چاقوی پیوند زنی
راهنمایی خرید چاقوی پیوند زنی
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها در حوزه کشاورزی و باغداری، چاقوی پیوند زنی است. باغبانان در فصول مختلف سال با توجه به نوع گیاه اقدام به پیوند زدن می نمایند. نحوه پیوند زنی و ابزار آن در موفقیت پیوند تاثیر زیادی دارد. چاقوی مخصوص پیوندزنی انواع و مدل های مختلفی دارد که باید مطابق با گیاه انتحاب شود. کافه راهنما قصد دارد در این مقاله نکاتی مهم پیرامون خرید بهترین چاقو را بیان کند. پس با ما همراه باشید.

مشاهده لیست قیمت روز چاقو پیوند باغبانی

نکات مهم قبل خرید چاقوی پیوند

چاقوها در دو نوع تیغه صاف و تیغه سر کج در بازار وجود دارند. این چاقوها علاوه بر پیوند برای قلمه گیری از گیاهان مختلف هم مورد استفاده قرار می گیرند. از این چاقوها کشاورزان و باغبانان با تجربه برای ایجاد خراش بر روی ساقه برخی از گیاهان به سبب ریشه زنی نیز استفاده می کنند. چاقوها با دارا بودن دسته های هلالی شکل، دست را خسته نمی کنند و ساختاری کاملا ایمن دارند.

اهمیت استفاده از چاقوی مخصوص پیوندزنی

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از چاقوها و یا قیچی های معمولی برای پیوند زنی درختان و گیاهان امکان‌پذیر است، در صورتی که پیوند زنی گیاهان به مهارت و تخصص نیاز دارد تا به درستی انجام شود. این مهارت نیازمند ابزار و وسایل تخصصی نیز می باشد. در نتیجه وقتی از چاقوی مخصوص پیوند استفاده می کنید، روش پیوند به درستی انجام می شود. همه باغبانان و باغدارهای حرفه ای از این چاقوها برای کارشان بهره می برند. نوع گیاهانی که قصد پیوند زدن آن ها را دارید در انتخاب مدل چاقو اثر گذار می باشد.

بهترین چاقوی پیوند زنی

برای خرید بهترین چاقوی پیوند زنی باید به برخی نکات و ویژگی های این ابزار توجه کافی داشته باشید. این چاقوها همانند همه کالاهای دیگر هم در داخل کشور تولید می شوند و هم نمونه های خارجی آن در بازار موجود می باشد. چاقوی پیوند ژاپنی و چاقوی پیوند زنی سوئیسی از با کیفیت ترین و بهترین چاقوهای خارجی هستند. چاقوی پیوند فیلکو از برندهای معروف و خوب سوئیس می باشد. اما در رابطه با تولید داخلی این ابزار باید به چاقوی زنجان اشاره کرد. چاقوی زنجان تنوع های زیادی دارد. ظرافت و تناسب تیغه، دسته و غلاف آن را به یکی از بهترین چاقوهای پیوند تبدیل کرده است. قیمت چاقوی پیوند زنی زنجان با توجه به سایز و مدل آن متغیر می باشد.

خرید چاقوی مخصوص پیوند زدن

از مهم ترین مواردی که برای خرید چاقو باید به آن توجه کنید نوع گیاهانی است که می خواهید آن ها را به هم پیوند بزنید. چاقوی پیوند گردو یکی از پر مصرف ترین چاقوها برای کشاورزانی است که در حوزه درختان میوه دار فعالیت می کنند. در زمان خرید چاقو باید حتما به نوع گیاهانی که قصد پیوند یا قلمه زدن آن ها را دارید، توجه کنید.

ابعاد، وزن و اندازه چاقو از مواردی است که باغبانان با تجربه به آن توجه می کنند، چرا که این موارد در راحتی هنگام کار و سرعت بخشیدن به آن تاثیرگذار است. چاقو باید سبک باشد تا حمل آن آسان باشد. در واقع چاقوهای سنگین دست باغبانان را خسته می کنند و به آن آسیب می رسانند. از این رو علاوه بر مدل دسته چاقو، وزن آن نیز بسیار مهم است.

چاقوهای پیوند شکمی

چاقو پیوند شکمی دارای تیغه ی بسیار مقاوم و تیزی است. مقاومت این تیغه اهمیت بالایی دارد، چرا که با استفاده از آن باید بخشی از تنه و شاخه درخت را به درخت دیگر پیوند می زنند. تیغه های بیشتر چاقوهای با کیفیت از فولاد می باشد که هم خاصیت ضد رنگ دارد و هم قدرت برش بی نظیری دارد. چاقوی پیوند دست ساز جزء چاقوهای حرفه ای محسوب می شود، که بسیاری از باغبانان با تجربه و متخصص از آن برای پیوند گیاهان خاص بهره می برند.

نوک تیغه چاقوهای شکمی به حالت ارتفاعی هستند، با وجود این که با لبه ی تیز چاقو برش های اصلی روی بدنه گیاه رو انجام می دهند، با این حال گاهی نیاز به کندن بخش بریده شده می باشد. پس نوک تیغه ارتفاعی چاقو به داخل تنه فرو می رود و پوست آن قسمت را بر می دارد. چاقوهای شکمی با طراحی خاص و کاملا مناسب برای پیوند‌ زدن حرفه ای ساخته شده است.

پیشنهاد خواندن این مطلب: راهنمایی خرید بهترین قیچی پیوند زنی

پیشنهاد خرید انواع چاقوی پیوند زنی + مشخصات

چاقو پیوند زنی پرو لایت مدل  012-A

چاقو پیوند زنی پرو لایت مدل 012-A

  • ابزار: چاقو
  • جنس دسته: پلاستیک
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
چاقو پیوند زنی اینکو مدل HI-DCK-1851

چاقو پیوند زنی اینکو مدل HI-DCK-1851

  • ابزار: چاقو
  • جنس دسته: پلاستیک
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
چاقو باغبانی اینکو مدل H-P-K-81801

چاقو باغبانی اینکو مدل H-P-K-81801

  • ابزار: چاقو
  • جنس دسته: پلاستیک
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید
چاقو پیوند زنی اینکو مدل HPK-81801

چاقو پیوند زنی اینکو مدل HPK-81801

  • ابزار: چاقو
  • جنس دسته: پلاستیک ، روکش دار ، فولادی
توضیحات بیشتر، قیمت روز و خرید

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

هفت + 5 =