کارت حافظه micro SD : راهنمای خرید پرفروش و بهترین مار ک ها (نقد و بررسی) 

کارت حافظه یکی از نیازهای اکثر کاربران است که با خرید انواع مدل کارت حافظه با گارانتی و برند سن دیسک ، سامسونگ ، سونی و یا مدل های دیگر با کیفیت ترین برند microSD را با قیمت روز خریداری می کنند. در سایت کافه راهنما سعی در این شده که بهترین و پرفروش ترین برندهای کارت حافظه را همراه با نقد و بررسی راهنمایی برای شما معرفی کنیم.

آپدیت : 1398/11/07 – 2020/01/27

مشاهده لیست قیمت انواع  کارت حافظه


مشاهده 10 مدل برتر کارت حافظه
انواع مختلفی از کارت حافظه برای استفاده در بیشتر دستگاه ها وجود دارد ، از دوربین های دیجیتال  گرفته تا گوشی های موبایل ، نمایشگرها و وسایل الکترونیکی و دیگر.
بررسی کنید که بهترین کارت حافظه microSD  برای دستگاه شما کدام است؟مسئله بزرگ کارت های حافظه قادر به انتخاب بهترین مورد برای استفاده خاص یا کاربردهای خاص در ذهن است. انواع مختلفی وجود دارد.برای کمک ، راهنمای خرید کارت حافظه خود را برای توضیح برخی از عمده ترین انواع و بهترین کارتهای حافظه برای برنامه های خاص ارائه داده شده است.

کارت حافظه SD Sandisk 128 GB
کارت حافظه فلش SD معمولی

انواع کارت حافظه (رم گوشی و دوربین)

یکی از منابع اصلی سردرگمی این است که انواع مختلفی از کارتهای حافظه برای خرید در بازار وجود دارد. فشرده SD ، SDHC ، SDXC ، MicroSd و موارد دیگر. آنها چه هستند و تفاوت آنها چیست؟

 • کارت حافظه SD:   این فرمت اصلی برای کارت SD است. کارت SD استاندارد دارای ابعاد 32 میلی متر در 24 میلی متر در 2.1 میلی متر ، ظرفیت ذخیره سازی حداکثر 4 گیگابایت است. سطح معمولی عملکرد به اندازه سایر انواع کارت حافظه SD که در زیر ذکر می شود ، زیاد نیست.
 • کارت حافظه SDHC:   SDHC (Secure Digital High ظرفیت) برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای فیلم های HD و ضبط تصویر با وضوح بالا که اکنون در بسیاری از دستگاه های دارای SD استفاده می شود ، معرفی شد. کارتهای SDHC همان اندازه و شکل بدنی مشابه SD استاندارد هستند اما مشخصات SD جدید نسخه 2.0 را برآورده می کنند. اگر کارت SD 4 GB یا بالاتر باشد ، به عنوان کارت SDHC طبقه بندی می شود. در حال حاضر ، مشخصات SDHC برای کارتهای حافظه ظرفیتی بین 4 و 32 گیگابایت را فراهم می آورد. اگر قصد خرید کارت SDHC را دارید ، بررسی کنید که وسیله ای که در آن استفاده می شود می تواند در SDHC به صورت درست کار کند.
 • کارت حافظه SDXC:   SDXC ، Secure Digital eXtended ظرفیت. کارتهای SDXC در اصل یک نسخه با ظرفیت بالاتر از کارت SDHC هستند. کارت های SDXC با ظرفیت 64 گیگابایت شروع می شوند و می توانند تا حداکثر ظرفیت 2 ترابایت است.
 • کارت حافظه MicroSD:   همانطور که از نام آن مشخص است ، کارتهای حافظه microSD بسیار کوچکتر از کارت SD اصلی هستند. بر همین اساس آنها در تجهیزات قابل حمل مانند گوشی های موبایل  کاربردهای بسیاری دارند.

