خرید 35 مدل بهترین تلسکوپ پرفروش با قیمت مناسب (نقد و بررسی)

0
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

تلسکوپ یکی از مهم ترین وسیله ای است که با بهترین کیفیت و زیباترین منظره انواع ستاره آسمانی و دیگر سیاره ها را مشاهده کنند. معرفی 12 مدل مارک تلسکوپ خرید اینترنتی از ارزانترین فروشنده با قیمت مناسب همراه با بررسی نقاط قوت و ضعف هر کدام انتخاب با مبلغی که دارید و هزینه می کنید.

راهنمایی خرید و نکات مهم در هنگام انتخاب تلسکوپ خانگی و حرفه ای

این که آیا شما به طور جدی قصد خرید اولین تلسکوپ خود را دارید یا فقط رویاپردازی در مورد آن هستید ، این راهنما به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ابتدا انواع تلسکوپ های موجود را بررسی خواهیم کرد و سپس در مورد ویژگی های اصلی آنها – اندازه لنز یا آینه اولیه ، نوع نصب ، قابلیت حمل ، لوازم جانبی آنها بحث خواهیم کرد. ما همچنین به بررسی و مقایسه قیمت هر کدام خواهیم پرداخت ، زیرا هر ابزاری مزایا و معایب خود را دارد.

قبل از خرید هر چیزی ، باید تعیین کنید که چه چیزی برای شما مهم است . بیشتر به چه چیزی می خواهید نگاه کنید؟ آسمان شما چقدر تاریک است؟ شما یک ناظر چقدر باتجربه هستید؟ چقدر می خواهید هزینه کنید؟ فضای ذخیره سازی شما چقدر است و چه وزن می خواهید حمل کنید؟ به این سؤالات کلیدی پاسخ دهید ، خود را با آنچه در بازار است ، آشنا کنید و در انتخاب تلسکوپی که سالهای آینده شما را راضی خواهد کرد ، در مسیر خود قرار خواهید داد.

قبل از بررسی تلسکوپ های مختلف موجود ، ارزش این را دارد که اصول کار آنها را بدانید.

دیافراگم: مهمترین مشخصات یک تلسکوپ

مهمترین وجه هر تلسکوپ دیافراگم ، قطر مؤلفه نوری اصلی آن است که می تواند یک لنز یا یک آینه باشد. دیافراگم دامنه ، توانایی جمع آوری نور آن (چقدر تصویر را روشن می کند) و قدرت حل کننده آن (چقدر تیز به نظر می رسد) را تعیین می کند. هنگام یادگیری چگونگی انتخاب یک تلسکوپ ، دانستن همه چیز در مورد دیافراگم برای توانایی شما در دیدن آسمان شب بسیار مهم است.

این یعنی چی؟ هرچه دیافراگم بزرگتر باشد بهتر است. با یک تلسکوپ 6 اینچی می توانید دهانه های ماه را به اندازه یک مایل در مسافت کوچک تشخیص دهید – نصف اندازه آنهایی که در یک اندازه 3 اینچی قابل مشاهده هستند (در همان شرایط با استفاده از همان بزرگنمایی). همان دو ابزار که در یک شب بدون ماه به سمت یک کهکشان ضعف چرخانده شده اند ، داستانی حتی دراماتیک تر را برای ما بازگو می کنند. از آنجا که سطح یک آینه 6 اینچی چهار برابر آینه 3 اینچی است ، چهار برابر نور جمع می کند ، به این معنی کهکشان چهار برابر روشن تر به نظر می رسد. (از نظر نجوم ، 1.5 ریشتر روشن تر است.)

بزرگنمایی همه چیز نیست

ممکن است شما را غافلگیر کند ، اما دیافراگم تلسکوپ چیزی نیست که بزرگنمایی آن (“قدرت”) را تعیین می کند. وقتی برای اولین بار با دیدن یک تلسکوپ ، یک فرد تازه کار معمولاً سؤال می کند ، “چه قدر بزرگ می شود؟” پاسخ این است: “هر مقدار که بخواهید”. هر تلسکوپ بسته به نوع چشمی که در انتهای چشم خود قرار داده اید می تواند طیف وسیعی از بزرگنمایی تقریبا نامحدود را ارائه دهد .

اما این فکر را نکنید که قدرتهای فوق العاده خوب به شما کمک خواهند کرد. دو عامل اصلی قدرت را نشان می دهد که با یک ابزار مشخص ، منظره مناسبی را نشان می دهد: دیافراگم (دوباره) و شرایط جوی .

فقط جزئیات بسیار زیادی در تصویر ایجاد شده توسط آینه اصلی یا لنزهای تلسکوپ وجود دارد ، بنابراین شما باید بزرگنمایی بهینه را برای دیدن این جزئیات بیابید – بدون اینکه بیش از حد از نور گرانبهای هدف استفاده کنید ، یک شیء کم نور را برای دیدن یا چرخاندن یک کم نور کنید. شیء روشن فقط یک تاری بزرگ.

به همین دلیل است که ناظران به طور کلی از قدرت کم برای جستجوی چیزهای ضعیف مانند کهکشان ها و سحابی ها استفاده می کنند و چیزی بیش از قدرت متوسط ​​برای چیزهای درخشان مانند ماه و سیارات نیست. همانطور که بزرگ کردن بیش از حد یک عکس ، به راحتی دانه های موجود در فیلم یا پیکسل های موجود در تراشه را نشان می دهد ، بنابراین بزرگنمایی بیش از حد نیز هدف شما را مبهم تر می کند.

قدرت چقدر است؟ یک قانون ساده برای یافتن بزرگنمایی مفید وجود دارد: 50 برابر دیافراگم تلسکوپ در اینچ یا دو برابر دیافراگم آن در میلی متر . و این در صورتی است که دامنه اپتیکال کاملی داشته باشد و هوا در شب به طور غیرمعمول پایدار باشد.

این بدان معنی است که دامنه 4 اینچی با کیفیت بالا (100 میلی متر) نباید بیش از حدود 200 برابر شود. برای چشم انداز این ، حتی یک ابزار کوچک که دارای اپتیک مناسب است ، حلقه های زحل یا کمربندهای اصلی ابر را روی مشتری نشان می دهد ، زیرا این موارد را می توان با بزرگنمایی 75 برابر مشاهده کرد. از طرف دیگر ، اگر یک تلسکوپ کوچک فروشگاهی 60 میلی متری را مشاهده کنید که دارای “300 نیرو !!!” است ، می دانید که این یک تبلیغ اعجاب انگیز است و باید با عاقلانه به جای دیگری بنگرید.

