسط خطوط در ثانیه اندازه گیری می شود. شما طیف گسترده ای از سرعت ها را از 1.4 خط در ثانیه تا 8 خط در ثانیه مشاهده خواهید کرد.

چاپ رنگ ها: چاپ یک و دو رنگ در دسترس می باشد. رنگ ها دربرگیرنده مشکی ، آبی ، قرمز و بنفش است.

قیمت: بسته به ویژگی ها ، ماشین حساب های چاپگری می توانند هزینه کمی داشته باشند. با این حال ،  بسیار اساسی وجود دارد که ارزان تر هستند. اطمینان حاصل کنید که ضمن حفظ بودجه خود ، تمام ویژگی های مورد نیاز خود را بدست آورید.

• کاغذ: بیشتر ماشین حساب های چاپی رول کاغذ پیوندی می گیرند اما ممکن است در معدودی از حلقه های حرارتی قرار گیرید. هر دو نوع در دسترس هستند اما این موضوع را هنگام خرید لوازم حسابگر خود در ذهن داشته باشید.

گارانتی: ضمانت ها از شش ماه تا 3 سال متغیر است.

ماشین حساب های کامپیوتری

ماشین حساب های کامپیوتری

این ماشین حساب ها یکی از گزینه های مناسب برای اکثر کسب کارهای حسابگری است که به صورت ساده و رایج در دسترس بیشتر افراد است. که عملکردهای اصلی ریاضی را انجام می دهند (علاوه بر این ، تفریق ، ضرب ، تقسیم). در حالی که ممکن است ساده باشند ، اما باید ویژگی های خاصی را دارا می باشند.

کلیدها: برخی از ماشین حساب های کامپیوتری دارای کلیدهای خاص مانند کلید +/- ، کلید بزرگ کل ، کلید ریشه مربع و کلید backspace هستند. ممکن است شما از این کلیدهای خاص استفاده نکنید که در این صورت ممکن است ماشین حساب بسیار اساسی را ترجیح دهید.

حافظه: ما حافظه ها را در زیر محصولات حسابگری چاپ ذکر کردیم و همان برای حسابگرهای کامپیوتری نیز صدق می کند.

صفحه نمایش: نمایشگرها در موقعیت های ثابت ، زاویه دار و قابل تنظیم قرار می گیرند. ممکن است متوجه شوید که صفحه نمایش زاویه دار یا قابل تنظیم آسانتر است. همچنین باید به تعداد ارقام صفحه نمایش فکر کنید. بسیاری از ماشین حساب ها 12 رقم را نشان می دهند اما برخی تنها 10 یا 8 را نشان می دهند.

توابع: برخی از کارکردهای موجود در ماشین حساب های کامپیوتری همانند مدل های چاپی است. می توانید یک مدل کامپیوتری داشته باشید که قادر به انجام مبادلات ارزی ، درصد اضافه / تخفیف ، تعداد موارد ، نشانه گذاری / پایین و محاسبه مالیات باشد.

اندازه: در اندازه از سایز بزرگتر 6 ½ 8 ¾ “تا اندازه جیب (2 ¼ x 3 ½”) هستند.

ماشین حساب مالی و نمودار

ماشین حساب مالی و نمودار

ماشین حساب های مالی و نمودار می توانند نمودارها را ترسیم کرده و معادلات را حساب کنند. بسیاری از این موارد همچنین قابل برنامه ریزی هستند و به کاربر امکان می دهند برنامه ها را شخصی سازی کند. برخی از ویژگی های مورد نظر شامل موارد زیر است.

حافظه: از آنجا که این نوع محصول ها دارای برنامه هستند ، باید در نظر بگیرید که فضای ذخیره سازی آن به عنوان مثال 100MB یا 3.5MB چقدر است.

توابع: معادلات دیفرانسیل ، پارامتری ، توالی ، قطبی ، هیستوگرام ، توطئه و بزرگنمایی فقط برخی از کارکردهای ویژه ای هستند که با حسابگرهای نمودار پیدا خواهید کرد.

• چه مواردی را شامل می شود: هنگام خرید یک ماشین حساب نمودار ، توجه کنید که با آن چه چیزی همراه است. یک باتری قابل شارژ ، نرم افزار ، کیس و کابل USB ممکن است در یک بسته داشته باشند.

ماشین حساب مهندسی

ماشین حساب مهندسی

ماشین حساب های مهندسی و علمی پیشرفته تر بوده و قادر به انجام کارکردهای حساب های ، مثلثات ، لگاریتمی و نمایی هستند. اگر در رشته ریاضی یا علوم هستید ، این نوع محصول برای شما مفید خواهد بود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید هنگام خرید خود به دنبال آن باشید.

حافظه: مانند ماشین حساب های نمودار ، باید در نظر بگیرید که یک حسابگر علمی چه حافظه ای دارد.

منبع تغذیه: برخی از ماشین حساب ها با باتری کار می کنند و برخی دیگر نیز از انرژی خورشیدی استفاده می کنند.

نماد فرمول: گزینه های شما هنگام نوشتن فرمول شامل جبر ، منطق مستقیم جبر و استاندارد می شوند.

توابع: برخی از توابع مورد نظر برای محاسبه کسری ، تبدیل کسری / اعشاری ، احتمال و موارد دیگر هستند.

چه مواردی را شامل می شود: بعضی از ماشین حساب ها شامل باتری و کیس می شوند. قبل از خرید خود به حسابگر مربوط به این موضوع توجه داشته باشید.

