چگونه با دوربین عکاسی و فیلمبرداری مدل کانن canon کار کنیم؟

4
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

1 حالت عکسبرداری را تغییر دهید

راهنمایی آموزش عکاسی

در دوربین های کانن با استفاده از شماره گیری در بالا بین حالت های مختلف عکسبرداری جابجا می شوید. دوربین های سطح ورودی معمولاً حالت های بسیار بیشتری نسبت به دوربین های سطح متوسط ​​یا حرفه ای دارند – بنابراین راهنمای ما را در مورد اینکه تمام نمادهای مختلف به چه معنی است ، بررسی کنید .


2 دیافراگم ، سرعت شاتر و جبران نوردهی را تنظیم کنید

دیافراگم ، سرعت شاتر و جبران نوردهی را تنظیم کنید

هنگامی که از Manual یا حالت نیمه اتوماتیک استفاده می کنید ، باید مقداری از دیافراگم ، سرعت شاتر و جبران نوردهی را تنظیم کنید. در دوربین های سطح بالا کانن ، هر تنظیمات شماره گیری جداگانه ای دارند. در دوربین های سطح پایین ، فقط یک شماره گیری درست پشت دکمه شاتر قرار دارد. نگه داشتن دکمه Exposure Compensation در پشت دوربین و چرخاندن شماره گیری تنظیمات دیگر را کنترل می کند.


3 ISO را تنظیم کنید

ISO را تنظیم کنید

ISO سومین قسمت از مثلث نوردهی است . برای تنظیم آن ، دکمه ISO را در بالای دوربین خود فشار داده و سپس از شماره گیری سرعت شاتر یا D-pad در پشت دوربین استفاده کنید تا ISO مورد نظر خود را انتخاب کنید. دوباره دکمه ISO را فشار دهید ، دکمه دیافراگم را به نیمه فشار دهید یا از دکمه SET در D-pad استفاده کنید تا انتخاب شود.


4 تراز سفید را تنظیم کنید

تراز سفید را تنظیم کنید

در آموزش عکاسی با دوربین کانن برای هر زمان روز ، آب و هوا و منبع نوری که استفاده می کنید ، نور “دمای رنگ” متفاوتی دارد که از یک نارنج گرم در غروب افتاب تا آبی خنک در سایه در یک روز آفتابی متغیر است. دوربین شما دارای حالت ” تعادل رنگ سفید ” خودکار است ، اما باید بدانید که فقط در صورت حفظ هماهنگی بین تصاویر ، می توانید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

دکمه WB را در پشت دوربین خود فشار داده و از D-pad  انتخاب کنید:

 • تراز سفیدی خودکار
 • نور روز
 • سایه
 • ابری
 • نور تنگستن
 • نور فلورسنت سفید
 • فلاش
 • سفارشی

5 حالت Autofocus Mode و Autofocus Point را تنظیم کنید

حالت Autofocus Mode و Autofocus Point را تنظیم کنید

دوربین عکاسی کانن شما دارای سه حالت فوکوس خودکار متفاوت است: One Shot ، AI Focus و AI Servo. هر یک از آنها به صورت کمی متفاوت عکسبرداری می کنند. و هر کدام را باید انتخاب کنید بستگی به عکسبرداری شما دارد.

برای جابجایی بین این حالت ها ، دکمه AF را در پشت دوربین خود فشار داده و سپس از D-pad برای انتخاب حالت مورد نظر خود استفاده کنید.

دوربین عکاسی کانن شما همچنین دارای چندین نقطه فوکوس خودکار مختلف بر روی سنسور است. به طور پیش فرض ، دوربین شما به طور خودکار آنچه را که فکر می کنید باید تمرکز تصویر داشته باشد ، انتخاب می کند. برای انتخاب دستی یک نقطه فوکوس خودکار ، دکمه AF Point Selection را در پشت دوربین خود فشار داده و از D-pad برای انتخاب یکی از نقاط استفاده کنید. هر آنچه در زیر آن نقطه باشد وقتی به منظره یاب نگاه می کنید این است که اکنون دوربین شما با حالت تمرکز در یک نقطه را دارد.

آموزش عکاسی کانن


6 حالت تایمر خودکار را تنظیم کنید

حالت تایمر خودکار را تنظیم کنید

هنگامی که به عنوان عکاس گروهی می خواهید دسته جمعی به صورت خودکار عکس گرفته شود باید از تایمر خودکار استفاده کنید. هر دوربین Canon دارای یک تایمر دو ثانیه و ده ثانیه است.

دکمه Self-Timer / Shooting Mode معمولاً در پشت دوربین شما قرار دارد. نماد بالا را می توانید مشاهده کنید. آن را فشار داده و با استفاده از D-pad ، نماد با “2” را در کنار آن برای تایمر دو ثانیه یا آیکون معمولی برای تایمر ده ثانیه ای انتخاب کنید.