محاسبه ذره بین

اکنون حداکثر قدرت عملی را برای هر ساز خاص می دانید. اما چگونه می توانید آن را بدست آورید؟ چه تعداد کمی از روی چشم می گویند در مورد بزرگنمایی که می کنند؟

هر دامنه دارای فاصله کانونی است ، یعنی در واقع فاصله از لنز اولیه یا آینه تا تصویری که شکل می دهد. (این همیشه به اندازه طول لوله نیست ، زیرا ، همانطور که بعداً خواهیم دید ، برخی تلسکوپ ها بطور نوری مسیر نور را در داخل “چند برابر” می کنند.) طول کانونی تعداد زیادی است که اغلب در آن چاپ یا حکاکی می شوید. قسمت جلویی یا عقب دامنه ، بسته به دیافراگم و نوع دامنه ، معمولاً بین 400 تا 3000 میلی متر است.

به عنوان مثال ، مژه ها دارای فاصله کانونی هستند – مثال  25 میلی متر یا 10 میلی متر. به سادگی فاصله کانونی دامنه را با قطعه چشم تقسیم کنید. این بزرگنمایی است به عنوان مثال ، یک فاصله با فاصله کانونی 1000 میلی متر ، با استفاده از یک چشمی 25 میلی متری ، 1000/25 = 40 نیرو (یا 40x) را به شما ارائه می دهد.

چرا ماه فازی به نظر می رسد؟

لیست قیمت روز انواع مارک تلسکوپ

حتی بهترین تلسکوپ در شبهای دید “جوی ضعیف” منظره ای فازی می بخشد. این تصویر قمری رشته کوه Altai Scarp را نشان می دهد که به دهانه 90 کیلومتری Piccolomini (پایین سمت راست) منتهی می شود

حتی با بهترین تلسکوپ ، متوجه خواهید شد که می توانید در بعضی از شب ها جزئیات ظریف قمری یا سیاره ای را نسبت به سایرین تشخیص دهید. گاهی اوقات وضوح دید حتی از یک ثانیه به ثانیه دیگر تغییر می کند. با قدرت بالا خواهید دید که سیارات و ستارگان در بیشتر شب ها می درخشند و تاری می شوند. تقصیر نه به دامنه بلکه با جو آشفته زمین ، و گاهی اوقات با شرایط بسیار محلی مانند هوای گرم برخاستن از یک جاده آسفالت مجاور که تمام روز گرمای خورشید را خیس می کند نهفته است. اخترشناسان به شبهای آشفته اشاره می کنند که بد بودن “دیدن” را دارند.

دیافراگم های بزرگ به ناظران این امکان را می دهد تا اشیاء ضعیف و جزئیات ریز را روی ماه و سیارات انتخاب کنند ، اما صرف نظر از دیافراگم ، هرچه دید بهتر باشد ، بیشتر می توانید مشاهده کنید. از آنجا که هوای پایدار از اهمیت بالایی برخوردار است ، تلسکوپهای بزرگ – حتی آنهایی که در رده 10 اینچی به علاوه هستند – غالباً در 250x یا 300x در همه ، اما در تمام شب های بسیار ثابت محدود می شوند.

هر ناظر باتجربه ای به شما خواهد گفت که با تمرین ، جزئیات بیشتری را در یک تصویر مشاهده خواهید کرد – نه تنها به این دلیل که چشم شما بهتر آموزش می یابد ، بلکه به دلیل طولانی تر نگاه کردن ، شانس شما برای گرفتن چند لحظه از دیدن جوی غیر معمول پایدار بهتر است. .

آیا بزرگتر همیشه بهتر است؟

بنابراین اگر شرایط آسمان شما را محدود می کند ، به دنبال یک تلسکوپ بزرگتر از دیافراگم 10 اینچی بروید؟ دیافراگم های بزرگ اغلب توسط ناظران انتخاب می شوند که می خواهند هرچه بیشتر نور را برای مشاهده چیزهای کم نور جمع کنند: کهکشان ها ، سحابی ها و خوشه های ستاره. این اشیاء به اصطلاح “آسمان عمیق” به طور کلی با قدرت بسیار پایین تر از ماه یا سیارات مشاهده می شوند ، بنابراین کیفیت دیدن جوی کمتر مسئله ای است. همچنین ، دیافراگم بزرگتر به طور کلی منجر به قرار گرفتن در معرض زمان کمتر در معرض دید افراد علاقه مند به اخترفوتوگرافی می شود ، به خصوص هنگامی که با فاصله کانونی کوتاه همراه باشد.

اما حتی اگر یک ابزار بزرگ در بودجه شما باشد ، مسئله قابلیت حمل وجود دارد. دامنه آماتوری واقعاً وسیع یا به یک رصدخانه دائمی نیاز دارد ، بنابراین شما هرگز نیازی به جابجایی آن ندارید ، یا رفقای مایل به کمک به بلند کردن و مونتاژ آن برای هر جلسه مشاهده ، و سپس بعد از آن آن را پایین می آورید. بدیهی است ، بین راحتی و عملکرد یک معامله وجود دارد – و هرکسی تعریف خود را از آنچه “قابل حمل” است ، خواهد داشت. تسلیم شدن در برابر “تب دیافراگم” ، که در آن اجباری برای خرید بزرگترین تلسکوپی که می توانید به شما دست می دهد ، آسان است. واقعیت غم انگیز این است که لویاتان اغلب به زیرزمین یا کمد تحویل داده می شود ، بسیار سنگین و ناخوشایند برای استفاده منظم است. یاد آوردن،

به وزن دامنه مورد نظر برای خرید توجه کنید ، که معمولاً در چاپ کوچک ذکر شده است. یک هالتر یا سیاهههای مربوط به وزن خود را در مقیاس حمام خود دریافت کنید. ورود به سیستم را با شما انجام دهید. از جایی که تلسکوپ را در جایی که از آن استفاده خواهید کرد ، آن را به عقب و جلو ببرید. آیا در طول راه پله وجود دارد؟ چند بار می خواهید این کار را در پایان یک روز طولانی انجام دهید؟

در اینجا گزینه ما برای سه تلسکوپ کوچک است که اندازه گیری می شوند. (اطمینان حاصل کنید که گزارش های آزمون ما را در ارزیابی هر دامنه بررسی کنید.)

انواع تلسکوپ

پس از چند اصل نوری مهم حاکم بر عملکرد یک تلسکوپ و تبادل نظر بین عملکرد و قابلیت حمل ، اکنون می توانیم انواع مختلف تلسکوپ های موجود را کشف کنیم.

بخاطر اینکه فکر می کنید تنوع نامحدودی از تبلیغات موجود در مطبوعات نجوم وجود دارد ، بخشیده می شوید. با این وجود ، برای همه اشکال و اندازه های متنوع آنها ، انواع تلسکوپ ها را می توان به سه کلاس تقسیم کرد: نسوز ، رفلکتور ، و catadioptrics .

انواع تلسکوپ ها: دیرگدازها

انواع تلسکوپ ها: ضایعات کوچک

 

عدسی نور طولانی، براق لوله با یک لنز بزرگ در جلو و چشمی در پشت – کلیشه چگونه یک تلسکوپ قرار است به نگاه است. لنزهای جلویی ( هدف ) نور را متمرکز می کنند تا یک تصویر در پشت ایجاد شود. چشم چشم یک ذره بین است که با استفاده از آن به تصویر نگاه می کنید.

