راهنمایی خرید 7 مدل برتر ذره بین معمولی و قویی بهترین پرفروش ترین ها 

معرفی انواع ذره بین بزرگ قوی و معمولی همراه با بررسی قیمت نقاط قوت و ضعف هر یک از ذره بین ها برای خرید و انتخاب آسان شما از میان پرفروش ترین و جدیدترین مدل ها و معرفی ارزانترین فروشنده این محصولات

مشاهده 7 مدل برتر ذره بین

مشاهده لیست قیمت روز ذره بین

آپدیت : 1398/11/06 – 2020/01/26

انتخاب مجری درست برای اهداف خود

انتخاب ذره بین مناسب برای کار شما ، ابتدا مشخص کنید که از چه ابزاری برای کار استفاده می شود. سپس اندازه و مناسب به موضوع کاری را انتخاب کنید. و در آخر ، شخصیت سطح شی را تجزیه و تحلیل کنید. سپس جنبه های ذره بین را بررسی کنید:

تعداد عناصر:

لنزهای منفرد برای قدرتهای پایین رضایت بخش هستند. برای افزایش قدرت تفکیک و تصحیح ناهنجاریهای کرومی یا دیگر ، به ذره بین قدرت بالاتر به دو یا چند عنصر لنز احتیاج دارید.

فاصله کاری:

فاصله از ذره بین تا جسم مورد نظر فاصله کار است. این فاصله با توجه به نوع کارهایی که باید در زیر ذره بین انجام شود یک نکته مهم است. اگر کار شما به استفاده از ابزارها نیاز دارد ، ذره بین با فاصله کاری طولانی امکان فضای کافی را برای استفاده از هر دو ابزار و مشاهده راحت جسم فراهم می کند. ذره بین های فاصله کوچک کار با قدرت بالاتر برای کارهای بازرسی در نزدیکی ترجیح داده می شوند.

میدان دید:

میدان دید منطقه ای است که از طریق ذره بین دیده می شود. با افزایش قدرت ، قطر لنز و میدان دید کاهش می یابد. در قدرت 5 (5X) ، میدان دید در حدود 1.5 “است. در 10 قدرت (10X) ، حدود 0.5” است. معمولاً برای اسکن سطوح بزرگتر و قدرت زیاد برای مناطق کوچک بهتر است از قدرت کم استفاده شود.

تسکین چشم:

حداکثر فاصله چشم می تواند از ذره بین باشد و هنوز نمای کاملی از خود نشان می دهد. تسکین چشم طولانی تر به طور کلی مشاهده راحت تری را ارائه می دهد.

عمق میدان:

فاصله بین نزدیکترین و دورترین نقاطی که ذره بین در یک موقعیت ثابت در کانون قرار می گیرند. با افزایش قدرت عمق میدان کاهش می یابد.

پوشش:

سطح لنزهای پوشیده شده با پوشش های ضد انعکاس ویژه باعث کاهش افت نور می شوند و به خصوص برای کاربردهای کم نور بسیار مفید هستند.

بزرگنمایی:

فرض بر این است که 10 “نزدیکترین فاصله ای است که چشم انسان می تواند برای رؤیت راحت باشد. یک جسم فقط 1” از چشم شما 10 برابر بزرگتر خواهد بود ، اما خارج از تمرکز است. عملکرد ذره بین این است که به چشم شما در تمرکز نزدیکتر کمک کند. از آنجا که یک لنز با فاصله 1 “فاصله کانونی بینایی روشن از 1 به پایین می بخشد ، یک جسم در این فاصله به وضوح دیده می شود و در هنگام مشاهده از فاصله 10” به فاصله 10 برابر نزدیکتر از آن است. توان 10 برابر یا 10: با استفاده از این تعریف ، قدرت ذره بین یک لنز می تواند به شرح زیر باشد: MP = 10 / FL اگر فاصله کانونی در اینچ مشخص شده باشد. اگر طول کانونی در mm مشخص شود ، فرمول MP = 250 / FL.

