قیمت خرید 36 مدل بهترین پمپ آب خانگی [ارسال رایگان]

برای مشاهده کد تخفیف تا 90 درصد اینجا کلیک کنید


پمپ آب ، برای بالا بردن فشار آب محل زندگی یا مکان های عمومی کاربرد دارد ، که با انواع مدل خانگی و کشاورزی با برندهای ایرانی و خارجی و انواع سایزهای کوچک و بزرگ با قیمت ارزان تا گران در بازار عرضه می شوند. و در این میان در فروشگاه های بیرونی در تهران و سایر شهرها می توانید خریداری کنید ، و یا به صورت ساده ترین روش خرید اینترنتی ، با بررسی نظرات خریداران درباره محصول و خرید به صورت اینترنتی سفارش دهید. تا در درب منزل خود کالا را تحویل بگیرید. اگر می خواهید بهترین انتخابی را داشته باشید. نکات مهم هنگام خرید را در سایت کافه راهنما بخوانید و بررسی های لازم را بدانید. و بهترین انتخاب را تجربه کنید.

نکات مهم هنگام خرید پمپ آب

اگر در هنگام خرید یک پمپ آب هستید ، باید براساس مصرف خود نکاتی را در نظر بگیرد که به دنبال بهترین مارک باشید و بدانید که کدامین مدل نیاز شما را برطرف می سازد. در زیر چندین نکته مهم وجود دارد که باید هنگام خرید دینام آب آنها را در نظر بگیرید. تا بتوانید انتخاب صحیح و درستی داشته باشید.

میزان جریان آب 

میزان جریان آب پمپ در لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود. هنگام خرید پمپ ، یکی از مهمترین عواملی که باید بخاطر بسپارید این است که مخزن آب در چه ساعتی پر می شود. در حالت ایده آل ، مدل خانگی 100-200 لیتر در دقیقه بیش از توان مورد نیاز پمپ است. بنابراین اگر یک مخزن آب 1000 لیتری در خانه خود دارید ، این پمپ بسته به نوع دستگاهی دارد که انتخاب می کنید ، می تواند در حدود 5-10 دقیقه آن را پر کند.

اندازه ورودی

این فاکتور با زمان پر شدن مخزن شما نیز ارتباط مستقیم دارد. پمپ معمولی دارای اندازه ورودی است که از 1 “- 5” متغیر است. تمام پمپ های سانتریفیوژ بر اساس یک اصل کار می کنند. آب را از طریق دریچه ورودی می مکد و آن را از دریچه تخلیه آزاد می کند. هرچه اندازه ورودی بیشتر باشد ، پمپ سریعتر آب را از طریق آن منتقل می کند.

سر و فشار

این شاید مهمترین جنبه ای باشد که باید هنگام خرید پمپ مورد توجه قرار گیرد. حداکثر هد پمپ به ترکیبی از حداکثر ارتفاع مکش و حداکثر ارتفاع پمپ اشاره دارد. به عنوان مثال اگر حداکثر هد پمپ 40 متر باشد ، در 40 متری سطح زمین ، دبی آب صفر خواهد بود. بنابراین اساساً ، هنگام خرید پمپ ، لازم است پمپی خریداری کنید که حداکثر سر آن بیشتر از ارتفاع مورد نظر فاصله بین زمین و مخزن آب باشد. فشار عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. با یک تخمین تقریبی ، I متر از سر تا 1.42 PSI (درجه فشار پمپ ها) پایین می آید. بنابراین اگر حداکثر هد 40 متر باشد ، یک پمپ خانگی معمولی فشار 57 PSI خواهد داشت. این فشار آب برای یک خانوار کاملاً مناسب است.

پیشنهاد: راهنمایی خرید بهترین آبگرمکن ایستاده و دیواری [ لیست قیمت روز ]

انواع پمپ آب خانگی و کشاورزی

پمپ آب خانگی و کشاورزی

اکنون ، در بازار مدل های های زیادی از انواع پمپ ها خانگی ، مکش ، کف کش ، سانتریفیوژ زمینی ، خودمکش ، لجن کش ، کولر ، کنترلر ، مکش گازوئیل ، ایرلس عرضه می شوند ، ممکن است سخت باشد که کدامین مدل نیاز شما را برطرف می سازد. بنابراین در اینجا یک راهنمای خرید برای شما می کند که یک انتخاب صحیح داشته باشید.