دیرگدازهای با کیفیت بالا اغلب توسط ناظران قمری و سیاره ای مورد بررسی قرار می گیرند که از تصاویر واضح و با کنتراست بالا که می توانند بزرگنمایی بالایی را ارزیابی کنند ، برخوردار هستند. در حقیقت ، هنگامی که به خوبی ساخته شده است ، می تواند با دیافراگم معین ، بهترین تصاویر را بدست آورد.

یکی دیگر از مزایای نسوز این است که به طور کلی ناهموارتر از انواع دیگر اسکوپ است ، زیرا لنزهای آن کمتر از تراز خارج می شوند. به همین دلیل دیرگدازها به خوبی برای کسانی که مایل به داشتن یک ابزار “بلند کردن و رفتن” هستند و یا تمایلی به برق زدن اپتیک ندارند مناسب هستند.

اما این ویژگی های خوب با قیمتی همراه هستند. یک لنز هدف بزرگ بسیار خوب یک اثر هنری است که نیاز به شیشه های خاص و کارهای دستی شخصی دارد. به همین دلیل ، نسوز ها گرانترین ابزارهای هر دیافراگم معین هستند.

همچنین ، در اشکال متداول آنها ، طول لوله های نسوز می توانند ناخوشایند باشند. نسوز 4 اینچی می تواند 4 فوت یا بیشتر باشد. و از آنجا که چشمان در انتهای پایین لوله قرار دارد ، اگر انتظار دارید اشیاء را در بالای سر مشاهده کنید ، یک سه پایه بلند لازم است. چنین سه پایه ای باید بسیار محکم ساخته شود تا از قدرت زیاد جلوگیری شود ، بنابراین ممکن است سنگین یا ناخوشایند باشد ، البته گران نیست. برای ناظران در اعماق آسمان ، یک ماده نسوز ممکن است به اندازه کافی نور برای مشاهده اشیاء ضعیف نداشته باشد ، و زمینه های دید محدود باشد. طراحی نوری مدرن باعث شده است تا ضایعات کوتاهتر ، قابل کنترل تر ، اما با هزینه ای بالاتر افزایش یابد.

انواع تلسکوپ ها: بازتاب دهنده ها

نوع دوم تلسکوپ ، بازتابنده ، از یک آینه برای جمع آوری و تمرکز نور استفاده می کند. متداول ترین شکل آن بازتابنده نیوتنی (اختراع شده توسط اسحاق نیوتن) است که دارای یک آینه اولیه مقعر خمیده (بشقاب) در انتهای پایین تلسکوپ است. در نزدیکی بالا ، یک آینه ثانویه مورب مورب ، نور را از قسمت اصلی به سمت لوله هدایت می کند ، جایی که توسط یک چشمی مناسب قرار می گیرد.

اگر بیشترین دیافراگم را برای پول خود می خواهید ، بازتابنده دامنه مورد نظر شماست. هنگامی که به خوبی ساخته شده و نگهداری شود ، یک بازتابنده می تواند تصاویر کاملاً متضاد از انواع شیء اشیاء را با کسری از هزینه یک رفیکتور دیافراگم برابر ارائه دهد.

همچنین لوله یک نیوتن قابل کنترل تر است. طول آن به ندرت بیش از هشت برابر قطر آینه اولیه و غالباً کمتر است. این بدان معنی است که یک نیوتن 8 اینچی را می توان در یک لوله به سختی بیش از 4 فوت قرار داد و در صندلی عقب یک ماشین کوچک برای حمل و نقل به آسمان تاریک و روستایی قرار گرفت. این مورد را با مرکز ثقل عموماً نیوتنی در زیر چشمان زیر ترکیب کنید و در پایان با یک ابزار نصب و راه اندازی جمع و جور و پایدار همراه باشید که تقریباً در مورد هر نوع جهت گیری آسمان ، چشم را در ارتفاع مناسب ارائه می دهد.

و فایده دیگری هم دارد. یک بازتابنده به طور کلی تنها نوع تلسکوپی است که به جای تصویر آینه ، یک تصویر “خواندن صحیح” به شما نشان می دهد. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که می خواهید آنچه را که در چشم می بینید با آنچه در یک نقشه ستاره وجود دارد مقایسه کنید.

دابسونیان

 

 

برای بهترین ارزش از همه ، باید به نوع خاصی از بازتاب دهنده معروف به دابسونیان توجه زیادی شود. این یک نیوتن در یک کوه بسیار ساده و بسیار ناهموار است. این سازهای بسیار محبوب در دیافراگم ها از 4 اینچ تا بیش از 30 اینچ موجود است و نمایانگر نهایی در مشاهده ناظران برای مشاهده های گاه به گاه است.

مانند همه بازتاب ها (انواع دیگری نیز وجود دارد ، اما ما آنها را رد می کنیم زیرا به ندرت در دستان آماتور قرار می گیرند) ، یک نیوتنی نیاز به نگهداری گاه به گاه دارد. بر خلاف لنزهای کاملاً نصب شده با ضربان نسوز ، آینه های بازتابنده می توانند از تراز خارج شوند و از این رو برای اطمینان از عملکرد اوج نیاز به جمع شدن دوره ای (تنظیم) دارند ، خصوصاً اگر تلسکوپ به طور مکرر جابجا شود. این یک معامله بزرگ نیست پس از آویزان کردن آن ، و آینه های متوسط ​​نیوتنی ممکن است به طور همزمان به ماه ها نیاز به نیشگون گرفتن و کشیدن نداشته باشند. اما برای کسانی که به لحاظ مکانیکی تمایل ندارند ، مجبور به جمع آوری یک بازتابنده نیوتنی حتی گهگاه ممکن است ناامید کننده باشد.

لوله بازکن بازتابنده بدین معنی است که احتمالاً گرد و غبار و گرد و غبار روی سطوح نوری جمع می شوند حتی اگر مراقب باشید لوله در انبار باشد ، و این به معنای تمیز کردن گاه به گاه است. همچنین ، ممکن است سطوح آلومینیزه شده آینه های یک بازتابنده برای بازپخش هر 10 یا 20 سال یکبار ارسال شوند – بیشتر در صورتی که در منطقه شهری آلوده و یا آلوده به هوا زندگی می کنید.