قدرت ذره بین بسته به فاصله کار ، فاصله تسکین چشم و ویژگی های چشم ناظر کمی متفاوت خواهد بود.

اندازه در مقابل قدرت در نقش برجسته ها

یک ذره بین بسیار سبک وزن ، قطر بزرگی دارد ، یک منطقه دید وسیع را ارائه می دهد و بزرگنمایی بدون اعوجاج بالا را ارائه می دهد. با این وجود ، ترکیب همه این ویژگی ها در یک واحد از نظر نوری غیرممکن است. قدرت ذره بین یک لنز به طول کانونی آن (fl) بستگی دارد. فاصله کانونی نیز به نوبه خود به انحنای لنز بستگی دارد. هرچه انحنای بیشتر باشد ، فاصله کانونی کوتاه تر و قدرت بیشتر است. در طراحی ذره بین ساده و ارزان ، قطر عدسی به طور معمول با افزایش انحنای افزایش قدرت افزایش می یابد. در مقابل ، با کاهش انحنای پایین برای کاهش قدرت ، قطر به طور کلی با افزایش نتیجه در ناحیه مشاهده افزایش می یابد. علاوه بر این ، اعوجاج معمولاً با افزایش انحنای بدن افزایش می یابد. بدین ترتیب، ذره بین با قطر بزرگ معمولاً منطقه دید بیشتری و قدرت کمتری را ارائه می دهد. بنابراین ، هر دو میدان دید وسیع و قدرت ذره بین زیاد نمی توانند بدون استفاده از لنزهای دقیق ، پر وزن و پر هزینه ، در یک طرح واحد قرار بگیرند.

در حال انتخاب یک تصویربرداری و قسمت دیداری

نمونه هایی از منطقه مشاهده با استفاده از قدرت بزرگنمایی زیر:

بزرگنمایی 6 برابر
6X
بزرگنمایی 9 برابر
9X
بزرگنمایی 12 برابر
12X
بزرگنمایی 20 برابر
20X

سیستم های اپتیکی اصلی MAGNIFIER

لنزهای ساده

لنزهای ساده:

لنز ساده یک لنز مثبت مثبت است. لنزهای ساده برای کارهایی که فقط به ذره بین قدرت کم نیاز دارند ، مانند بزرگنمایی خواندن 2X یا 3X ، رضایت بخش هستند. ذره بین لنزهای ساده رنگ را در حاشیه های بیرونی تصویر تحریف می کنند و در نتیجه وضوح خود را از دست می دهند.

لنزهای ساده

لنزهای دوبل:

لنز دوبلت دو لنز ساده است که در رابطه با یکدیگر استفاده می شود اما با هم سیمان نشده اند. دوبل تصویری با کیفیت بهتر تولید می کند زیرا برخی از اعوجاج رنگ تصویر بیرونی را تصحیح می کند.

لنزهای ساده

آکرومات:

یک آکرومات یک لنز ساده مثبت است که به یک لنز ساده منفی چسبانیده می شود. مزیت اصلی این است که برای دو رنگ اصلاح می شود و در قدرت های بالا به خوبی کار می کند. اکثر ذره بین ها با کیفیت بالا از آکرومات استفاده می کنند تا رنگ مو را در لبه اشیا از بین ببرد.

لنزهای ساده

سه قلو:

سیمان کردن سه لنز در کنار هم یک لنز سه گانه تولید می کند. سه قطعه تصویر با کیفیت بهتری ایجاد می کنند ، برای سه رنگ اصلاح می شوند ، و اعوجاج تصویر کمی یا بدون ایجاد آن ندارند. آنها به بهترین وجه برای مشاغلی استفاده می شوند که در سطح ذره بین نیاز به دقت زیادی دارند.

