بهترین روش های مراقبت از مو در برابر حرارت
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

همگی ما تا به حال از ابزارهای حرارتی برای حالت دادن موی خود استفاده کردیم. استفاده از این ابزارها به ما کمک می‌کند که حالت موی متفاوتی را به خود بگیریم و از سبک موی جدید خود لذت ببریم. با حرارت دادن مو، ما می‌توانیم موی فر و صاف را با شکل‌های مختلف روی سر خود پیاده کنیم که باعث تغییر چهره و استایل ما می‌شود. اما حرارت دادن بیش از حد مو چیزی است که باعث بیشترین صدمه به موها می‌شود و زیبایی آنها را از بین می‌برد.

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین نکات برای مراقبت از مو در برابر حرارت را به شما معرفی کنیم تا با در نظر گرفتن آنها، از آسیب زدن به موهای خود جلوگیری کنید و به حالتی که در نظر دارید برسید. با ما همراه باشید!

محدود کردن درجه حرارت در هنگام حالت دادن به مو

یکی از بهترین روش‌ها برای مراقبت از مو هنگام حرارت دادن، محدود کردن دما در پایین درجه است. با قرار دادن حرارت در پایین‌ترین درجه، شما می‌توانید به راحتی موهای خود را حالت دهید و از آسیب زدن به موهای خود جلوگیری کنید. بسیاری از متخصصان مو پیشنهاد می‌کنند که دمای ابزار شما از 210 درجه بیشتر نشود. دمای بیش از حد ابزارها باعث می‌شود که کراتین موجود در موی ما آب شود و به سلامت آن آسیب‌های جدی بزند.

به علاوه کنترل دما، شما باید مدت استفاده از این ابزارها را نیز محدود کنید. حرارت دادن بیشتر از ده ثانیه در یک نقطه باعث آسیب دیدن مو می‌شود که رعایت این مورد برای فرکننده‌های مو و اتو مو نیز توصیه می‌شود.

استفاده از محصولات مراقبت کننده در هنگام حرارت دادن مو

در هنگام استفاده از ابزارهای حرارت دهنده، ضروری است که از محصولات محافظت کننده در برابر گرما استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به موهای خود جلوگیری کنید. این محصولات پروسه حرارت دیدن مو توسط ابزارهای حرارتی کند می‌کنند و باعث می‌شوند که دمای مو به بیش از حد خود نرسد. اما در نظر داشته باشید که این محصولات به طور کامل از موهای شما در برابر حرارت محافظت نمی‌کند پس منطقی است که همچنان درجه حرارت را کنترل کنید و از دمای بیش از حد استفاده نکنید.

محصولات برند جانسون یکی از بهترین محصولات مراقب از مو و پوست هستند که شما می‌توانید همین حالا این محصولات را سفارش دهید و از پوست و موی خود در برابر آسیب‌ها محافظت کنید.

از حرارت دادن موهای خیس با ابزارهای حرارتی پرهیز کنید

هنگامی که شما از اتو مو و ابزارهای حرارتی در هنگام خیس بودن مو استفاده می‌کنید، مثل این است که شما دارید موی خود را سرخ می‌کنید. موی خیس و مرطوب بسیار شکننده‌تر و حساس تر از موی خشک است و پس از حرارت دیدن توسط ابزارهای حرارتی، باعث به وجود آمدن بخار زیادی می‌شوند و به علت وجود همین بخار موها آسیب دیده و سطح آنها شکننده و زبر می‌شود. بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق، صبر کردن است. اجازه دهید که موی شما به طور کامل خشک شود و سپس از ابزارهای حرارتی استفاده کنید.

از ماسک‌های مو هفتگی استفاده کنید

این صحیح است که با رعایت همه موارد شما می‌توانید از آسیب زدن به موهای خود جلوگیری کنید اما قوی‌تر کردن ریشه مو و تقویت کردن آنها نیز باعث مقاوت بیشتر آنها در برابر ابزارهای حرارتی می‌شود. ماسک‌های مو به شما کمک می‌کنند که رطوبت از دست رفته پس از استفاده از ابزارهای حرارتی به موی خود بازگردانید تا از آسیب دیدن آن و خشکی مو جلوگیری کنید. علاوه بر آن استفاده از این ماسک موها به شما کمک می‌کند که موی شما کمتر گره بخورد و صاف‌تر به نظر برسد در نتیجه شما کمتر به استفاده از ابزارهای حرارتی نیاز پیدا می‌کنید.

برند بس یکی از بهترین برندهای شناخته‌شده در ایران می‌باشد و شما می‌توانید همین حالا محصولات برند بس را از این صفحه خریداری کنید و از استفاده یک محصول با کیفیت و با اصالت لذت ببرید!

محدود کردن استفاده از ابزارهای حرارتی

همانطور که گفته شد محدود کردن درجه حرارتی یکی از مهم‌ترین نکات برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مو هنگام استفاده کردن از ابزارهای حرارتی است. رعایت کردن تعداد دفعه‌های استفاده کردن از این ابزراها نیز به همان در سلامت موی شما تاثیر دارد. استفاده بیش از یک بار از این ابزارهای در روز می‌تواند آسیب جدی به سلامت موهای شما بزند و همچنین استفاده بیش از اندازه از این ابزارهای حرارتی در یک نقطه، به همان اندازه مخرب برای سلامت مو است. بهترین روش برای استفاده صحیح از ابزارهای این است که در پایین‌ترین درجه حرارتی قرار گرفته و حداکثر یکبار در روز از این ابزارها استفاده شود.

استفاده از شامپو با کیفیت برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مو

این مورد یکی از راه حل‌های بلند مدت برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مو توسط ابزارهای حرارتی است. اگر شما به استفاده کردن از ابزارهای حرارتی عادت دارید، یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سلامت مو استفاده از شامپوهای با کیفیت است که دارای مقداری نرم کننده و مرطوب کننده هستند. این نوع شامپوها با به وجود آوردن یک لایه محافظ بر روی مو، از آسیب رسیدن به آنها در حین استفاده از ابزارهای حرارتی جلوگیری می‌کنند و باعث می‌شوند که پس از حالت گرفتن، رطوبت خود را حفظ کنند و به خشکی دچار نشوند. به علاوه، این نوع شامپوها ه سلامت پوست سر شما نیز کمک بزرگی می‌کنند و از خشکی آن جلوگیری می‌کنند.

کلام آخر

همانطور که گفته شد، استفاده درست از ابزارهای حرارتی می‌تواند شما را از آسیب زدن به موهای خود حفظ کند و به شما بهترین حالت مورد نظر را بدهد. در این مطلب ما سعی به معرفی کردن بهترین نکات برای جلوگیری از آسیب دیدن مو هنگام حرارت دادن کردیم تا شما با رعایت کردن آنها، از آسیب زدن به سلامت موی خود جلوگیری کنید. از همراهی شما با متشکریم!

نویسنده: امیرحسین نظری

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 × 2 =