انواع تلسکوپ: بهترین های هر دو جهان

سپس نوع سوم تلسکوپ ، تلسکوپ کاتادوپتریک یا مرکب وجود دارد . اینها در دهه 1930 میلادی به دلیل تمایل به ازدواج با بهترین ویژگی های نسوز و بازتابنده ها اختراع شدند: آنها از لنزها و آینه ها برای شکل دادن به تصویر استفاده می کنند. بزرگترین جذابیت این سازها این است که در اشکال متداول آنها (Schmidt-Cassegrain و Maksutov-Cassegrain) بسیار جمع و جور هستند. لوله های آنها فقط دو تا سه برابر طول دارند ، چیدمانی که توسط “تاشو نوری” از نور مجاز است. لوله کوچکتر می تواند از نصب سبک تر و در نتیجه قابل کنترل تر استفاده کند. نتیجه اصلی این است که شما می توانید یک تلسکوپ با دیافراگم بزرگ و با فوکوس طولانی بدست آورید که بسیار قابل حمل است.

اما در اینجا نیز احتیاطهایی وجود دارد. مانند نیوتن ، تلسکوپ اشمیت-کاسگرگراین به اوج نوری گاه به گاه نیاز دارد که جذابیت آن را نسبت به کسانی که تمایلی به سرگرمی ندارند کاهش می دهد. زمینه دید آنها نیز می تواند باریک باشد. از نظر هزینه ، دیافراگم برای دیافراگم ، کاتادوپتریک در وسط بین بازتابنده و نسوز قرار دارد. مانند یک نیوتن ، اشکال رایج تلسکوپهای مرکب در مسیر نوری ساز دارای یک آینه ثانویه است و این عملکرد کمی برای مشاهدات بحرانی قمری و سیاره ای تخریب می کند. با این وجود ، هنگامی که به خوبی ساخته شود ، یک اشمیت کاسسگرین یا Maksutov تصاویر بسیار زیبایی از طیف گسترده ای از اشیاء آسمانی ارائه می دهد.

به طور کلی با مواد نسوز ، لوله های مواد منفجره به گونه ای آب بندی می شوند که گرد و خاک و گرد و غبار تا حد زیادی از آن جدا شوند – یک نکته بزرگ برای ابزاری که می خواهید آن را به داخل کشور بکشید. اما اگر در محلی زندگی می کنید که شبنم رخ می دهد (که تقریباً در همه جا وجود دارد) ، نوعی یقه یا فرعی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض صفحه اصلاح کننده در معرض قسمت جلوی لوله ، ضروری است.

در عمل ، بسیاری از افراد به دنبال یک ابعاد بسیار متنوع ، بسیار قابل حمل (برای دیافراگم) هستند که می توانند برای همه سوژه های آسمان و برای اخترفوتوگرافی مورد استفاده قرار گیرند ، تمایل دارند که نوعی ابزار ترکیبی را انتخاب کنند. دامنه های این نوع نیز با گزینه های بسیاری از قبیل نشانگر رایانه ای و سازگاری های عکاسی ، بیشترین تکنولوژیکی هستند. به طور خلاصه ، آنها اسکوپ هایی با اهداف کلی عالی هستند که می توانند از لوازم جانبی متنوعی استفاده کنند.

انواع اتصالات تلسکوپ

انواع اتصالات تلسکوپ: کوه Altazimuth

بهترین تلسکوپ در جهان بی فایده است مگر اینکه روی یک کوه ثابت ، پایدار و یکدست کار کند ، سوئی که اجازه می دهد تا آن را به قسمت دلخواه آسمان هدایت کند و به راحتی و دقیقاً همانطور که زمین در زیر آن می چرخد ​​، از یک شی آسمانی پیروی کند. .

از نظر واقع گرایانه ، یک پایه “پایدار” به گونه ای است که وقتی از یک قدرت متوسط ​​تا زیاد استفاده می کنید ، بعد از رپ کردن لوله بیشتر از یک ثانیه یا بیشتر لرزش نخواهید داشت. به طور خاص ، وقتی دکمه فوکوس را نگه دارید می توانید آنقدر تغییر ندهید که وقتی شدیدترین فوکوس را پیدا نکردید ، مشاهده نکنید. و هنگامی که شما رها شوید ، هدف نباید به یک طرف بپرید. این موضوع به طور کامل تلسکوپ نیمه اسباب بازی “فروشگاه-فروشگاه” را از بین می برد.

در حالی که تغییرات مختلفی در یک موضوع وجود دارد ، با دو نوع کوه روبرو می شوید: ارتفاع-آزیموت (یا “alt-az”) و استوایی.

یک کوه alt-az مانند سر و حالت خم سه پایه ای دارد و دامنه را به سمت بالا (در ارتفاع) و چپ به راست (در آزیموت) حرکت می دهد. مونتاژهای استوایی نیز دارای دو محور هستند ، اما کاملاً کج شده اند که می توان با محور چرخشی زمین هم تراز شد.

اگر قصد استفاده از یک تلسکوپ کوچک را برای مشاهده گاه به گاه آسمان و یا استفاده روزانه (مثلاً پریدن پرنده) دارید ، کوه Alt-az را ترجیح می دهید. مانتوهای خوب مهندسی شده از این نوع ، دارای کنترل های حرکتی آهسته هستند که باعث می شوند دامنه به راحتی انجام شود و با مقادیر ریز ، به ویژه در هنگام استفاده از قدرت های بالا ، یکنواخت حرکت کنید. ارزش چنین تصفیه هایی زمانی که شما در حال ردیابی یک ستاره یا سیاره در بزرگنمایی هستید ، کاملاً آشکار خواهد بود.

دابسونیان نوعی کوه آلت است. مواد ارزان قیمت مانند تخته خرده چوب و تفلون شکل در ساخت آن و در نتیجه سوار شدن کم هزینه و دارای مرکزیت جاذبه کم است که (در حالت ایده آل) در مورد هر دو محور با کنترل انگشت ، یکدست می شود. یک بازتابنده نیوتنی که به این روش نصب شده است ، نه تنها تنظیم بسیار آسان و بصری برای استفاده ، بلکه ارزش بسیار خوبی نیز دارد.

برای یک تلسکوپ که برای نجوم در نظر گرفته شده است و عکاسی برای آن آینده ای است ، باید به نوعی از استوایی توجه داشته باشید که به طور خودکار با چرخش زمین خنثی می شود. ردیابی یک جسم آسمانی با دامنه نصب شده به این روش بسیار ساده تر است ، زیرا شما فقط باید خود را نگران چرخش حدود یک محور کنید – نه دو همزمان ، مانند آن در alt-az. هنگامی که یک پایه استوایی به درستی تنظیم شده باشد ، چرخش کنترل حرکت آهسته در محور قطبی آن چیزی است که برای مشاهده یک شیء لازم است.

مونتاژهای پیشرفته تر ، از جمله مونتاژهای پیشرفته و پیشرفته Alt-az ، دارای موتورهای برقی داخلی برای انجام این کار هستند و شما را قادر می سازند تا روی مشاهده متمرکز شوید.