پیشنهاد: راهنمایی خرید 7 مدل پرفروش حافظه SSD

 • microSDHC:   کارتهای microSDHC ، نسخه جدید microSD ، در سال 2007 معرفی شد. آنها می توانند دارای حداکثر 32 گیگابایت اطلاعات و دارای سرعت انتقال حداکثر 10 مگابایت در ثانیه باشند. کارتهای microSDHC با دستگاه های قدیمی microSD سازگار نیستند.
 • microSDXC:   مانند کارت SDXC ، کارتهای microSDXC دارای ظرفیت ذخیره سازی بین 32 گیگ و 2 ترابایت هستند. این کارت در مقایسه با microSD و microSDHC دارای سرعت انتقال سریعتر اطلاعات است. این تنها با دستگاه های microSDXC سازگار است.
 • کارت فشرده:   این نوع کارت حافظه از نظر جسمی بزرگتر از کارت SD است و اتصالات بسیار بیشتری نیز دارد. آنها به اندازه کارت های SD معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند ، اما اغلب ظرفیت های زیادی دارند و برخی از آنها با سرعت بسیار بالایی قابل اجرا هستند. آنها معمولاً توسط عکاسان حرفه ای استفاده می شوند.

این انواع مختلف کارت حافظه در انواع مختلف دستگاه یافت می شود. خلاصه کوتاه در زیر آورده شده است ، اما به یاد داشته باشید ، این فقط یک راهنمای است.

 

برنامه های کارت حافظه معمولی
کارت حافظه / دستگاهSDSDHCSDXCMICROSDفشرده فشرده
گوشی های موبایل
دوربین های دیجیتال
لپ تاپ / رایانه ها
دوربین های DSLR

اندازه کارت حافظه

در هنگام انتخاب بهترین کارت حافظه برای خرید ، یکی از اولین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید میزان ذخیره فضای آنها است ، یعنی مقدار اندازه فضای حافظه می باشد.

مقدار فضای حجم حافظه کارت ها در سالهای جدید به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چند سال پیش اندازه 1 گیگابایت زیاد زیاد به نظر می رسید، اما امروزه 128 گیگابایت به صورت معمول است.

پیشنهاد: راهنمایی خرید 6 مدل بهترین و پر فروترین فلش مموری USB

رتبه بندی های سرعت حافظه کارت SD

سرعت کارت در بسیاری از برنامه ها حائز اهمیت است زیرا سرعت انتقال اطلاعات دستگاه را نشان می دهد. این مهم هنگام انتقال اطلاعات با سرعت بالا مانند موارد 4K ، که حتی در گوشی  های موبایل بسیار مهم است!

در کارت SD کلاس های سرعت مختلف وجود دارد. این شامل کلاسهای سرعت برای خواندن و نوشتن تصاویر از کارت حافظه و از طریق مگابایت در ثانیه ، مگابایت در ثانیه است. کدگذاری ساده است ، کلاس 2 دارای میزان انتقال 2 مگابایت در ثانیه ، کلاس 4 ، 4 مگابایت در ثانیه و غیره است. کلاس ها به طور کلی کلاس 2 ، 4 ، 6 ، 10 هستند.

کلاس های سرعت کارت حافظه SD
کلاسحداقل سرعت
22 مگابایت در ثانیه
44 مگابایت در ثانیه
66 مگابایت در ثانیه
8مگابایت در ثانیه
1010 مگابایت در ثانیه

یک فرمت بیشتر کلاس سرعت UHS در سال 2009 برای کارتهای حافظه SDHC و SDXC معرفی شد. برای دستیابی به نرخ داده های بالاتر ، UHS از یک اتوبوس داده جدید استفاده می کند که روی دستگاه های سازگار با UHS کار نمی کند. اگر یک کارت حافظه UHS در یک میزبان غیر UHS استفاده شود ، به طور پیش فرض روی اتوبوس داده استاندارد قرار می گیرد و به جای رتبه “کلاس سرعت UHS” از درجه “کلاس سرعت” استفاده می کند. کلاس UHS 1 سرعت 10 مگابایت در ثانیه را فراهم می کند و کلاس 3 UHS 30 مگابایت در ثانیه می دهد

 

کلاس های سرعت کارت حافظه SD
کلاس UHSحداقل سرعت
110 مگابایت در ثانیه
330 مگابایت در ثانیه

برای ضبط فیلم کلاس سرعت دیگری کلاس V نامیده می شود. این در درجه اول برای مشخصات ضبط فیلم استفاده می شود.