کیفیت سیستم های مگنیفایر

چقدر برای ذره بین هزینه می کنید باید توسط برنامه کاربردی که در آن استفاده شده تعیین شود. خرید ارزانترین ذره بین می تواند منجر به نتایج رضایت بخش و ناامیدکننده شود. هر ذره بین که بخرید باید ابزاری باشد که بتواند سخت افزارهای محیطی را که در آن استفاده خواهد شد ، متناسب کند. علاوه بر این ، ممکن است انتظار نباشد که همان ذره بین الزامات چندین عملکرد را برآورده سازد. در زیر چندین عامل مؤثر بر کیفیت ذره بین و همچنین عملکردی که برای آن مناسب تر است وجود دارد.

زمینه صافی و اندازه

با توجه به قوانین فیزیکی ، قسمت بیرونی تصویر که توسط یک لنز ساده شکل گرفته ممکن است خارج از تمرکز ظاهر شود. این به دلیل انحنای لنز ایجاد می شود. هر چه بزرگنمایی بیشتر – و انحنای بیشتر لنزها – مشکل بیشتر باشد. با طراحی ذره بین که بیش از یک لنز دارد می توان به راحتی این کار را برطرف کرد. سه گانه دارای یک “میدان مسطح” است که بدین معنی است که کل منطقه دید در حال تمرکز و تحریف نیست.

تقسیم رنگ

به دلیل قوانین جسمی ، لنزها می توانند جلوی رنگ کاذب را به تصویر بدهند که حاشیه های رنگ کاذب معروف به انحراف کرومیک است. لنزهای ساده رنگهای مختلف را در نقاط مختلف متمرکز می کنند. آکرومات ها با دو لنز ساده با هم پیمان شده اند و این باعث می شوند بسیاری از رنگ ها در همان نقطه تمرکز کنند.

راهنمای انتخاب انواع ذره بین

 

تایپ کنیدقدرتمزایاکاربران و موارد استفاده
مقایسه کننده ها6X-12Xمجهز به رتیكول برای اندازه گیری دقیق قطعات كوچك ، زاویه ، سوراخ ، قطر ، اندازه نخ و غیرهچاپگرها ، عکاسی هوایی ، کاربران کد مغناطیسی ، ماشینیست ها ، بازرسی مدار چاپی
لوپ ها2X-10Xبرای بازرسی آسان دستی روی چشم پوشیده یا روی یک قاب عینک سوار شده استساعت سازان ، جواهرات ساز ، بازرسان QC ، سازندگان ابزار ، سازندگان ابزار
آزمایشگران کتانی5X-9Xذره بین با پایه تاشو دارای مقیاس شبکه ای برای استفاده بدون هندزفری استشمارش موضوعات در منسوجات ، چاپ ، حکاکی ، تخته مدار
ذره بین پایه های مات6X-12Xپایه از نور نامطلوب خاموش می شود ، مستقیماً روی کار استراحت می کند ، شبکیه ها را می پذیردبررسی منفی ، سلب کار روی میز نور ، تراز کردن سیستم های دوربین
ذره بین های شفاف پایه6X-12Xبرای بررسی نقاط دقیق ، پایه نور را تصدیق می کندویراستاران ، جمع آوری تمبر / سکه ، عکاسان
سه پایه هیستینگز7X-20xدستی ، اندازه جیب ، تصحیح رنگ ، درست مسطحسنگ شناسان ، حکاکی کنندگان ، ماشینیست ها ، ویراستاران ، چاپگرها ، چاپگرهای عکس
میکروسکوپ های اندازه گیری مستقیم20X-300Xاندازه میکروسکوپ “جیب” برای مشاغل نیاز به بیش از 20 برابر قدرت ، رتیکول های موجود استبسیار متنوع برای تشخیص نقص ، خراش و نواقص

edmundoptics

مخترع ذره بين كيست ؟ 

مخترع ذره بین توسط یک مسلمان عرب ، که یکی از بزرگترین فیزیکدان و ریاضیدان بوده با نام و اسم ابن هیثم شناخته شده که این وسیله را اختراع کرده است. در علم و فناوری های بیشتر به کار می رود. جهت پیدا کرده بهترین ابزار بزرگ نمایی موجودات و اشیای ریز در زیر می توانید محصولات را مشاهده نمایید.(منبع)