بنابراین آیا یک نوع مونت بهتر از نوع دیگر است؟ در واقع ، از آنجا که هر کدام نقاط قوت خود را دارند. برای ناظر اتفاقی که می خواهد دامنه ای بسیار قابل حمل را داشته باشد که بتواند به سرعت در مکان های مختلفی تنظیم شود ، یک ارتفاع آزاد ترجیح داده می شود – خصوصاً یک دابسونیان. استوایی ، در حالی که برای اکثر اشکال اختر نگاری و مشاهدات مهم ماه و سیارات با قدرت زیاد ، کاملاً اجباری است ، باید محور قطبی خود را با محور چرخشی زمین هماهنگ کند. در حالی که ترازی قطبی به ویژه دشوار نیست و با تمرین معمول می شود ، اگر می خواهید این کار را دقیقاً انجام دهید (لازم است برای عکاسی اما نه فقط برای جستجو) کمی در ابتدای جلسه مشاهده شما طول بکشد.

برو به تلسکوپ

دامنه های رایانه ای Go To که امروزه در معرض اشکال مختلفی در بازار قرار دارند ، در مد هستند. اینها دارای مانیتوری هستند که یا توسط یک کامپیوتر داخلی یا از راه دور توسط یک کامپیوتر خارجی کنترل می شوند. این به شما امکان می دهد دامنه را به هر شیء از پایگاه داده رایانه هدایت کنید.

در نگاه اول ، این واحدهای “برو به” پاسخی برای رؤیای تازه کار به نظر می رسد ، زیرا ظاهراً کار سختی را برای پیدا کردن اشیاء گریزناک مانند کهکشان های ضعیف ، خوشه های ستاره و سیارک ها انجام می دهند. “سلام ، شما ممکن است فکر کنید ،” من مجبور نیستم آسمان را یاد بگیرم! ”

اما کاملاً اینگونه نیست.

منکر این نیست که هنگامی که به خوبی مهندسی شده باشید (گران قیمت بخوانید) ، این اسکوپهای رباتیک بسیار جالب هستند ، زیرا آنها تقریباً به طرز جادویی در جستجوی هر آنچه که در آن کلید خورده اید ، در آسمان به سر می بردند ، صفر می شوند تا در هدف مورد نظر قرار گیرند. . اما این فناوری تازه شروع به بلوغ می کند تا جایی که این اسکوپ ها هنگامی که آنها را به خارج می گیرید و آنها را روشن می کنید به طور خودکار خود را جهت می گیرند.

تقریباً همه سیستم های Go To از شما درخواست می کنند که در ابتدای هر جلسه مشاهده ، موقعیت جغرافیایی سایت مشاهده خود (یا نزدیکترین شهر) و تاریخ و ساعت را وارد کنید. این اجازه می دهد تا کامپیوتر پردازنده موقعیت همه اشیاء آسمانی را که ممکن است به آنها نگاه کنید محاسبه کند. غالباً باید لوله تلسکوپ را هم تراز کنید ، آن را به سمت شمال (یا جنوب در نیمکره جنوبی) قرار دهید و سپس به یک روش تراز وسط قرار دهید که از دو ستاره درخشان (که باید با نام آنها مطلع شوید) برای همگام سازی سیستم مختصات تلسکوپ استفاده کنید. با آن آسمان.

درست است که این روال تنظیم به راحتی با تمرین تسلط دارد. اما زمان می برد. و برای کسی که کاملاً با آسمان ناآشنا باشد ، اکثریت قریب به اتفاق گروه اسکوپ روباتیک این توانایی را دارند که در ابتدا بسیار ناامیدکننده باشند. هنوز هم برخی از کمک ها در راه است. جدیدترین محصول Go To scope شامل دستگاه های سیستم موقعیت یابی جهانی آنهاست که حداقل به شما (و تلسکوپ) دقیقاً می گوید دقیقاً کجا هستید و ساعت زمانی است که انجام آن کمی ساده تر است.

سپس این سؤال پیش می آید که قطعات مکانیکی با دقت چگونه تلسکوپ را نشان می دهند که الکترونیک فکر می کند آن را نشان می دهد. در بزرگنمایی های نجومی ، جایی برای حتی خطاهای بسیار ریز وجود ندارد – به معنای هر نوع هزینه برداری در طراحی مکانیکی و ساخت. مهم نیست که الکترونیک چقدر زیبا باشد ، یک Go ارزان و ارزان ساخته شده ، کار نخواهد کرد.

در اینجا باید آخرین نکته را بخاطر بسپارید: پولی که برای نصب الکترونیکی Go To دامنه صرف می شود در یک دامنه سنتی از دیافراگم بزرگتر سرمایه گذاری می شود.

یاب

هنگامی که از قدرت متوسط ​​و زیاد استفاده می شود ، یک تلسکوپ شما را تنها یک ذره کوچک از آسمان نشان می دهد. این امر باعث می شود تا هدف به یک فرآیند ناامیدکننده تبدیل شود ، مگر اینکه دامنه یاب داشته باشد.

همانطور که از نام آن پیداست ، یک یاب به شما در یافتن اشیاء آسمانی کمک می کند. همه به جز کوچکترین دامنه ها به یک مورد نیاز دارند. متداول ترین تلسکوپ مینیاتوری است که توسط یک براکت در نزدیکی چشم چشم دامنه اصلی متصل شده است. دارای بزرگنمایی کم و از این رو میدان دید وسیعی است و مانند صندلی های تفریحی به صندلی های متقابل مجهز شده است. هنگامی که آن را به طور صحیح با دامنه اصلی تراز کردید ، مرکز دادن یک جسم در کاروان ها آن را به نمای تلسکوپ اصلی تبدیل می کند.

شما به یک یاب مناسب و با کیفیت بالا نیاز دارید. به دنبال یکی باشید که دیافراگم (لنز جلو) بزرگتر از یک اینچ (25 میلی متر) داشته و به خوبی ساخته شده باشد. ردیابهای بد بو ، تقریباً بی ارزش در تلسکوپ های ارزان قیمت بسیار رایج هستند.

یک جایگزین محبوب ، دید رفلکس است که وقتی از پشت نگاه می کنید ، یک نقطه یا حلقه (نور) از نور را در آسمان پس زمینه نمایش می دهد. بسیاری از افراد این گزینه بصری ساده را ترجیح می دهند ، اما شما محدود به اشیاء با چشم غیر مسلح هستید زیرا این نوع یاب هیچ بزرگنمایی و دیافراگم جمع کننده نوری نسبت به مردمک چشم شما ندارد. با این حال ، اگر نقشه های آسمانی کافی و دقیق دارید ، می توانید از اهداف چشم غیر مسلح گرفته تا اشیاء آسمان عمیق با استفاده از محدوده اصلی خود ، “ستاره هاپ” کنید.

آیا می توانم از آنچه می بینم عکاسی کنم؟

اخترشناسی

یک تلسکوپ با کیفیت بر روی سوار استوایی محور ، دامنه راهنما و دوربین باعث می شود که شما در اخترفوتوگرافی شروع کنید.

