لیست قیمت انواع میکرومتر پرفروش باکیفیت و ارزان

 میکرومتر یا میکرون برای خواندن دقیق واحد اندازه گیری داخل ، خارج و ضخامت ورق‌ ها کاربرد دارند و در چه شغل هایی از ریزسنج استفاده میشود؟ این نوع ابزارها در انواع کارهای همچون تراشکاری ، صنعت ، آزمایشگاه‌ها و دیگر کارهای مشابه مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار به دو نوع هستنند ، اندازه گیری کولیس Micrometerهای اینچی و میلیمتری طراحی و تولید می شوند.

لیست قیمت میکرومتر یا میکرون (ریزسنج) موجود در بازار

میکرومتر چیست؟ چگونه از میکرون استفاده کنیم؟

میکرومتر چیست؟ یا میکرون (ریزسنج)

میکرومتر ابزاری است که برای اندازه گیری ابعادی قطعات مکانیکی ایجاد می شود که با دقت بالا مشخص می شود. مانند کولیس و برخی دیگر از ابزارهای نیمکت ، برای اپراتورهای ابزار ماشین ضروری به نظر می رسد. برخلاف کولیس ، با این حال ، ساختار مکانیکی خاص آن اندازه گیری های بسیار دقیق را با وضوح تا 1 میکرون تضمین می کند. 1 میکرون یا میکرومتر مربوط به یک هزارم میلی متر است و با نماد μ نشان داده می شود.

در واقع دو خانواده میکرومتر وجود دارد: یکی برای اندازه گیری ابعاد خارجی و دیگری برای اندازه های داخلی. ریزسنج خارجی یک ابزار اندازه گیری خطی است ، متشکل از یک قاب قوسی که در آن یک سندان ثابت در سمت چپ و یک اسپیندل متحرک در سمت راست وجود دارد ، متشکل از یک انگشت انعطاف پذیر در داخل آن یک پیچ Micrometer قرار گرفته است.

با چرخاندن انگشت ، پیچ که نمایانگر قلب ساز است ، پیشرفت می کند. در عوض ، در میکرون های داخلی پیچ میکرون ها به یک مخروط ، صاف یا رزوه ای متصل شده است ، و حرکت آن 3 نقطه تماس اندازه گیری را گسترش می دهد.

در این دو خانواده مدل های آنالوگ یا دیجیتال با سطح تماس از انواع مختلف (تخت ، گرد ، پایین ، دیسک ، با درج) پیدا می کنیم که آنها را به ابزارهای متنوعی برای هندسه های مختلف بخش تبدیل می کند. برای مدلهای داخلی ، ویژگیهای مختلف ساختاری امکان اندازه گیری کور و سوراخ را تعیین می کنند.

برخی از زمینه های اصلی کاربرد بخش خودرو ، هوانوردی و مکانیک دقیق است. این ابزارها هم در محیط تولید و هم در اتاق های اندازه گیری یا آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

پیشنهاد: بهترین متر لیزری دنیا کدام مدل است؟ راهنمایی خرید[لیست قیمت روز]

چگونه بهترین مدل میکرومتر را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین مدل میکرومتر را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب میکرومتر ، اولین پارامتری که باید در نظر گرفت مربوط به نیاز به اندازه گیری است که با دقت بالا مشخص می شود. این انتخاب قدرت تفکیک ابزار را تعیین می کند ، که بستگی به تحمل های ساخت مورد نیاز نقشه جزئیات دارد که باید بررسی شود. سایر پارامترهایی که باید در نظر گرفته شوند ، دامنه اندازه گیری ، ارزیابی هندسه قطعه مورد اندازه گیری و نوع خواندن ، آنالوگ یا دیجیتال مورد نظر شما هستند. این آخرین انتخاب همچنین به مدیریت احتمالی داده های جمع آوری شده و همچنین به راحتی و سهولت در خواندن آنها مربوط می شود.

چه نکاتی را باید قبل از خرید میکرومتر در نظر گرفت؟

استانداردهای مختلف UNI ، ISO و DIN وجود دارد که به طور کلی ابزار اندازه گیری را تنظیم می کنند و مهمترین ویژگیهای عملکردی و کیفی را ایجاد می کنند. میکرومترهای TESA دارای استانداردهای ساختاری و دقیق خاصی هستند. استاندارد مورد نظر DIN 863 T1 (NF E11-095) ، DIN 863 T3 ، DIN 863 T2 و DIN 863 T4 (NF E11-099) است. بسته به نوع ساز برای اجرای داخلی ، خارجی یا عمقی و آنالوگ یا دیجیتال ، این استانداردها جنبه های ساخت و حداکثر خطاهای دقت مجاز را مشخص می کنند.

