از کجا دوربین دست دوم بخریم + نکات مهم و راهنمایی خرید

اگر هزینه کافی برای خرید دوربین عکاسی یا فیلمبرداری ندارید می توانید با انتخاب دوربین دست دوم در هزینه های خود صرفه جویی کند. چون بعضی از عکاسان و فیلمبرداران به هر دلیلی حرفه یا شغل خود را تغیر می دهند یا می خواهند دوربین مجهزتری خریداری کنند ، بخاطر همین موضوع می خواهند دوربین خود را به فروش بگذارند که در اینجا سایت کافه راهنما علاوه بر معرفی سایت های خرید فروش دوربین های دست دوم واسطی ، به نکات مهم هنگام خرید باید توجه داشته باشید توضیحاتی نوشته شده تا بتوانید یک خرید قابل قبولی داشته باشید و از وسیله خریداری شده نهایت استفاده را ببرید و لذت ببرید.

نکات مهم هنگام خرید دوربین دست دوم یا در حد نو

برای این که بتوانید یک دوربین دست دوم متناسب با نیاز خود خریداری کنید باید این نکته های مهم زیر را همیشه در نظر بگیرید تا بتوانید یک خرید راضی کننده ای داشته باشید. و یا برای افراد نزدیک مانند دوست آشنا هم به صورت اینترنتی بعد خواندن توضیحات نوشته شده در سایت کافه راهنما می توانید از سایت های معتبر دوربین یا وسایل های کارکرده که پایین تر از قیمت نو آن است خریداری کنید که بعضی از از محصولات هستنند که افراد بخاطر نیاز مالی برای فروش می گذارند که در حد نو یا شاید هم صفر با کارکرد پایین خریداری کنید. برای انتخاب بهتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام خرید دوربین دست دوم یا در حد نو

خرید از افراد غیرحرفه ای

افراد حرفه ای به دلیل این که بخاطر استفاده روزانه زیاد از دوربین کار زیادی می کشند و ممکن است زود خراب شود. زیرا در هر روز تعداد زیادی در زمان عکاسی و فیلمبرداری از آن استفاده می شود. و ممکن است بر روی آن خط و خش یا سایدگی بسیاری داشته باشند. ولی افراد غیر حرفه ای ممکن است سالی چندین بار از دوربین استفاده کنند و در زمان های خاص کاربرد دارند که شاید در حد نو و تمیز باشند ، به همین خاطر من پیشنهاد می کنم چه دوربین فیلمبرداری چه عکاسی از افراد غیر حرفه ای خریداری کنید. تا بهترین خرید را تجربه کنید. که شاید نصف قیمت دوربین نو خریداری شود.

همیشه تعداد شاتر را بررسی کنید

یک دوربین ممکن است از نظر ظاهری خوب به نظر برسد ، اما اگر واقعاً می خواهید بدانید چه مقدار از آن استفاده شده است ، حتماً تعداد شاتر را بررسی کنید. شمارش شاتر میزان استفاده شده را که شاتر به اتمام رسانده است به شما نشان می دهد و این به شما یک روش عالی برای تشخیص زمان استفاده شده از دوربین را نشان می دهد که مدت زمان شاتر تا قبل از نیاز به تعویض چقدر باقی مانده است. این امر به ویژه اگر اتفاقاً قصد خرید دوربین دیجیتال برای عکسبرداری عکسهای ثابت را دارید (از آنجایی که شاتر در هنگام عکسبرداری بیشتر سایش می شود) از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اما حتی اگر فقط فیلمبرداری کنید بازهم مورد توجه قرار می گیرد.

بررسی سنسور را فراموش نکنید

هر وقت کسی دوربینی را که می خواهد بخرد بررسی می کند ، تمایل دارد تقریباً به همه چیز نگاه کند (از جمله بدنه ، منظره یاب ، صفحه LCD و غیره) ، اما تقریباً همیشه در بررسی سنسور کوتاهی می کند. همانطور که قبلاً گفتم ، مهم نیست که بدنه دوربین بسیار تمیز به نظر برسد ، اگر در زیر سطح موضوعی در کمین باشد ، باید آنها را در اسرع وقت شناسایی کنید.