لیست قیمت مشخصات انواع ذره بین پرفروش


1 قیمت خرید ذره بین مدل 9882

خرید ذره بین مدل 9882

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  35*40*20 میلی متر
 • وزن
  20 گرم
 • جنس بدنه
  پلاستیکی

مشخصات فنی

 • گستره قطر عدسی
  10 تا 30 میلی متر
 • قطر عدسی
  10 میلی متر
 • بزرگنمایی
  60 برابر
 • جنس عدسی
  پلاستیکی

نقاط قوت :

 • کوچک
 • زیبا
 • کیفیت مقبول
 • مناسب برای کسانی که نیاز به ذره بین قوی همراه دارند

نقاط ضعف : 

 • بدنه ضعیف

نظرات خریداران در مورد این محصول

سلام ، من برای کار الکترونیک گرفتم ، اندازش نسبت به تو عکس منو شوکه کرد برای خواندن اعداد روی آیسی باید عدسی به آیسی حتما بچسبه با فاصله نمیشه خوند بعضی جاها قابل استفاده نیست اما در حالت کلی بزرگ نمایی خوبی داره .

دیروز که این ذره بین به دستم رسید، واقعا از اندازه کوچیکش شگفت زده شدم. اما بعد از تست و استفاده، خیلی لذت بردم و به راحتی تونستم روی بعضی از قطعات موبایل رو که با ذره بین های معمولی نمیشد خوند، بخونم. چون خودش نورپردازی داره، به خاطر همین میتونین ذره بین رو کاملا به سوژه مورد نظرتون بچسبونین و به راحتی نوشته ها رو بخونین. البته این رو هم بگم که با دست به لنز گوشی موبایل هم چسبوندمش و تونستم عکسهای ماکروی خیلی باکیفیتی هم بگیرم.
برای دیدن پیکسل سوختگی گوشی ها و خوندن آی سی ها و … دیدن حشرات و … از نزدیک، یک ذره بین خوب و با کیفیته. مخصوصا اینکه قیمتش هم خیلی پایینه.
من که راضی بودم و به عنوان یک ابزار مفید، همیشه همراهمه.
امیدوارم دوستان عزیزی که کنجکاو دیدن اجسام و … از نزدیک هستند، این ذره بین رو تهیه کنند و لذت ببرند.


بسیار جالب و کوچک هست طوری که اندازه کمی بزرگتر از یه جعبه کبریت داره برای کسانی که نیاز به ذره بین قوی همراه دارند بسیار مناسب هس و برای هیجان زده کردن بچه ها هم عالیه کلا پسرم هر گیاهی میبینه رو با این یه مدت سرگرم میشه خیلی جذابه

قیمت حدودی ۳۸,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


2 خرید ذره بین صفحه ای هلیکس مدل A4 Sheet

ذره بین صفحه ای هلیکس مدل A4 Sheet

ویژگی ها

 • امکانات دیگر
  – مناسب برای خواندن سطوح چاپی بزرگ مانند روزنامه، نقشه و کتاب
 • – سایز A4
 • – وزن سبک
 • – قابل نگهداری در یک دست دست
 • – قابلیت حمل آسان بین کتاب یا داخل پوشه
 • – دارای لنزهای مقاوم
 • – مقاوم در برابر خراش

نقاط قوت :

 • سایز بزرگ

نقاط ضعف : 

 • عدم شفافیت و وضوح

نظرات خریداران درباره ذره بین صفحه ای هلیکس مدل A4 Sheet

برای افرادی که میخوان یه سری کاغذ رو فقط بخونن و چشمشون مشکل داره کاربردیه نسبتا ولی باید توجه داشته باشید که مثل یه ذره‌بین معمولی دیگه نمیشه ازش استفاده کرد و روش یه سری شیار داره. بزرگنماییش هم خیلی زیاد نیست.