پس از اتمام کار با حالت تایمر ، می خواهید دوربین خود را به حالت اول  یا عکسبرداری مداوم (پشت سر هم) بازگردانید. دوباره دکمه Self-Timer / Shooting Mode را فشار داده و یکی از روش دلخواه خود را انتخاب کنید. اینگونه است که شما دوربین خود را در حالت Burst قرار دهید .


7 دوربین خود را در حالت فیلم قرار دهید

دوربین خود را در حالت فیلم قرار دهید

DSLR شما به طور حتم می تواند فیلم و فیلم بگیرد. در هر سطح ورودی Canon DSLR که در چند سال گذشته منتشر شد ، سوئیچ قدرت به عنوان سوئیچ حالت فیلم دو برابر می شود. یک کلیک اضافی آن را به جلو فشار دهید تا دوربین خود را در حالت فیلمبرداری قرار دهید.

برای شروع ضبط فیلم ، دکمه Live View / Record را فشار دهید. حتی در حالت فیلمبرداری ، دکمه شاتر هنوز هم عکس می گیرد.

8 کیفیت تصویر دوربین را تنظیم کنید

کیفیت تصویر را تغییر دهید

Camera RAW یک پرونده تصویری با کیفیت بالاتر است که همه DSLR ها می توانند از آن عکس بگیرند . برای به دست آوردن بیشترین استفاده از دوربین خود ، باید از آن به جای JPEG استفاده کنید. برای جابجایی بین دو قالب ، دکمه منو را در پشت دوربین خود فشار دهید. اولین گزینه به طور معمول کیفیت تصویر است. آن را انتخاب کنید ، و سپس گزینه RAW را انتخاب کنید.


9 تصاویر و عکس های گرفته شده با دوربین را مشاهده و بررسی کنید

تصاویر خود را مرور کنید

در آموزش عکاسی با دوربین کانن برای متوقف کردن و بررسی کار خود گاهی اوقات ضروری است. بفهمید که تمام عکس های شما به درستی عکس برداری شده اند یا نه برای بررسی تصاویر ، دکمه Play را در پشت دوربین خود فشار دهید. از طریق آنها با استفاده از D-pad حرکت کنید. حتما از دکمه های بزرگنمایی و زوم کردن برای بررسی جزئیات تصاویر خود استفاده کنید. آنچه در صفحه نمایش کوچک خوب به نظر می رسد ، ممکن است در رایانه شما با کیفیت خوب به نظر نرسد.


10 به جای حذف تصاویر ، رم یا کارت های SD خود را فرمت کنید

به جای حذف تصاویر ، رم یا کارت های SD خود را فرمت کنید

پاک کردن تصاویر از رم یا کارت های SD کار درستی نیست زیرا می تواند منجر به خراب شدن اطلاعات شود. این گزینه برای پاک کردن یکجا می تواند حافظه رم دوربین شما را پاک سازی کند.

گزینه قالب بندی کارتهای SD شما کمی در منوی دوربین شما نمایش داده شده است. دکمه منو را فشار داده و سپس به صفحه اول گزینه ها (آنهایی که نماد آچار دارند) بروید. Format Card را انتخاب کرده و سپس OK را برای پاک کردن کارت SD موجود در دوربین خود انتخاب کرده و آن را برای فیلمبرداری بعدی خود آماده کنید.

Source


مشاهده لیست قیمت روز دوربین کانن

قسمت پایان

در قسمت انتهای این مقاله امیدواریم راهنمایی های که توضیح داده ایم بتواند برای شما مفید باشد و دوربین عکاسی مناسبی را برای خود و یا آشنایان خود انتخاب کنید و از لحظات خوش زندگی خود تصاویر به یاد ماندنی جمع آوری کنید.

و از دوربین های معرفی شده که پرفروش ترین مدل های دیجی کالا و سایت های مشابه دیگر می باشند خریداری کنید و از کیفیت عکس برداری دوربین های خود لذت کافی را ببرید.

پیشنهاد ها :

4 نظرات

 1. سلام
  ببخشید من دوربین کانن مدل ۵۵۰Dدارم متاسفانه نمیتونم با این مدل دوربین فیلمبرداری کنم ، یعنی وقتی میخوام فیلم بگیرم فقط به مدت ۵ ثانیه فیلمبرداری میکنه و قطع میشه اگه کسی بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم 🙏🙏

  • مشکل از مدل دوربینتون نیست توی قسمت تنظیمات باید از حالت ۵ ثانیه خارجش کنی rahimebadi_1 این پیج منه اگه نتونستی انجامش بدی پیام بده

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

7 + 5 =