بزرگترین و متداول ترین این موارد وجود خراش یا نقص روی سنسور است. شما باید در خرید چرخ دنده های دست دوم بسیار احتیاط کنید زیرا ممکن است فروشنده در مورد وضعیت دوربین تک لنزی بازتابی خود کاملاً صادق نباشد و مشکلات سنسورها در میان دوربین های قدیمی نسبتاً رایج است. قبل از انعقاد قرارداد حتماً به حسگر نور تابانده و اطمینان حاصل کنید که همه چیز زیبا و تمیز به نظر می رسد تا خیال خود را راحت کنید. اگر این کار را نکنید ، وقتی متوجه مسائل مشکلات می شوید ، که دیر شده.

همیشه ابتدا با دوربین عکاسی تست کنید

به دلایل زیادی ، از جمله موارد ذکر شده در بالا ، بسیار مهم است که قبل از تعهد در فروش ، با دوربین مورد نظر هنگام خرید عکس بگیرید. خواه مشکلی در سنسور وجود داشته باشد ، هم مشکل ضبط ، هم LCD معیوب یا هر تعداد دیگر از مشکلات رایج ، احتمالاً نمی دانید که مشکلی در قسمت ها وجود دارد تا اینکه با آن عکس بگیرید.

من توصیه می کنم که نه تنها با دوربین عکاسی کنید ، بلکه باید تصاویر را در یک مانیتور مناسب مشاهده کنید تا اطمینان حاصل کنید که در هنگام پخش مجدد آن در دوربین ، مناطق مشکوک یا مصنوعات قابل توجهی مشاهده نشده است. هنگام بررسی دوربین کارکرده ، همیشه یک کارت SD / CF و یک لپ تاپ به همراه داشته باشید و از عکس های گرفتن شده تست کنید.

بررسی نیاز خود

قبل خرید دوربین کارکرده نیاز خود را بررسی نمایید که برای چه منظوری می خواهید. این سوالات و از خود بپرسید که برای کارهای های حرفه ای نیاز دارید؟ یا برای عکاسی و فیلمبرداری با خانواده و دوستان خود هر چند روز یا چند ماه از آن جهت گرفتن عکس و فیلم های یادگاری استفاده خواهید کرد. بعد بررسی ، تا بعد دوباره هزینه اضافی را برای خود ایجاد نکنید و این را هم در نظر داشته باشید که آیا مدل خاصی را می خواهید یا بعد بررسی سایت فروشنده دوربین های کارکرده به مدل دلخواه خود خواهید رسید.

قیمت

حتما قیمت دوربین کار کرده را با مدل های مختلف مقایسه کنید تا گران نخرید و در ضمن این موضوع را هم به یاد داشته باشید ، اگر مارکی را در نظر دارید که با مدل خاصی است ، حتما قیمت مدل های صفر آن را هم بررسی کنید که اگر قیمت ها نزیدیک به مدل صفر باشد بهتر است در این صورت دوربین نو را بخرید تا خیال شما هم راحت باشد که از نظر سالم بودن و حتی این مدل ها دارای ضمانت هم می باشند. که در زمان های استفاده با خیال راحت به کار خود ادامه می دهید.

مشاهده لیست قیمت دوربین نو ، موجود در بازار

از کجا دوربین دست دوم بخریم؟

از کجا دوربین دست دوم بخریم
توجه : سایت کافه راهنما ، هیچ مسئولیتی را در قبال خرید و فروش دوربین های کارکرده عهده دار نمی باشد. فقط یک راهنمایی در خرید می باشد پس در خرید خود دقت لازم را بکنید. تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

سخن آخر

و در آخر این راهنمایی خرید ، به نتیجه های قابل قبولی رسیدیم ، که اول از همه در خرید دوربین دست دوم یا در حد نو هزینه کمتری به نسبت به مدل های صفر خرج خواهیم کرد. دوم با مابقی پول می توانیم لوازم های جانبی که برای همراه با دوربین نیاز داریم تجیهزات متناسب با نیاز دوربین خود را تهیه کنیم ، و در زمان فیلمبرداری و عکاسی از آنها استفاده نماییم. بعد نتیجه گیری از نکات مهم ، به معرفی سایت واسط برای خرید و فروش دوربین های کارکرده رسیدم ، که امیدواریم از این سایت پیشنهاد داده شده ، نهایت استفاده را بکنید. و یک خرید قابل قبولی داشته باشید. و از لحظات زندگی خود عکس و فیلم های خاطره انگیز جمع آوری کنید. و بعدها از آن خاطره ها لذت ببرید. تشکر ، که تا انتهاتی این مقاله با ما همراه بودید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

16 + نوزده =