از طرف دیگر جداول UNI روشهای توصیه شده برای بررسی میکرون ها را نشان می دهد و روشهای عملیاتی را نشان می دهد که تجهیزات لازم برای انجام کالیبراسیون را نشان می دهد.

مشخصات نگهداری و کالیبراسیون میکرومترهای TESA چیست؟

صرف نظر از استحکام سازنده آنها ، ابزار اندازه گیری باید با احتیاط خاصی انجام شود. این ابزارها در محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرند که ، در بیشتر موارد ، خیلی تمیز نیستند ، فقط به عنوان مثال در کارگاه روی دستگاه فکر کنید. قبل از گذاشتن در جعبه آنها در پایان استفاده ، باید آنها را از وجود روغن ، گریس و سایر مواد پاک کرد. به صورت دوره ای نیز بررسی قطعات مکانیکی آنها توصیه می شود.

بررسی های ابعادی می تواند مستقیماً توسط مشتری با استفاده از یک تنظیم کننده اصلی مانند بلوک های اندازه گیری ، استانداردهای تنظیم ، اندازه گیری های استوانه ای یا حلقه های تنظیم انجام شود. انتخاب ابزار به نوع میکرومتر بستگی دارد و همه این لوازم جانبی بخشی از کاتالوگ TESA هستند. در مورد هرگونه تعمیرات ، کالیبراسیون و گواهینامه های بعدی ، توصیه می شود از شرکت مادر یا مراکز خدمات مجاز در منطقه استفاده کنید.

در بازار میکرومتر ، فناوری TESA چگونه از مارک های رقیب پرطرفدار تر است؟

مطمئناً ، از سال 1941 تا امروز ، پارامتری که همیشه محصولات TESA را متمایز کرده است ، کیفیت بالا است. این جنبه اطمینان می دهد که تمام ابزارهای TESA و در این مورد میکرون ها بسیار دقیق ، قابل اعتماد و با دوام هستند. پیچ میکرومتری ، که قلب دستگاه را تشکیل می دهد ، با دقت بسیار بالایی خرد می شود و این به ما امکان می دهد تا عدم قطعیت اندازه گیری بسیار کم را بدست آوریم.
همچنین ویژگی های ساختمانی تحت پوشش اختراعات ثبت شده مانند سیستم خواندن دیجیتال TESA CAPA μ SYSTEM® ، بسیار قابل اعتماد و آسان برای رابط با کامپیوتر وجود دارد.
یکی دیگر از اختراعات انحصاری TESA ، سیستم مکانیکی داخلی میکرومتر IMICRO® با سه نقطه تماس است که آن را منحصر به فرد کرده و تا به امروز بی نظیر است.
در میان طراحی های خاص مختلف میکرون رهای خارجی TESA ، من می توانم مدل هایی را با مقایسه یکپارچه MICRO-ETALON 225 و MICROSPEL ذکر کنم که در عوض امکان نصب یک کاوشگر الکترونیکی را ارائه می دهد. هر دو مدل برای اندازه گیری سری قطعات کوچک مناسب هستند ، سریع و بسیار دقیق هستند.

علاوه بر این ، اکثریت میکرومترهای ما با یک گزارش اندازه گیری با اشاره به نمونه های اولیه ارائه می شوند ، که مطابقت سازها با مشخصات فنی اعلام شده را تأیید می کند.

کدام یک از برترین مدل ها در محدوده میکرومتر TESA Technology هستند؟

در گروه میکرون های خارجی ، ابزار پیشرو قطعاً نسخه های استاندارد ISOMASTER® و TESAMASTER® برای مدل های آنالوگ و نسخه های MICROMASTER® برای نوع دیجیتال است.

صحبت از میکرومتر داخلی ، IMICRO® که در دو نسخه آنالوگ و دیجیتال موجود است ، مطمئناً یکی از محصولات شاخص TESA و همچنین برجسته ترین تولید TESA است.

آیا بهتر می توانید توضیح دهید که ویژگی های فنی که IMICRO® را منحصر به فرد می کند چیست؟

IMICRO® یک میکرون داخلی با سه نقطه تماس با یک سیستم اندازه گیری اختراع شده ، واقعاً منحصر به فرد است و اصل مکانیکی آن به خوبی نزدیک می شود. در سال 1950 اختراع شد ، اغلب کپی شده است ، اما هرگز برابر نمی باشند.