در حالی که این راهنمایی شما را در مسیر درست با انتخاب این محصول که برای شما بهتر کار می کند هدایت می کند ، فراموش نکنید که ما همیشه برای کمک به اینجا هستیم.

1 ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

ماشین حساب کاسیو

 

ماشین‌ حساب fx-991ES PLUS ساخت شرکت کاسیو از دیگر مدل‌های مهندسی این شرکت است. کاسیو از دیرباز در زمینه‌ی تولید ماشین‌ها مهندسی فعال بوده است و می‌توان گفت در این زمینه بی‌رقیب است. برق مصرفی این محصول از 2 روش پنل خورشیدی و باتری تأمین می‌ شود که قابلیت بسیار مفید و مناسبی است. ویژگی بسیار خوبی که در این مدل تعبیه‌شده است قابلیت نمایش اصطلاحات ریاضی همانند کتب درسی است که در درک معادلات و فرمول‌های کمک بسیاری به کاربر می‌ کند. برای نشان دادن معادلات به این شکل فناوری ماتریس نقطه‌ای در این دستگاه استفاده‌ شده است.

امتیاز و نظرات کاربران به ماشین حساب کاسیو

ماشین حساب کاسیو

اگه دانشجوی مهندسی مخصوصا برق در مقطع کاردانی و کارشناسی هستید حتما بدرد تون میخوره.
من پارسال تو تخفیف گرفتم اون موقع قیمتش خیلی خوب بود الان از دوبرابر بیشتر شده قیمتش.

نقاط قوت

  • انجام انواع محاسبات پر کاربرد و مود های مختلف
  • صفحه نمایش قابل قبول
  • سهولت در استفاده
  • روشنایی صفحه قابل تنظیمه

نقاط ضعف

  • کلید های شل و ضعیف
  • متریال ساختش کیفیت متوسطی داره
  • محاسبات سنگین رو خیلی دیر پاسخ میده

ماشین حساب شارپ

 

دستگاهی که در این قسمت مشاهده می‌ کنید، ماشین‌حسابی رومیزی و فروشگاهی بوده که شرکت «شارپ» آن را تولید کرده است. شرکت شارپ یکی از شرکت‌های قدیمی در تولید وسایل الکترونیک و برقی است و محصولات آن از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. صفحه‌نمایش تعبیه‌شده در ماشین حساب شارپ مدل CS-2130 قابلیت نمایش 12 عدد را دارد و اعداد آن بسیار درشت هستند و با توجه به رومیزی‌بودن، به‌خوبی دیده می‌ شوند.
برق مصرفی دستگاه از دو منبع باتری و پنل خورشیدی تأمین می‌شود و درنتیجه کاربر نیاز چندانی به باتری ندارد. در محیط‌های روشن دستگاه با استفاده از پنل خورشیدی نور آفتاب را جذب کرده و به برق تبدیل می‌کند. کلید‌های دستگاه هم از پلاستیک باکیفیت ساخته ‌شده‌اند و عمر بسیار خوبی دارند در صورتی که به دنبال یک محصول خوب هستید ما به شما ماشین حساب شارپ مدل CS-2130 را معرفی می ‌کنیم.

ماشین‌حساب CS-2130 از نظر ابعاد و فاصله‌ی دکمه‌ها از هم تناسب خوبی دارد؛ به همین دلیل در انجام محاسبات با سرعت دچار مشکل نخواهید شد. این مدل به لطف صفحه‌نمایشی که دارد، ارقام را در اندازه‌ی بزرگی نشان می‌دهد و برای افراد با چشمان ضعیف، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود. دکمه‌ها از دوام بالایی برخوردار هستند و درعین‌حال به فشار محکم آن‌ها نیازی ندارید. پایه‌ای که برای آن در نظر گرفته ‌شده است، می‌تواند به‌راحتی زاویه‌ی مناسب را برای دید بهتر فراهم کند. ارقام را می‌توان تا 3 رقم از هم جدا کرد و به‌راحتی خواند. باتری و خورشید منبع تغذیه‌ی آن هستند. در یک نتیجه‌گیری کلی می‌توان گفت این ماشین‌حساب در کنار کیفیت و کارایی، از قیمت خوبی برخوردار است و می‌تواند به همکار محاسباتی چندین‌ساله‌ِی شما بدل شود.

امتیاز و نظرات کاربران درباره مدل شارپ

ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

خوب همه حسابداران میدونن که این بهترین و راحت ترین ماشین حساب هست ولی متاسفانه جنس موجود بازار چینی هست و مثل قبل اصل نیست. دکمه ها به راحتی و روانی اصلش نیست.

 

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL یک ماشین‌حساب رومیزی و فروشگاهی بوده که در حدود 295 گرم وزن داشته و حمل آن ساده است. صفحه نمایش آن LCD تک خطی و تک رنگ است و قادر است تا 14 کاراکتر را نمایش دهد. منبع تغذیه این ماشین حساب باتری و پنل خورشیدی است. از ویژگی‌های این ماشین‌حساب می‌توان به امکان مرور محاسبات تا 112 مرحله ، کلید Auto Replay برای مرور محاسبات به صورت خودکار، کلید جمع کل (GT)، کلید حافظه، کلید دو صفر و سه صفر، کلید برای تعیین نحوه گرد کردن اعداد و کلید برای تعیین تعداد اعشار اشاره کرد. ابعاد این ماشین حساب 190 × 184 × 45 میلی متر است که به راحتی روی میز قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید در فروشگاه و یا محل کار خود از ماشین حساب استفاده نمایید. این ماشین حساب می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج + 12 =