 

کلاسهای سرعت فیلمبرداری کارت حافظه SD
کلاسحداقل سرعت
V66 مگابایت در ثانیه
V1010 مگابایت در ثانیه
V3030 مگابایت در ثانیه
V6060 مگابایت در ثانیه
V9090 مگابایت در ثانیه
کارت حافظه SD Sandisk 128 GB با مشخصات مختلف: کلاس سرعت ، کلاس UHS ، نوع حافظه ، سرعت
کارت حافظه فلش SD مشخصات و توضیحات

هنگام تفسیر همه این ارقام ، لازم به یادآوری است که امتیاز سرعت که ممکن است روی کارت نوشته شود ، حداکثر سرعت انتقال را برای خواندن و نوشتن تصاویر به کارت حافظه و یا از آن اندازه گیری می کند. این رقم به صورت NN MB / s بیان شده است.

بر خلاف سرعت نوشتن کارت ذکر شده در پاراگراف فوق ، که حداکثر عملکرد را اندازه گیری می کند ، رتبه بندی کلاس حداقل سرعت پایدار مورد نیاز برای ضبط یک نرخ یکنواخت فیلم بر روی کارت را اندازه گیری می کند. شماره رتبه کلاس مطابق با نرخ انتقال در MB / s است.

پیشنهاد: راهنمایی خرید هارد اکسترنال برای 10 مدل برتر و پرفروش

رتبه بندی سرعت فلش جمع و جور

از آنجا که فشرده فشرده تحت مدیریت انجمن SD نیست ، دارای چندین رتبه سرعت مختلف است. دو نوع اصلی وجود دارد که دیده می شود. اغلب هر دو در یک کارت هستند.

کارت حافظه فشرده فشرده نشان دادن رتبه بندی
کارت حافظه فشرده رتبه های خود را نشان می دهد
 • رتبه بندی UDMA:   دسترسی مستقیم به حافظه مستقیم باعث می شود سرعت نوشتن و خواندن سریعتر شود و به کارت امکان پشتیبانی از تصاویر HD و 4K را می دهد. کارت ها از 0-7 درجه بندی می شوند که 7 امتیاز بالاترین عملکرد را دارند. فقط بالاترین سرعت ممکن را می خواهید؟ مطمئن باشید که سرعت دستگاه شما از سرعت کارت پشتیبانی می کند ، در غیر این صورت مزایا از بین می رود.
 • VPG:   استاندارد VPG برای ضمانت عملکرد فیلم و بسیار شبیه به کلاس سرعت در کارت SD است. دو طبقه بندی وجود دارد: VPG-20 و VPG-65 ، با دومی حداقل خطر احتمالی از بین رفتن قاب وجود دارد.

مانند کارت های SD ، کارت های کامپکت ، CF نیز ممکن است حداکثر سرعت را در مگابایت در ثانیه که روی دستگاه نوشته شده است.

انتخاب بهترین کارت حافظه

با نگاهی به مشخصات و پارامترهای مختلف ، لازم است در هنگام خرید کارت حافظه فلش به آنچه در واقع مورد نیاز است ، نگاهی بیندازید.

اولین مورد مقدار حافظه کارت است. با وجود اندازه های گسترده ای که این روزها ارائه می شود ، ابتدا باید بررسی کنید که دستگاهی که در آن از کارت استفاده می شود می تواند کار کند.