چه نوع پمپ هایی در بازار موجود است؟

بستگی به نیاز شما دارد ، دو نوع عمده پمپ در بازار وجود دارد ، یعنی – پمپ های خانگی و کشاورزی یا صنعتی. آنها به گونه ای مهندسی شده اند که یک کاربرد خود را دارند. در بخش گسترده ای از این دو نوع پمپ ، انواع مختلفی وجود دارد که دارای ویژگی های برجسته خود هستند. ادامه مطلب را بخوانید تا درک بهتری از آنها داشته باشید.

پمپ های خانگی

پمپ آب خانگی

مشاهده لیست روز پمپ خانگی

همانطور که از نام آن پیداست ، پمپ های خانگی آنهایی هستند که در خانه ها برای مصرف آب روزانه استفاده می شوند. این پمپ ها در مقایسه با پمپ هایی که برای مصارف کشاورزی استفاده می شوند ، دبی کمتری دارند و توان کمتری دارند ، زیرا باید در مناطق کوچک پمپ شوند. پمپ های مختلف خانگی عبارتند از:

1. پمپ های احیا کننده

یک پمپ احیا کننده دارای پره هایی است که در دو طرف لبه نصب شده و در یک مجرا حلقه مانند در محفظه پمپ می چرخد. مایع از نوک پروانه تخلیه نمی شود اما دوباره به پایین پروانه گردش می یابد. این گردش مجدد یا بازآفرینی نحوه اولیه بارگیری مجدد پمپ است.

این پمپ ها برای کار با آب شیرین و پاک ، عاری از ذرات ساینده و مواد شیمیایی تهاجمی مناسب هستند. مناسب برای تأمین آب خانگی ، آب پاش های چمن ، باغ ها و غیره. این پمپ ها به دلیل قابلیت خودپوشاندن خود می توانند هوا را از بین ببرند و از این رو برای مکش آب از خطوط لوله مناسب است.

2. پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های سانتریفیوژ با تبدیل انرژی جنبشی چرخشی به انرژی هیدرودینامیکی جریان آب ، در گردش آب هستند. انرژی چرخشی از یک موتور الکتریکی حاصل می شود. نوع دیگر پمپ گریز از مرکز با مکانیزم مشابه ، پمپ گریز از مرکز جت است که از یک جریان آب مکیده برای ایجاد یک جت برای بهبود ظرفیت کشش از منابع زیرزمینی استفاده می کند.

این پمپ ها مناسب برای تأمین آب خانگی ، آب پاش های چمن ، باغ ها ، مزارع کوچک ، آبیاری ، کاربردهای کشاورزی ، تخلیه چاه و مخازن ، پر کردن آب در استخرها و … این پمپ ها در مقایسه با پمپ های احیا کننده تخلیه بیشتری دارند. پمپ باید با شیر پایه ISI با کیفیت خوب نصب شود. عملکرد عالی هیدرولیکی و کارایی بالاتر در مقایسه با پمپ های احیا کننده با هزینه نگهداری کمتر.

3. پمپ های زیر آب

پمپ شناور ابزاری با موتور مهر و موم شده است که کاملاً در بدن آب ، به ویژه چاه های باز و چاه های سوراخ غوطه ور است. آنها یک انتخاب کارآمد و عاقلانه تر هستند زیرا نیازی به هیچگونه آغاز کاری ندارند زیرا از قبل در آب فرو رفته اند. آنها بیشتر به دو نوع تقسیم می شوند:

پمپ های زیر آب چاه باز (برای کاربردهای چاه باز)
پمپ های شناور لوله ای خوب برای کاربردهای چاه سوراخ)
این پمپ ها برای کار با آب شیرین و پاک و پاک ، عاری از ذرات ساینده و مواد شیمیایی تهاجمی مناسب هستند. پمپ های زیر آب چاه لوله برای چاه های سوراخ 3 “، 3.5” و 4 “مناسب هستند.

4. پمپ های کمپرسور چاه سوراخ

پمپ های کمپرسور چاه سوراخ مخصوصاً برای برداشت آب از چاه های عمیق سوراخ با قطرهای خاص طراحی شده اند. از فشار هوا در این دستگاه برای بلند کردن آب از منافذ عمیق استفاده می شود.

این پمپ ها برای چاه های سوراخ دار نسبتاً کم بازده ، دارای عمق حداکثر 600 فوت مناسب ترند. پمپ های کمپرسور را می توان در چاه های سوراخ دار حاوی آب گل آلود استفاده کرد ، جایی که پمپ های چاه لوله مناسب نیستند. دو نوع پمپ کمپرسور وجود دارد ، نوع Monobloc و تسمه محور. تخلیه پمپ های کمپرسور به عملکرد چاه سوراخ بستگی دارد.