الن دیر

با فرض اینکه شما یک دامنه جدید را خریداری کرده اید ، تقریباً اجتناب ناپذیر است که بخواهید از آن استفاده کنید تا زیبایی یک تصویر سیاره ای را روی فیلم بکشید و یا از گالری شگفت انگیز عکس های آسمان عمیق که مجلات براق مانند Sky & Telescope دارند ، استفاده کنید .

در اصل دلیلی وجود ندارد که با توجه به تجهیزات لازم ، تمایل و زمان لازم نتوانید قادر باشید. اما عاقلانه است که قبل از شروع ماجراجویی اخترشناسی ، عادت کنید که دامنه جدید خود را به صورت بصری کار کنید و راه خود را در اطراف آسمان بیاموزید.

عکاسی از آسمان می تواند بسیار سودآور باشد ، اما به همان اندازه یک هنر به عنوان یک علم است. منحنی یادگیری می تواند شیب دار باشد ، تجهیزات می توانند گران شوند و گرفتن درست آن می تواند زمان زیادی را مصرف کند. در حالی که هر تلسکوپی به شما امکان می دهد ماه را شلیک کنید ، تقریباً در مورد هر چیز دیگری ، شما نیاز به یک دامنه روی یک سوار بسیار سفت و سخت ، مهندسی شده و دقیقاً رانده شده دارید. Source


1 قیمت تلسکوپ مدل ZM 50600

قیمت تلسکوپ مدل ZM 50600

لیست قیمت روز انواع مارک تلسکوپ

مشخصات  محصول :

 • نوع اپتیک:شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر:سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه:بین 115 تا 200 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی:بین 600 تا 1200 میلی متر

نقاط قوت :

 • اران بودن

نقاط ضعف :

 • نبود جستجوی خودکار:خیر
 • نداشتن موتور

2 قیمت تلسکوپ کی ایی مدل F40040M

تلسکوپ کی ایی مدل F40040M

مشخصات کلی این محصول :

 • نوع اپتیک:شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر:سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه:تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی:تا 600 میلی متر
 • موتور:خیر
 • جستجوی خودکار:خیر

3 قیمت تلسکوپ دریسکو مدل F60700

تلسکوپ دریسکو مدل F60700

مشخصات کلی این محصول :

 • نوع اپتیک:شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر:سمتی ارتفاعی
 • موتور:خیر
 • جستجوی خودکار:خیر

نقاط قوت :

 • کیفیت خوب قطعات
 • جمع و جور
 • کامل و قابل اطمینان
 • کیفیت خوب چشمی ها و عدسی ها
 • چشمی ها برای ماه عالی هست

نقاط ضعف :

 • سخت تنظیم شدن تلسکوپ و حرکت لوله وقتی ول میشود کمی به طرف پایین
 • نداشتن لرزه گیر

نظرات خریداران این محصول

این تلسکوپ نسبت به قیمتش خوب و قابل استفاده هست و چشمی ها برای دیدن ماه و چاله هاش عالیه
ولی وقتی من مشتری رو با چشمی ۳۵ و ۵۶ برابر دیدم مشتری ۱ نقطه نوارنی بود ولی ۴ قمر اصلی مشتری به راحتی دیده شد
ولی کلی طول کشید تا تنظیم بشه و با کوچکترین دست خوردن تکون میخورد و سیاره گم میشد
با چشمی ۱۷۵ برابر هم خوب فوکوس نشد و سیاره پیدا نشد
این تلسکوپ دارای زوم های ۳۵،۵۶،۱۷۵ برابر هست که با ۲ لنز بارلو میتوان این زوم ها را در ۱.۵ و ۳ ضرب کرد و بزرگنمایی بیشتر و وضوح کمتر
ولی بازم تلسکوپ عالی و خوبی برای کسایی هست که تازه رصد رو شروع کردن
ولی باید ۲ نفره تنظیمش کرد چون بسیار سخت هست برا آماتور ها
ولی باز برای رصد ماه عالی هست
با تشکر11 قیمت خرید تلسکوپ اکسپلور ساینتیفیک مدل MN-152 DAVID H. LEVY COMET HUNTER

تلسکوپ

ویژگی مشخصات

 • محدوده فاصله کانونی بین 600 تا 1200 میلی متر
 • فاصله کانونی 731 میلی متر میلی متر
 • نسبت کانونی 4.8
 • قطر آینه ثانویه 49 میلی متر میلی متر
 • بیشتچشمی 70 درجه 25 میلی متری

نقاط قوت

 • کیفیت اپتیکی عالی
 • دقیق و شفاف
 • تصاویر بسیار باکیفیت
      • خوب میشه همه چیزو دید
      • حتی همه چیزم میشه توش دید
      • تازه همه چیزم توش معلومه
      • نظرات و پیشنهاد خریداران در مورد تلسکوپ اکسپلور ساینتیفیک

       این تلسکوپ بیشتر به درد رصدخانه ها و جاهای حرفه ای میخوره من پیشنهاد میکنم اگه برای استفاده ی شخصی قصد خرید تلسکوپ رو دارید بهتره از فروشگاه اینترنتی(آسمان شب) خرید کنید تا علاوه بر اینکه تنوع تلسکوپ ها توی اون فروشگاه بیشتره این فروشگاه اینترنتی هم مثل دیجیکالا معتبره


      قیمت این تلسکوپ 1000یورو است. نمی دانم وارد کننده چرا اینقدر گران می دهد. ساخت دیوید اچ لوی و بسیار با کیفیت است. خودم تا 17 مشتری هستم

 • نحوه نمایش محصول ها
تلسکوپ مدل c 2105

تلسکوپ مدل c 2105

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  6 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • قطر دهانه
  80
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  10
 • چشمی
  5
 • نوع مقر
  استوایی
 • توان گردآوری نور
  5
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ کد 30F300

تلسکوپ کد 30F300

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  - دو عدد چشمی 2.5 میلی‌متر - 20 میلی‌متر
 • - پایه
 • - دفترچه راهنما
 • فاصله کانونی
  300 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  30
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  30
 • چشمی
  2.5 میلی‌متر - 20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل NO.C2105

تلسکوپ مدل NO.C2105

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  مناسب برای بالای 8 سال
 • ابعاد تلسکوپ: 35.5 × 22.5 × 40.5 سانتی متر
 • ابعاد میکروسکوپ: 20 × 6 × 11 سانتی متر
 • میکروسکوپ نیاز به دو باتری قلمی
 • افزایش طول لوله ی تلسکوپ
 • حداکثر میدان دید کانون عدسی 10 میلی متر
 • قدرت زوم آن سه حالت 100x، 200x، 450x
 • فاصله کانونی
  20-30-40 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  10
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  40
 • چشمی
  1 عدد
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence

تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence

مشخصات کالاتلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence

مشخصات

 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • ابعاد کارتن
  50*19*8
 • قطر دهانه
  3
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ دریسکو مدل F76700

تلسکوپ دریسکو مدل F76700

مشخصات کالاTelescope derisco F76700

مشخصات

 • فاصله کانونی
  700 میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  بازتابی-نیوتونی
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  76 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
 • چشمی
  دارد
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل فاندل کد 40400