بررسی اینکه چه چیزی در کارتهای معمولی ذخیره می شود مفید است:

ظرفیت (گیگابایت)ساعت موسیقی MP3عکس ها (فرمت JPEG 12MP)عکس ها (فرمت JPEG 20MP)عکس ها (فرمت RAW 20 مگاپیکسلی)ضبط ویدیوی استاندارد HD (9 مگابیت در ثانیه)ضبط ویدیوی FULL HD (13 مگابیت در ثانیه)
1627038002660260240 مین160 مین
3254576005330520480 مین320 مین
64109015200106601040960 دقیقه640 مین
1282145304002132020801920 مین1280 متر

هنگام انتخاب بهترین نوع کارت حافظه برای خرید و سرعت دستگاه برای استفاده از کارت حافظه ، کمی دشوارتر است. اولین کاری که باید انجام شود این است که بررسی کنید که چه چیزی می تواند استفاده کند. آیا SD ، SDHC ، SDXC را خواهد گرفت؟ هنگامی که این بدانید ، جستجو می تواند شروع شود.

سرعت ثبت شده در مگابایت در ثانیه و بیان شده بر روی کارت ، بیشتر برای عکاسی هنوز هم مهم است ، به خصوص که پرونده های بزرگی در کارت نوشته می شوند. این مهم است هنگام استفاده از پشت سر هم چند لایه بر روی DSLR مگاپیکسلی بالا. در اینجا غالباً امکان پذیر است که اگر به اندازه کافی سریع کارت را نتواند به کارت بنویسد ، از پس گرفتن تصاویر در دوربین استفاده کنید. این امر می تواند منجر به توقف تیراندازی دوربین شود تا زمانی که بتواند به کارت بنویسد و فضای داخلی بیشتری را آزاد کند.

سرعت بالاتر همچنین می تواند سرعت انتقال پرونده ها به رایانه را بهبود بخشد.

با این حال ، به ویدیو احتیاج به بزرگی لوله داده ندارید زیرا فرمت فیلم “جریان ثابت” کوچکتر است که تنها بخشی از لوله داده را استفاده می کند. اگرچه برای فیلم های 4k به کارت های سریعتر نیاز است زیرا میزان داده منتقل شده بسیار بزرگتر است.

با نگاهی به کلاس سرعت ، زیرا این حداقل سرعت است ، این امر برای حالت فیلمبرداری یا دوربین فیلمبرداری مهم است ، جایی که دستگاه در واقع یک جریان ثابت از داده را ذخیره می کند. وضوح و قالب فیلم میزان داده جریان پایدار را تعیین می کند. این ترجمه به حداقل سرعت لازم برای تضمین اینكه فیلم ضبط شده روی كارت ها با سرعت پایدار و بدون فریم كاهش یافته ضبط شده است. لازم است مشخصات دوربین فیلمبرداری را بررسی کنید زیرا این امر آنچه را که از نظر کلاس حداقل سرعت لازم است بیان می کند.

ممکن است برخی از دوربین های فیلمبرداری پیشرفته یا DSLR ها پیام خطایی را نشان دهند و می گویند در صورت استفاده از کارت با کلاس سرعت کم ، فقط می توان فیلم های با کیفیت پایین ضبط کرد.

در هنگام انتخاب بهترین کارت حافظه برای خرید هر دوربین ، تلفن همراه یا دستگاه دیگری که به کارت حافظه احتیاج دارد ، موارد زیادی باید در نظر بگیرید. برای انتخاب بهترین دستگاه برای خرید ، باید چند مورد در نظر گرفته شود ، اما به محض انجام این کار می توان دستگاه را در آن قرار داد و باید به مدت طولانی اطمینان داشته باشد. (electronics-notes)

1قیمت خرید مشخصات کارت حافظه microSDHC سن دیسک مدل Ultra A1 کلاس 10 استاندارد UHS-I U1 سرعت 98MBps ظرفیت 16 گیگابایت به همراه آداپتور SD