قیمت حدودی ۳۹,۹۰۰  تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


3 خرید قیمت ذره بین مدل NO9890

قیمت ذره بین مدل NO9890

مشخصات فنی

 • گستره قطر عدسی
  10 تا 30 میلی متر
 • قطر عدسی
  25 میلی متر
 • بزرگنمایی
  40 برابر
 • گستره بزرگنمایی
  40 تا 60 برابر
 • جنس عدسی
  کریستالی

ذره بین دوم

 • ذره بین دوم
  ندارد
 • بزرگنمایی ذره بین دوم
  – برابر

نقاط قوت :

 • نور قوی
 • کیفیت ساخت قابل قبول
 • زیبا

نقاط ضعف : 

 • جعبه ی بی کیفیت

پیشنهادات خریداران ذره بین مدل NO9890

قیمت حدودی ۹۰,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


4 خرید ذره بین جواهرشناسی مدل MG21011

ذره بین جواهرشناسی

نقاط قوت :

 • طراحی زیبا
 • بزرگنمایی فوق العاده
 • کیفیت ساخت کاملا مناسب
 • قیمت مناسب

نقاط ضعف : 

 • کوچک بودن عدسی

 

پیشنهادات خریداران

در کل خوبه نسبت به قیمتش و ارزش خریدن رو داره اما به جز ویژگی اصلی که برای جواهرات هستش خیلی نمیشه رو دیدن چزای ریز برای مورد های دیگه مثل برد گوشی که من میخواستم برای اینکار نمیشه حساب کرد چون باید خیلی نزدیک بیاری تا بتونی ببینی البته این از دقت کم من بود ولی اینو اضافه کنم که چراغ ال ای دی واقعا کمک زیادی به دید میکنه.


دیروز این ذره بین بدستم رسید.چندین مدل قبلا گرفته بودم البته با بزرگنمایی ۳۰ برابر ولی این یکی واقعا محشر بود.کیفیت ساختش قابل قبوله و در کل حتما پیشنهاد میکنم بهتون.اون دوستمون هم که گفتن بدون نور بدرد نمیخوره باید بگم اصلا اینطور نیست.اگر بخواید در شب استفاده کنید که خب چشم آدم هم نمیبینه ولی در روز یا حتی نور کم هم کاربرد عالی ای داره اگرچه نور زیاد باشه کیفیتش به مراتب بالاتر میره.


قیمت حدودی ۳۸,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


5 قیمت خرید ذره بین مدل ZD-10M

خرید ذره بین مدل ZD-10M

نور کمکی

 • نور کمکی
  White LED
 • نوع باتری
  نیم قلمی
 • تعداد باتری
  3 عدد

نقاط قوت :

 • گستره قطر عدسی:60 تا 90 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی:10 تا 02 برابر
 • جنس عدسی:کریستالی
نقاط ضعف : 
 • پلاستیکی
 • قابلیت تعویض لنز را ندارد
 • ذره بین دوم ندارد

 

نظر خریدار

به عنوان هدیه روز پدر خریدم. ابزاری مفید و کاربردی می باشه.

قیمت حدودی ۱۵۵,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


6 قیمت خرید عینک ذره بینی تعمیرات مدل BAMA103

خرید عینک ذره بینی تعمیرات

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  200X40X40 میلی متر
 • وزن
  60 گرم
 • جنس بدنه
  فلزی

نقاط قوت :

 

نقاط ضعف : 
 

نظرات کاربران

فقط بدرد کسایی میخوره که کلکسیون سکه یا اشیا قیمتی ریز دارن با کسایی که ساعت تعمیر میکنن
بدرد تعمیرات قطعات الکترونیکی نمیخوره

قیمت حدودی ۱۸۵,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول


7خرید اینترنتی ذره بین پروسکیت مدل MA-1503I

ذره بین پروسکیت

مشخصات :

 • ابعاد 1200×300 میلی متر
 • وزن 4500 گرم
 • جنس بدنه فلزی

مشخصات فنی

 • گستره قطر عدسی 120 تا 150 میلی متر
 • قطر عدسی 190*155 میلی متر
 • بزرگنمایی 1.75 برابر
 • جنس عدسی کریستالی

قیمت حدودی ۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر و خرید این محصول