تلسکوپ مدل فاندل کد 40400

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  - دو عدد چشمی 2.5 میلی‌متر - 20 میلی‌متر
 • - پایه
 • - دفترچه راهنما
 • فاصله کانونی
  400 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  40
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  40
 • چشمی
  2.5 میلی‌متر - 20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل 1001-2a کد 757

تلسکوپ مدل 1001-2a کد 757

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  300 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  70
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  40
 • چشمی
  2
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل 50f600

تلسکوپ مدل 50f600

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  450
 • چشمی
  4mm - 20mm - 12.5mm
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ دریسکو مدل F60700

تلسکوپ دریسکو مدل F60700

مشخصات کالاTelescope derisco F60700

مشخصات

 • فاصله کانونی
  700 میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • قطر دهانه
  60 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل ZM 50600

تلسکوپ مدل ZM 50600

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • ابعاد کارتن
  1000×200×400 میلیمتر
 • وزن تیوب
  0.5 کبلوگرم
 • محدوده قطر دهانه
  بین 115 تا 200 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  450 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  450
 • توضیحات جوینده
  24×5
 • چشمی
  4×6×12
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • وزن کلی تلسکوپ
  2.5
 • توان گردآوری نور
  51x
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ کد F30070M

تلسکوپ کد F30070M

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  300 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • ابعاد کارتن
  40x25x10 سانتی متر
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  70
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  300
 • چشمی
  6 میلی متر - 25 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  11
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل FA-30F300 کد 116373

تلسکوپ مدل FA-30F300 کد 116373

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  از محصولات بسیار ساده‌ی برند FANDEL است که برای رصدگران تازه‌کار گزینه‌ی بسیار خوبی به حساب می‌آید. فاصله‌کانونی در این تلسکوپ 300 و قطر دهانه 30 میلی‌متر است. این مشخصات، فاکتورهای بسیار مهمی برای انتخاب تلسکوپ محسوب می‌شوند. فاصله‌ی کانونی تلسکوپ درواقع با توجه به فاصله‌کانونی عدسی چشمی می‌تواند میزان بزرگنمایی تلسکوپ را تعیین کند. درواقع با تقسیم کردن فاصله‌کانونی عدسی شیئی تلسکوپ بر فاصله‌کانونی عدسی چشمی، میزان بزرگنمایی به دست می‌آید. هرچه تفاوت این دو عدد بیشتر باشد، بزرگنمایی نیز بیشتر است. درنتیجه می‌توانید با استفاده از چشمی موردنظر خود، بزرگنمایی تلسکوپ را به راحتی تغییر دهید. قطر دهانه نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تلسکوپ است. این ویژگی نشان‌دهنده‌ی توان گردآوری نور در این محصول است. هرچه قطر دهانه بزرگ‌تر باشد، گردآوری نور نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه شیء مورد رصد از وضوح بیشتری برخوردار می‌شود. همراه این تلسکوپ لوازم جانبی متعددی ارائه می‌شود تا کاربر به راحتی قادر به استفاده از آن باشد.
 • فاصله کانونی
  تا 600 میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  30
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 1500 تا 2000 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  30
 • چشمی
  2.5 میلی‌متر - 20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل C 2158

تلسکوپ مدل C 2158

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  60 میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آپوکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  60 برابر برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  60
 • چشمی
  5
 • نوع مقر
  استوایی
 • توان گردآوری نور
  5
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ کد c2112

تلسکوپ کد c2112

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  مناسب برای بالای 8 سال
 • ابعاد تلسکوپ: 35.5 × 22.5 × 40.5 سانتی متر
 • ابعاد میکروسکوپ: 20 × 6 × 11 سانتی متر
 • میکروسکوپ نیاز به دو باتری قلمی
 • افزایش طول لوله ی تلسکوپ
 • حداکثر میدان دید کانون عدسی 10 میلی متر
 • قدرت زوم آن سه حالت 100x، 200x، 450x
 • فاصله کانونی
  30-40-20 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • قطر دهانه
  10
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  40
 • چشمی
  1 عدد
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60

تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60

مشخصات کالاAcuter Maksy 60 Telescope

مشخصات

 • فاصله کانونی
  750 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  ماکستوف-کاسگرین
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  120 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11.4
 • چشمی
  20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • نسبت کانونی
  12.5
 • وزن کلی تلسکوپ
  1.5
 • توان گردآوری نور
  100
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل 50F600

تلسکوپ مدل 50F600

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  600
 • چشمی
  4mm - 20mm - 12.5mm
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  600
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 114EQ کد 20333

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 114EQ کد 20333

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  900 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  نیوتونی
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  114
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  269 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  12.8
 • قدرت تفکیک نظری
  1.02 ثانیه قوسی
 • توضیحات جوینده
  اپتیکال 5x24
 • چشمی
  4mm , 25mm, Barlow 3x
 • نوع مقر
  استوایی
 • نسبت کانونی
  f 7.8
 • توان گردآوری نور
  265 برابر چشم غیر مسلح
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 130 EQ

تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 130 EQ

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  امکان اضافه کردن موتور ردیاب
 • این محصول بدون موتور است
 • فاصله کانونی
  650 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  بازتابی-نیوتونی
 • محدوده قطر دهانه
  بین 115 تا 200 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  5 اینچ
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  307 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  13.1
 • قدرت تفکیک نظری
  0.89 ثانیه قوسی
 • توضیحات جوینده
  Star Pointer
 • چشمی
  20mm,10mm
 • نوع مقر
  استوایی
 • توضیحات وزنه تعادل
  دو وزنه 2.2 کیلوگرمی
 • نسبت کانونی
  F/5
 • توان گردآوری نور
  345 برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ دریسکو مدل F60900

تلسکوپ دریسکو مدل F60900

مشخصات کالاTelescope derisco F60900

مشخصات

 • فاصله کانونی
  900 میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  900
 • چشمی
  675x_216x_135x میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 80

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 80

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  گزینۀ عالی برای تازه‌کارها، به‌خصوص کودکان و نوجوانان
 • مناسب رصد آسمان شب و مناظر زمینی
 • نصب سریع و آسان
 • مشاهده ماه و سیارات.سحابی‌ها و کهکشان‌ها.طبیعت
 • سبک با قابلیت حمل‌ونقل آسان
 • به همراه نرم افزار استاری نایت نسخه شش
 • فاصله کانونی
  900 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  80
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  160 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11
 • توضیحات چپقی
  90 درجه
 • چشمی
  3 عدد لنز بارلو
 • نوع مقر
  استوایی
 • نسبت کانونی
  11
 • توان گردآوری نور
  131 برابر چشم غیر مسلح
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل ماکستوف کد 60