کارت حافظه microSDHC سن دیسک مدل Ultra A1 کلاس 10 استاندارد UHS-I U1

نقاط قوت :

 • کیفیت خوب
 • قیمت مناسب
 • بهترین کارت حافظه که تو عمرم دیدم!
 • گارانتی معتبر
 • بی نقص

معایب :

 

ویژگی این محصول :

 • ظرفیت:16 گیگابایت
 • استاندارد سرعت:UHS-I U1
 • مقاوم در برابر:سرما

قیمت حدودی ۴۷,۰۰۰ تومان

نظرات کاربران و خریداران

دوستان دقت کنید که حافظه ها چه هارد باشه چه مموری کارت بر اساس یک توافق قدیمی بر حسب ۱۰۰۰ محاسبه می شوند و ذکر می شوند نه ۱۰۲۴, حالا وقتی روی گوشی یا کامپیوتر مقدار حافظه را چک می کنیم چون بر اساس ۱۰۲۴ مقدار حافظه نشان داده می شود، مقدار کمتری را نشان میدهد


من کلی کارت حافظه خریداری کردم از شرکت های مختلف کارم جوریه که مصرف کارت حافظم بالاست ولی از وقتی از این مدل کارت استفاده کردم دیگه سمت هیچ برندی نرفتم الان شاید فقط ۱۰ تا از دی جی کالا گرفته باشم عالیه.این کالا وقتی با قیمت پایین ارایه می شود یعنی گارانتی ندارد وبیشتر یک هفته کار نمی کند پولتان را هدر ندهید ودور نریزید .
چون من از دیجی کالا خریدم وبعد از یک ماه می خواستم فرمت کنم تا استفاده بکنم سوخت وپی گیری ها نشان داد که این نوع بدون گارانتی ارایه می شود و فورا می سوزد.
در ضمن سرعت ان نیز کمتر ا10x می باشد.

قیمت بسیار در مقایسه با بازار بهتره. با اینکه این محصول فیکش بسیار زیاده حتی بازار های خارج کشور هم مثل امازون فیکش وجود داره و بعد از چند روز استفاده میسوزه که با یه سرچ ساده تو اینترنت میتونید ببینید. اما دیجی چون محصول با گارانتی میفروشه به هیچ عنوان فیک نیست اگر هم فیک در بیاد ببرید گارانتی اونجا عوض میکنن نو بهتون میدن که جای نگرانی نداره. سرعت نوشتن 15mb/s و خوندن 18mb/s که خیلی خوبه. بعد از خرید حتما با نرم افزار h2testw که خود شرکت سن دیسک هم پیشنهاد کرده تست کنید تا بفهمید محصول اصله یا فیکه. محصولات فیک ساز و کارشون اینه که رم های 4 یا 8 گیگابایتی رو با نرم افزار تبدیل میکنن به 32 64 و یا … که اگر استفاده از اون بیشتر بشه میسوزه. اکثرا هم رم های حجم بالا مثل 128 256 گیگابایتی رو فیک میکنن. من که دیروز به دستم رسید و محصول اورجیناله. موفق باشید


بنچ مارک گرفتم در حالت خالی بودن مموری کارت سرعت نوشتن28 و خواندن58 روی گوشی ایسوس ذنفون2 و در حالت پر بودن تا ظرفیت 14 گیگ سرعت نوشتن تقریبا 20 و خواندن هم بالای 45 بود من راضی ام در ضمن با نرمافزار اس دی اینسایت هم بررسی کردم کاملا اصل بود، فروشنده دیجیکالا بود
این مشکلاتی که دوستان اعلام کردن من هیچکدومو نداشتم الان تقریبا 10 روزی هست دستمه و برای تست تا 25 گیگ هم پرش کردم بدون مشکل کار میکنه، به دوستان پیشنهاد میکنم مارک های کورسیر، ویکو ، توشیبا و کوداک که دیجیکالا موجود داره هم نگاه کنن مارک های خیلی خوبین