ویژگی های اصلی و مزایای آن موارد زیر است:

سر اندازه گیری از یک مخروط اندازه گیری در فلز سخت زمین تشکیل شده است که برخلاف مدل های استاندارد که صاف است ، از یک پروفیل خاص برخوردار است که می توانیم آن را “رشته ای” تعریف کنیم.
همراه با مخروط ، ترتیب مطالعه شده 3 نقطه تماس باعث می شود IMICRO mic تنها میکرومتر داخلی در جهان باشد که به اصل Abbe رابطه دارد. این اصل بیان است که برای بدست آوردن حداکثر دقت اندازه گیری ، نقطه اندازه گیری روی قطعه و ابزار باید در همان محور تراز شوند.
چیدمان سندان اندازه گیری که از نظر فاصله 120 درجه و شکل هندسی خاص آنها باشد ، خودمراقبتی و خود تراز سازی ابزار در سوراخ مورد اندازه گیری را تضمین می کند ، صرف نظر از حساسیت گرداننده.
ضامن دار ، یکپارچه در پیشرفت سریع ، یک نیروی اندازه گیری ثابت را تضمین می کند.
ویژگی ساخت مکانیکی در مقایسه با سایر محصولات استاندارد مشابه ، تأثیر تغییرات دما در اندازه گیری را 4 برابر کاهش می دهد.
سطوح کنتاکت های اندازه گیری ، پوشانده شده با نیترید تیتانیوم ، در برابر سایش بسیار مقاوم هستند و بنابراین اندازه گیری های قابل اعتماد را با گذشت زمان تضمین می کنند.
امکان افزودن پسوندهایی با طول تا 1000 میلی متر امکان استفاده از ابزار را حتی در سوراخ های بسیار عمیق فراهم می کند و کیفیت عالی اندازه گیری را تضمین می کند.

فناوری TESA چه نوآوری هایی را در بخش اندازه گیری دقیق ارائه می دهد؟

می توانیم بگوییم که برای TESA میکرومتر خارجی یک نقطه عطف واقعی بود ، زیرا اولین ابزار اندازه گیری تولید شده در سال 1941 بود که در زمان اختراع خود شرکت ، MINMETAL® اختراع شد. متعاقباً ، میکرون ها سایر مراحل مهم در تاریخ نام تجاری را نیز مشخص کردند.

با مدل TESAMASTER® ، TESA میکرومتر ایجاد کرده است که مکانیک های با دقت بالا و سیستم خواندن آنالوگ و عددی را با هم ترکیب می سازد، که امروزه آن را منحصر به فرد می کند.

با سری دیجیتال MICROMASTERAS ، TESA ابزاری کاملاً ابتکاری را از نظر طراحی و از نظر الکترونیکی به بازار عرضه کرده است که توسط سیستم اندازه گیری سطح خازنی اختراع شده CAPA μ SYSTEM® پشتیبانی می شود. تصادفی نیست که گفته شد TESA میکرومتر را “از نو” اختراع کرده است ، و دانش فنی خود را با معرفی نوآوری در محصولات کلاسیک نشان می دهد.

آخرین نوآوری ارائه شده توسط TESA با استفاده از راه حل جدید اتصال “TESA TLC-BLE” متصل و اندازه گیری می شود ، كه همچنین برای همه Micrometer های دیجیتال ما و همچنین برای اکثر قریب به اتفاق ابزارهای دیجیتالی TESA قابل استفاده است. از آنجا که تمرکز داده ها و قابلیت دسترسی به آنها در زمان واقعی یک چالش اساسی در رقابت برای بهره وری است ، سیستم ما بیانگر یک ساده سازی بزرگ در زمینه اتصال است ، در عصری که این امر ضروری شده است. تقاضای امروز بازار به طور فزاینده ای به سمت یک اندازه گیری اقتصادی ساده ، متصل و اقتصادی در حال حرکت است. در مورد ما ، این ساده سازی در سطح سخت افزاری و نرم افزاری است: همه میکرومترهای دیجیتال ما می توانند به یک فرستنده بلوتوث مجهز شوند تا اندازه گیری ها را به یک نرم افزار رایگان فوق العاده ساده ، TESA DATA-VIEWER ارسال کند ، که به عنوان پلی بین ابزار و یک صفحه اکسل ساده یا سایر نرم افزارهای پردازش داده کم و بیش پیچیده ، برای ایجاد امکان ایجاد گزارش خودکار یا تجزیه و تحلیل آماری SPC در زمان واقعی ، از جمله موارد دیگر می باشند.

سخن آخر درباره Micrometer

در این مقاله به این نتیجه می رسیم ، که باید هنگام خرید ابزار اندازه گیری دقیق میکرون به نوع داخلی یا خارجی محصول دقت زیادی داشته باشیم. تا بتوانیم یک انتخاب مناسبی از نوع کاربردی وسیله ، جهت انجام کسب و کار خود به صورت دقیق و با کیفیت انجام دهیم. و از خرید خود راضی باشیم و نهایت استفاده را ببریم.

مشاهده لیست قیمت روز میکرومتر 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × 1 =