تلسکوپ مدل ماکستوف کد 60

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  ابزاري فوق آلعاده براي آموزش نجوم
 • مناسب برای همه‌ی سنین از دانش‌آموز تا بزرگسال
 • قطعات اپتیکی با کیفیت
 • این محصول فاقد کیت عکاسی میباشد
 • امکان تماشای درون تلسکوپ و بررسی کارکرد آن
 • جمع‌وجور و قابلیت جابه‌جایی آسان
 • ساختار اپتیکی ماکستوف
 • فاصله کانونی
  750 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  ماکستوف-کاسگرین
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  120 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11.4
 • چشمی
  20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  100 برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل ZM 60700

تلسکوپ مدل ZM 60700

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  700 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • ابعاد کارتن
  23×25×73
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60 میلیمتر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  525 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  525
 • توضیحات جوینده
  24×5
 • چشمی
  4×12×20
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • وزن کلی تلسکوپ
  4
 • توان گردآوری نور
  73X
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ کد 36050

تلسکوپ کد 36050

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  360 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  نیوتونی
 • ابعاد کارتن
  360x500x50
 • محدوده قطر دهانه
  250 میلی‌متر و بالاتر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  120 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  360
 • چشمی
  3 عدد چشمی دارد
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • ارتفاع سه پایه
  30 سانتی متر
 • وزن سه پایه
  2 کیلوگرم
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 60

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 60

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  جنس سه پایه: آلومینیوم
 • میدان دید چشمی 25 میلی‌متری: 1.2 درجه
 • فاصله کانونی
  700 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  بازتابی-نیوتونی
 • ابعاد کارتن
  10×24×88
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  تا 60
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  142 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11.4
 • توضیحات جوینده
  5x24
 • چشمی
  20 و 4 میلی‌متر, Brlo 3X
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • نسبت کانونی
  f/11.6
 • وزن کلی تلسکوپ
  3.15
 • توان گردآوری نور
  دارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل 50f360 کد 11

تلسکوپ مدل 50f360 کد 11

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  360 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  نیوتونی
 • محدوده قطر دهانه
  250 میلی‌متر و بالاتر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  360
 • چشمی
  3 عدد چشمی دارد
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • ارتفاع سه پایه
  30 سانتی متر
 • وزن سه پایه
  2 کیلوگرم
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل Refractor 100X

تلسکوپ مدل Refractor 100X

مشخصات کالا

مشخصات

 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 115 تا 200 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  100 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  100
 • چشمی
  12x6x4
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  51x
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل فاندل کد 50f600

تلسکوپ مدل فاندل کد 50f600

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  150
 • چشمی
  4، 6 و 12 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل F60700

تلسکوپ مدل F60700

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  700 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  60
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  525
 • چشمی
  2.5 میلی متر- 4 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  ندارد
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ دریسکو مدل 60f700

تلسکوپ دریسکو مدل 60f700

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  3 عدد لنز چشمی -سه پایه المینیومی-لنز Barlow
 • فاصله کانونی
  700 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • قطر دهانه
  60
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11
 • چشمی
  K6mm، K16mm، K25mm
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  120 برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ کد 1010

تلسکوپ کد 1010

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  دارای فایندر
 • مناسب برای تماشای ماه و اجرام آسمانی بزرگ
 • فاصله کانونی ۳۶۰ میلی متر
 • قطر لنز: ۵۰ میلی متر
 • دارای چشمی ۲۰ میلی متر
 • ابعاد تلسکوپ: ۴۶ × ۲۶ × ۳۴ سانتی متر
 • ارتفاع سه پایه: ۳۵ سانتی متر
 • مناسب برای کودکان بالای ۸ سال
 • فاصله کانونی
  360 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • قطر دهانه
  50
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  50 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  5
 • چشمی
  20 میلیمتر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  50برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 50AZ

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 50AZ

مشخصات کالاCelestron PowerSeeker 50AZ telescope

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  سه پایه آلومینیومی
 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  118 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11
 • توضیحات جوینده
  5X24
 • چشمی
  4، 12.5 و 20 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • نسبت کانونی
  f/12
 • وزن کلی تلسکوپ
  2.72
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 50

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 50

مشخصات کالا

مشخصات

 • سایر قابلیت‌ها
  سه پایه آلومینیومی
 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  118 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11
 • توضیحات جوینده
  5X24
 • چشمی
  4، 12.5 و 20
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • نسبت کانونی
  f/12
 • توان گردآوری نور
  118 برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 70 EQ

تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 70 EQ

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  900 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  تا 80 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  70 میلیمتر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  165 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11.7
 • قدرت تفکیک نظری
  1.66 ثانیه قوسی
 • توضیحات جوینده
  Star Pointer
 • چشمی
  10mm , 20mm
 • نوع مقر
  استوایی
 • نسبت کانونی
  f/13
 • توان گردآوری نور
  100 برابر چشم غیر مسلح
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 114EQ

تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 114EQ

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  1000 میلیمتر میلی متر میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  نیوتونی
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  114 میلیمتر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  269 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  12.8
 • قدرت تفکیک نظری
  1.02 ثانیه قوسی ثانیه قوسی ثانیه قوسی
 • توضیحات جوینده
  Star Pointer
 • چشمی
  10mm , 20mm
 • نوع مقر
  استوایی
 • نسبت کانونی
  f/8.7
 • توان گردآوری نور
  265 برابر چشم غیر مسلح
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل TWB50600

تلسکوپ مدل TWB50600

مشخصات کالا

مشخصات

 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  450
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • چشمی
  12x6x4
 • توضیحات جوینده
  5x24
 • قدرت تفکیک نظری
  2.8 ثانیه قوسی
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  450 برابر
 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده قطر دهانه
  بین 115 تا 200 میلی‌متر
 • وزن تیوب
  0.5 کیلوگرم
 • ابعاد کارتن
  1000x200x400
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • توان گردآوری نور
  51x
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ سلسترون مدل ASTROMASTER کد 90

تلسکوپ سلسترون مدل ASTROMASTER کد 90

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  1000 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  شکستی آکروماتیک
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  90
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی‌متر
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی
  180 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  180
 • توضیحات چپقی
  90 درجه مستقیم‌کننده (Amici prism)
 • چشمی
  10 و 20 میلی‌متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • نسبت کانونی
  CG-3
 • مدل مقر
  CG-3
 • توان گردآوری نور
  170 برابر چشم انسان
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
تلسکوپ مدل اکیوتر کد maksy 50

تلسکوپ مدل اکیوتر کد maksy 50

مشخصات کالا

مشخصات

 • فاصله کانونی
  600 میلی‌متر
 • نوع اپتیک
  ماکستوف-کاسگرین
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی‌متر
 • قطر دهانه
  50
 • محدوده فاصله کانونی
  تا 600 میلی‌متر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده
  11
 • چشمی
  15 میلی متر
 • نوع مقر
  سمتی ارتفاعی
 • توان گردآوری نور
  90
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیست − یک =