3قیمت خرید مشخصات کارت حافظه microSDHC سامسونگ مدل Evo Plus کلاس 10 استاندارد UHS-I U1 سرعت 95MBps همراه با آداپتور SD ظرفیت 32 گیگابایت

کارت حافظه microSDHC سامسونگ مدل Evo Plus کلاس 10 استاندارد

نقاط قوت :

 • مقاوم در برابر آب
 • قیمت پایین

 

ویژگی این محصول :

 • ظرفیت:32 گیگابایت
 • استاندارد سرعت:UHS-I U1
 • مقاوم در برابر:آب

قیمت حدودی ۸۱,۰۰۰ تومان


4 قیمت خرید کارت حافظه microSDXC ویکومن مدل 600x plus کلاس 10 استاندارد UHS-I U3 سرعت 90MBs ظرفیت 64 گیگابایت به همراه آداپتور SD

کارت حافظه microSDXC ویکومن مدل 600x plus کلاس 10 استاندارد UHS-I U3

نقاط قوت :

 • سرعت و کیفیت عالی
 • قیمت ارزان نسبت به برند های دیگه

معایب :

 • کیفیت فیزیکی معمولی
  • سرعت نوشتن معمولی

ویژگی این محصول :

 • ظرفیت:64 گیگابایت
 • استاندارد سرعت:Class 10
 • مقاوم در برابر:پرتو X

قیمت حدودی ۱۰۷,۰۰۰ تومان

نظرات مشتریان درباره این محصول :
سرعت کپی این مموری با تستی که با نرم افزار کامپیوتر انجام دادم حداکثر 15.8 مگابایت بر ثانیه بیشتر نمیشه. این سرعت برای کار های معمولی عالیه ولی برای فیلم برداری 4K پیشنهاد نمیکنم.

حافظه جانبی خیلی خوبیه با این قیمت سرعتشم بدک نیس ولی کار راه بندازه من که راضیم اگه کسی که دنبال یه حافظه خوب با سرعت معمولی رو به بالا باشه اینو پیشنهاد میکنم.


5 قیمت خرید کارت حافظه microSDHC ویکو من مدل Extra 533X کلاس 10 استاندارد UHS-I U1 سرعت 80MBps ظرفیت 32 گیگابایت

کارت حافظه microSDHC ویکو من مدل Extra 533X کلاس 10 استاندارد UHS-I U1

نقاط قوت :

 • قیمت پایین
 • کیفیت بالا
 • پرسرعت
 • گارانتی مادام العمر

معایب :

 • سرعت انتقالش معمولیه

ویژگی این محصول :

 • ظرفیت:32 گیگابایت
 • استاندارد سرعت:UHS-I U1
 • مقاوم در برابر:گرما

قیمت حدودی ۵۴,۰۰۰ تومان

نظرات مشتریان درباره این محصول :

با سلام خدمت دوستان من این مموری رو گوشیم گذاشتم در ابتدا اهنگها و ویدئو هامو داخلش جابجا کردم با حجم 15 گیگ بدون ایراد و راحت بود سرعت رایتش حداکثر 20 بود که مثل مموری های u1 دیگه تو بازاره منو اذیت نکرد به نظرم برای خرید گزینه خوبیه با توجه به قیمتش که عالیه بخرید


6 قیمت خرید کارت حافظه microSDHC سن دیسک ظرفیت 512 گیگابایت به همراه آداپتور SD مدل Ultra A1 کلاس 10 استاندارد UHS-I U1 سرعت 100MBps

کارت حافظه microSDHC سن دیسکظرفیت 512 گیگابایت

نقاط قوت :

 • ظرفیت 512 گیگابایت
 • مقاوم در برابر گرم
  • مقاوم در برابر آب , ضربه , پرتو X , سرما , گرما

معایب :

 • قیمت بسیار گران

ویژگی این محصول :

 • ظرفیت:512 گیگابایت
 • استاندارد سرعت:UHS-I U1

قیمت حدودی ۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید