حضور و غیاب با لوکیشن چیست و چگونه کار می‌کند ؟

0
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

نسل جدیدی از سیستم‌های حضور و غیاب در حال گسترش در بین کاربران است که آنها را به دستگاه ساعت زنی بی‌نیاز می‌کند. این سامانه که حضور و غیاب با لوکیشن نام دارد، با استفاده از موقعیت جغرافیایی یا همان فناوری gps که بر روی گوشی‌های تلفن همراه با نام location وجود دارد، ورود و خروج کاربران را ثبت می‌کند. یعنی تنها کافی است یک اپلیکیشن بر روی گوشی کارکنان نصب کنید.

تفاوتی ندارد که گوشی شما اندروید باشد یا ios ، یک سامانه حضور و غیاب با لوکیشن استاندارد باید قابلیت استفاده بر روی هر دو سیستم عامل را داشته باشد. اگر چه به دلیل تعداد زیادی گوشی‌های اندرویدی، این سامانه را با نام اپلیکیشن حضور و غیاب یا نرم‌افزار حضور و غیاب اندروید نیز می‌شناسند.

با کلیک بر روی لینکی که در پاراگراف بالا قرار داده شده است، می‌توانید با یکی از این سیستم‌ها که قابلیت‌های زیادی دارد، آشنا شوید. حتی می‌توانید برای تست از نسخه دموی آنها نیز استفاده نمایید تا با خیال راحت تردد اقدام به خرید نمایید.

در ادامه با قابلیت‌های حضور و غیاب با لوکیشن بیشتر آشنا خواهیم شد.

فهرست توضیحات و محصولات این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

حضور و غیاب با لوکیشن چیست ؟

حضور و غیاب با لوکیشن یاGeofencing نسل جدید سیستم‌های ثبت تردد است که نیازی به دستگاه ساعت زنی ندارد. این سیستم از فناوری gps (موقعیت یابی جغرافیایی) که بر روی اکثر گوشی‌ها وجود دارد، استفاده می‌کند.

مدیران توسط این راهکار می‌توانند مناطق جغرافیایی را برای محدود کردن مکانی که پرسنل مجاز به ثبت تردد هستند، تنظیم کنند. این موقعیت ها یا لوکیشن ها می‌تواند همان محدوده ورودی شرکت و یا موقعیت‌های خارج از شرکت باشد.

نکته قابل توجه این است که مدیر یا مسئول سیستم می‌تواند تعداد نامحدودی لوکیش را تعریف کند و آنها را به کارمندان مورد نظر اختصاص دهد.

کارکنان فقط در زمانی که در لوکیشن یا منطقه تعریف شده حاضر باشند، می‌توانند ورود یا خروج خود را از طریق اپلیکیشن حضور غیاب ثبت و ارسال کنند.

علاوه بر این امکان ثبت درخواست مرخصی یا مأموریت از طریق اپلیکیشن حضور غیاب برای پرسنل فراهم است. این درخواست‌ها در کارتابل مدیر قابل مشاهده است و مدیر یا مسئول حضورغیاب می‌تواند این درخواستها را تأیید نماید.

مزایای حضور و غیاب با لوکیشن

این سامانه مزایای بسیاری دارد. از جمله اینکه هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت و بر اساس تعداد پرسنل هزینه پرداخت خواهید کرد. در ضمن نیازی به دستگاه فیزیکی ندارید و از همه مهمتر می‌توانید کارکنان شاغل در خارج از محدوده شرکت را نیز ردیابی کنید.

در ادامه با بعضی از ویژگیها و مزایای حضور غیاب با لوکیشن آشنا می‌شویم.

مدیریت آسان حضور و غیاب پرسنل از راه دور

حضور و غیاب با لوکیشن یا GeoFencing یک محیط مجازی را بر روی یک موقعیت جغرافیایی یا لوکیشن واقعی ترسیم می کند. کافی است gps گوشی پرسنل در زمان ثبت تردد روشن باشد تا بتواند در موقعیت یا منطقه تعریف شده، ورود یا خروج خود را ثبت کند. اطلاعات ورود و خروج در هر زمان (24 ساعته) و هر مکانی برای پرسنل و مدیران مربوطه قابل مشاهده است.

سفارشی سازی سامانه حضور و غیاب با لوکیشن

سفارشی سازی سامنه حضور و غیاب با لوکیشن به راحتی انجام می‌شود. بر خلاف سایر سیستمهای حضور غیاب، GeoAttendance نیاز به به هیچ زیرساخت یا ابزاری ندارد. این برنامه از طریق اپلیکیشن موبایلی یا پنل تحت وب قابل اجراست. یک سیستم حضور و غیاب با لوکیشن استاندارد باید بتواند انواع شیفت، زمان استراحت، تعطیلیها و … را برای کارکنان سفارشی سازی کند. همچنین یک برنامه پویا برای بخش منابع انسانی در سازمان ها و شرکت های مختلف ارائه دهد.

تجربه مثبت برای کارکنان با حضور غیاب با لوکیشن

این سامانه مشکلات دستگاه های حضور و غیاب کارتی، انگشتی، تشخیص چهره را ندارد. کاربران راحتی بیشتری با آن خواهند داشت. دیگر نیاز نیست نگران گم شدن کارت خود باشند و یا نگران این باشند که انگشت یا چهره آنها توسط دستگاه شناسایی نشود.

کافی است در منطقه مورد نظر، دکمه ورود یا خروج را در اپلیکیشن گوشی خود فشار دهند. به همین آسانی!

یکپارچه سازی با اتوماسیون های دیگر

نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین یا برنامه حضور و غیاب اندروید باید قابلیت ادغام و یکپارچه سازی با سیستم های دیگر را داشته باشند. به طور مثال باید بتوان آن را به راحتی با نرم‌افزار حقوق و دستمزد ادغام کرد و یا با اطلاعات سایر سیستم های از جمله اتوماسیون پرسنل و کارگزینی ادغام نمود.

سیستم پیشنهادی جهت حضور و غیاب با لوکیشن

در حال حاضر سیستم‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود که حضور غیاب با لوکیشن را به مشتریان ارائه می‌دهند. اما سیستمی که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم مزایا و ویژگیهای منحصر به فردی دارد و در پروژه‌های مختلف تست شده است.

نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین دینگ یک سیستم حضور و غیاب با لوکیشن است که قابلیت تعریف بینهایت موقعیت جغرافیایی با کمترین خطای ممکن را داراست.

این سیستم علاوه بر لوکیشن می‌تواند از طریق wifi و bluetooth نیز ورود و خروجها را ثبت کند. برای اینکار باید یک دستگاه بیسیم در ورودی شرکت مستقر شود. کارکنان در زمان ورود و خروج به دستگاه بیسیم نزدیک شده و از طریق اپلیکیشن تردد خود را ثبت می‌کنند.

هزینه این سیستم نیز بسیار اقتصادی است. شما فقط کافی است دستگاه بیسیم را خریداری کنید. علاوه بر این بر اساس تعداد پرسنل خود یک هزینه کوچک اشتراک سالیانه را بابت استفاده از سیستم، فضای ذخیره‌سازی اطلاعات و پشتیبانی پرداخت خواهید کرد.

دیگر نیازی به نصب نرم‌افزار و اختصاص کامپیوتر برای آن دارید. اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی کاربران نصب شده و امکان مدیریت از طریق پنل تحت وب نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

برای دسترسی به این سیستم می‌توانید وارد سایت مجله حضور و غیاب با آدرس https://bayofa.ir/ شوید. در این سایت سه بخش این سامانه حضور و غیاب با لوکیشن اختصاص داده شده است :

  • نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین
  • اپلیکیشن حضور و غیاب یا حضور و غیاب با موبایل
  • حضور و غیاب بدون دستگاه

در هر سه بخش توضیحات کافی راجعه به این سیستم داده شده است. امکان دانلود و نصب اپلیکیشن و استفاده از نسخه دمو نیز امکانپذیر است. علاوه بر این جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09190273245 نیز تماس برقرار کنید.

بسیاری از شرکتها به سرعت در حال جایگزینی سامان حضور و غیاب با لوکیشن (gps) با سیستم های حضور و غیاب قدیمی از جمله دستگاه های کارتی و انگشتی هستند. شما نیز میتوانید از مزایای رقابتی این سیستم استفاده کرده و مدیریت بهتری بر تردد کارکنان خود داشته باشید.

Geofencing این امکان را فراهم می سازد که کارهایی بیش از فرآیند ثبت تردد انجام دهید. حضور غیاب با لوکیشن امکان رهگیری و نظارت بر موقعیت مکانی کارکنان در زمان واقعی را به شما هدیه می دهد.

از این طریق ارتباط بهتری بین مدیران و پرسن لایجاد خواهد شود، ارتباطات شفاف تر خواهد شد و در نهایت رضایت بیشتری برای هر دو طرف ایجاد می شود.

نرم‌افزار گزارشات مفصلی از زمانهای ورود و خروج و مکان آنها در اختیارتان قرار می‌دهد. از صحت اطلاعات ثبت شده در سیستم اطمینان کامل خواهید داشت. بهانه ای هم برای عدم شناسایی سیستم برای کارکنان وجود نخواهد داشت. امکان مدیریت 24 ساعته و از هر مکان وجود دارد و در هزینه های شرکت نیز صرفه جویی خواهید داشت.

نتیجه

حضور و غیاب با لوکیشن یک سیستم مبتنی بر gps (موقعیت جغرافیایی) است که از طریق لوکیشن گوشی موبایل، موقعیت کارکنان را شناسایی کرده و امکان ثبت تردد از طریق اپلیکیشن در آن موقیعت ها را فراهم می‌سازد.

این سیستم نیازی به دستگاه ساعت زنی ندارد، از این رو به آن حضور و غیاب بدون دستگاه نیز می‌گویند.

حضور و غیاب با لوکیشن امکانات دیگر هم دارد. از جمله شناسایی موقعیت کارکنان از طریق دستگاه بیسیم با استفاده از فناوری wifi و بلوتوث، که بر روی تمامی گوشی ها وجود دارد.

به شما هم پیشنهاد میکنم، حتماً از نسخه های آزمایشی این سامانه استفاده کنید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

دو + هجده =