بهترین روش برای آموزش تایپ ده انگشتی

0
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

تایپ ده انگشتی که با عنوان touch type در زبان انگلیسی شناخته می‌شود، بهترین روش‌ برای تایپ کردن است. در این روش شما می‌آموزید که چطور بدون نیاز به نگاه کردن به کیبورد، از همه انگشتان خود استفاده کنید. این کار سرعت و دقت شما را در تایپ کردن بالا می‌برد.

اما شاید در ابتدای امر فکر کنید که یاد گرفتن تایپ ده انگشتی خیلی سخت است و ذهن شما مشغول پرسیدن سوالات زیر شود. ما در این مقاله به همه آنها پاسخ می‌دهیم.

  • چطور باید دستانمان را به تایپ ده انگشتی عادت بدهیم؟
  • چقدر این کار طول می‌کشد؟
  • روزانه به چه مقدار تمرین نیاز داریم؟
  • آیا با تایپ ده انگشتی فقط سرعت بالاتری در تایپ پیدا می‌کنیم؟
  • این مهارت برای چه کسانی مناسب است؟
  • آیا می‌توانیم با تایپ ده انگشتی درآمد کسب کنیم؟
  • تایپ ده انگشتی را از کجا یاد بگیریم؟

چطور باید دستانمان را به تایپ ده انگشتی عادت بدهیم؟

چطور باید دستانمان را به تایپ ده انگشتی عادت بدهیم؟

تایپ ده انگشتی از حافظه عضلانی شما نشأت می‌گیرد. در طول تمرین تایپ ده انگشتی، انگشتان شما ملزم می‌شوند که کلیدهای خاصی را بفشارند. حافظه عضلانی که قبلاً هم در دوچرخه‌سواری آن را به کار بسته‌اید، متوجه می‌شود که هر انگشت مسئولیتی دارد. مثلا انگشت‌های اشاره دست چپ فقط کلیدهای ف، ل، ذ، ق، ب، را می‌فشارند. ممکن است در ابتدای کار نیاز به تمرکز داشته باشید که انگشت درست را برای کلید درست به کار ببرید اما پس از مدتی متوجه می‌شوید که انگشتان شما به طور خودکار این کار را انجام می‌دهند، بدون آنکه نیاز باشد که خودتان کنترلی روی آن داشته باشید.

یاد گرفتن تایپ ده انگشتی چقدر طول می‌کشد؟

یاد گرفتن تایپ ده‌انگشتی نیاز به اصولی دارد که بسیار ساده هستند. شما می‌توانید این اصول را به صورت تئوری از کتاب آموزش تایپ ده‌انگشتی بیاموزید، اما آنچه اهمیت دارد و باعث می‌شود بتوانید ده انگشتی تایپ کنید، تنها تمرین است. هرچقدر بتوانید بیشتر تمرین کنید، این مهارت را سریعتر می‌آموزید و از مزایای آن در شغل و کسب درآمد بهره‌مند می‌شوید.

برای یادگرفتن تایپ ده انگشتی روزانه به چه میزان تمرین احتیاج داریم؟

این هم یکی از موضوعاتی است که به خودتان بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم که به صورت مستمر و در مقاطع زمانی کوتاه تمرین کنید. برای مثال دو بازه زمانی بیست دقیقه‌ای را در نظر بگیرید و هر صبح و عصر آن را تکرار کنید. مثلا یکی از وقت‌هایی که بسیار برای تمرین مناسب است پیش از شروع روز کاری است. یک ربع تا بیست دقیقه تمرین می‌تواند باعث گرم شدن دست‌ها و افزایش تمرکزتان در طول کار هم بشود.

آیا با تایپ ده انگشتی فقط سرعت بالاتری در تایپ پیدا می‌کنیم؟

سرعت تایپ یک تاپیست دوانگشتی تنها 27 تا 30 کلمه در دقیقه است، حال آنکه یک تایپیست ده انگشتی مبتدی، می‌تواند بین ۴۰ تا ۶۰ کلمه در دقیقه تایپ کند. هرچقدر هم بتوانید تمرین خودتان را افزایش بدهید، سرعتتان بالاتر می‌شود.

اگرچه یکی از عمده‌ترین مزایای تایپ ده‌انگشتی افزایش سرعت است، اما محدود به آن نمی‌شود. مواردی مانند بالا رفتن پرستیژ شغلی، حفظ سلامت بدن، ارتقای عمکردن مغز، ایجاد تمرکز بیشتر، کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد و … از مزایای این مهارت است.

این مهارت برای چه کسانی مناسب است؟

مهارت تایپ با همه انگشتان، می‌تواند برای افراد با شغل‌های مختلف، مناسب باشد. برای مثال می‌تواند به کسب درآمد بیشتر یک تایپیست کمک کند و یا به دقت کار برنامه‌نویسان بیفزاید، می‌تواند باعث بالا رفتن تمرکز نویسندگان و مترجمان شود. در یک کلام، تایپ ده انگشتی، مهارتی ضروری برای کسانی است که روزانه حداقل ۱ ساعت از وقت خود را پشت کامپیوتر می‌گذراند.

آیا می‌توانیم با تایپ ده انگشتی درآمد کسب کنیم؟

تایپ ده انگشتی به خودی خودی می‌تواند شما را در رسیدن به کسب درآمد یاری کند. تایپ متون، ورود اطلاعات، تبدیل فایل‌های صوتی و ویدیویی به متن و … از شغل‌هایی هستند که می‌توانید براحتی از خانه آنها را انجام بدهید. هر چقدر سرعت تایپ شما بالاتر باشد می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید، زیرا روی سرعت و دقت انجام کارها تأثیر می‌گذارد.

آیا می‌توانیم با تایپ ده انگشتی درآمد کسب کنیم؟

از طرفی تایپ ده انگشتی مي‌تواند یکی از مهارت‌های جانبی شما باشد و از آن در انجام دادن شاخه‌های تخصصی دیگر استفاده کنید. مثلاً نویسندگان محتوا، مترجمان و یا حسابداران با استفاده از تایپ ده انگشتی می‌توانند سریعتر عمل کنند و مطالب بیشتری را تولید کنند. بنابراین تایپ ده انگشتی به عنوان یک مهارت کلیدی می‌تواند به شما بسیار در کسب درآمد کمک کند. درآمد دلاری هم یکی از راه‌های کسب درآمد از تایپ ده انگشتی است.

تایپ ده انگشتی را از کجا یاد بگیریم؟

سایت یوتایپ، پلتفرم آموزش تایپ ده انگشتی است که برای تایپ ده انگشتی فارسی، انگلیسی، اعداد و تایپ ویژه برنامه نویسی طراحی شده است. هر کدام از بخش‌های ذکر شده، از دروس مختلفی تشکیل شده که در هر کدام، یک یا دو نویسه به شما آموزش داده می‌شود. در حین تمرین سرعت، دقت و خطای شما محاسبه و در نموداری به شما نشان داده خواهد شد.

تایپ ده انگشتی را از کجا یاد بگیریم؟

اگر در حین تمرین، حرفی را اشتباه تایپ کنید، با زنگ هشدار به شما اطلاع داده می‌شود و هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید نمودار پیشرفت خود را مشاهده و برای تمرین بیشتر برنامه‌ریزی کنید. بنابراین برای یاد گرفتن تایپ ده انگشتی به اینترنت، کامپیوتر یا لپ‌تاپ و کمی انگیزه احتیاج دارید و باقی کارها را به یوتایپ بسپارید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

2 × سه =