5. پمپ های تقویت کننده فشار

پمپ تقویت کننده فشار وسیله ای با کیفیت است که اگر می خواهید منبع آب صاف و تحت فشار در خانه خود داشته باشید ، باید به سراغ آن بروید. آنها به خصوص مهندسی شده اند تا متناسب با نیاز شما آب تحت فشار مورد نیاز شما را تأمین کنند.

سیستم پمپاژ خودکار با یک مخزن فشار برای فشار آب ثابت در تمام دهانه های متصل به سیستم لوله کشی ارائه می شود و این یک گزینه ایده آل برای استفاده در ساختمانهای مسکونی است. با پایین آمدن فشار آب به یک سطح تنظیم شده ، پمپ به طور خودکار شروع به پمپاژ آب می کند و با کم شدن مصرف ، پمپ با افزایش فشار خروجی تا فشار توقف از قبل تنظیم شده ، به طور خودکار متوقف می شود.

6. پمپ های چاه کم عمق

پمپ های چاه کم عمق ، انتخاب بسیار جدیدی برای چاه های کم عمق است. دلیل آن این است که آنها قدرت مکش زیادی دارند و گزینه خوبی برای مناطق روستایی هستند.

پمپ های چاه کم عمق دارای سر مکش تا 8 متر و از این رو می توان به عنوان جایگزین انتخاب شود که هد مکش بیشتر از 6 متر باشد ، این ظرفیت برای پمپ های پرایم طبیعی است.

پمپ های کشاورزی

پمپ های آب کشاورزی

مشاهده لیست روز پمپ کشاورزی

پمپ های کشاورزی مناسب برای آبیاری زمین ها است زیرا پمپ های آب برای تولید خوب محصولات ضروری هستند. همچنین انتخاب پمپ مناسب برای یک نفر و کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است ، در اینجا انواع مختلف پمپ های کشاورزی معرفی شده است:

1. پمپ های مونو بلاک سانتریفیوژ

مانند پمپ های سانتریفیوژ معمولی ، پمپ های مونوبلاک نیز با تبدیل انرژی جنبشی چرخشی به انرژی هیدرودینامیکی جریان آب ، آب را به گردش در می آورند. با این حال ، از آنجا که آنها باید مساحت بیشتری را پوشش دهند ، این پمپ ها کارایی بیشتری دارند و دبی بالاتری دارند (تقریباً 25LPS).

2. پمپ های زیر آب (شناور)

پمپ های زیر آب مسئله را از دور خارج می کنند و در بخش کشاورزی گزینه بهتری هستند. پمپ های شناور کشاورزی نیز به همین روش کار می کنند اما دامنه وسیع تری در این گروه وجود دارد.

در حالی که چاه های Open Well معمولی وجود دارد ، ما همچنین گزینه هایی برای چاه های مته سوراخ 4 “، 6” و 8 “را ارائه می دهیم. این پمپ ها با قدرت بالاتر 60HP ، با حداکثر عمق قابل استفاده 1640 فوت و سرعت جریان تا 38LPS

در پمپ آب به دنبال چه چیزی باید باشید؟

مکش عمودی
این شامل مسافتی است که باید آب از آن خارج شود تا به پمپ برسد. اگر پمپ شما در بالای چاه نصب شده باشد ، فاصله از سطح آب تا موقعیت پمپ مکش عمودی است. این پارامتر قبل از خرید باید در برابر مکش پمپ بررسی شود.

سر تحویل عمودی
فاصله عمودی پمپ و مخزن تحویل را هد تحویل عمودی می نامند. برای اطمینان از مناسب بودن پمپ انتخاب شده با کاربرد شما ، باید با ارتفاع تحویل پمپ مطابقت داشته باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله به این نتیجه می رسیم ، که باید در هنگام خرید انواع پمپ آب نکات مهم قبل خرید را به یاد داشته باشیم. و از خرید خود مطمئن شویم ، که نیاز خود را برطرف می سازد ، چون پمپ های آب با انواع مدل های مختلف در بازار موجود هستنند. که با بررسی هر یک مانند نوع خانگی ، کشاورزی و صنعتی مدل متناسب با نیاز خود را انتخاب و خرید نمایید. تا بیشترین بهره از انتخاب خود داشته باشید و از خرید خود راضی باشید.

مشاهده لیست قیمت روز پمپ

پیشنهاد خرید پمپ آب پرفروش محبوب موجود بازار

پمپ آب گراندفوس مدل UPS 25-60 180
پمپ آب گراندفوس مدل UPS 25-60 180
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
(سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت محصولات معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه قیمت کالاها در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 × 3 =