راهنمای خرید انواع دماسنج محیطی [36مدل پرفروش]

دماسنج وسیله ای است که برای اندازه گیری دمای چیزهای مختلف از جمله محیط به کار برده می شود. انواع مختلفی از دماسنج ها با کارایی های متنوع طراحی و به بازار عرضه می شوند، به عنوان مثال دماسنج محیطی که برای آگاهی از دمای محیط استفاده می شوند. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی که راجع به این وسیله مهم از جمله انواع دماسنج های محیطی، قیمت آن ها، موارد مهم هنگام خرید دماسنج و برخی نکات دیگر را بیان کنیم.

راهنمای خرید دماسنج محیطی

فهرست توضیحات و محصولات این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

انواع دماسنج های محیطی

گفتیم که مدل های زیادی از دماسنج محیطی با توجه به کاربرد آن ها وجود دارد ولی به طور کلی می توان آن ها را در دو دسته الکی یا جیوه ای و دیجیتالی تقسیم کرد.

مدل های الکلی یا جیوه ای: از ساده ترین دماسنج محیطی هستند که در بازار وجود دارند. روش استفاده از آن ها خیلی ساده بوده و تنها کافی است آن ها را در محیط مورد نظر از خانه یا محیط کار قرار دهیم و منتظر بمانیم تا مایع داخل آن در اثر حرارت محیط بالا بیاید و و در نقطه ای ثابت بماند، عدد نوشته شده روی نقطه ثابت مانده دمای محیط را به ما نشان می دهد.

مدل های دیجیتالی: با پیشرفت علم نسل جدیدی از دماسنج محیطی به صورت دیجیتالی وارد بازار شد که امکانات بیشتری نسبت به دماسنج های جیوه ای دارند و به همان نسبت نیز قیمت بالاتری دارند. سنسورهایی در این مدل دماسنج ها تعبیه شده که با قرار گرفتن آن ها به سمت محیط مورد نظر دمای محیط روی صفحه نمایشگر که روی بدنه آن قرار دارد نشان داده می شود.

 

هنگام خرید دماسنج محیطی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اتنخاب نوع دماسنج: اولین قدم در انتخاب دماسنج محیطی نوع آن است که به صورت جیوه ای باشد یا دیجیتالی که می توان بنا بر سلیقه و نوع کاربرد آن انتخاب نمود.

اندازه دماسنج: بعد از اینکه نوع دماسنج محیطی را انتخاب کردیم مرحله بعد باید اندازه آن را تعیین کنیم. اگر چنانچه دماسنج های معمولی را انتخاب کردیم باید تناسب کافی با کوچک یا بزرگ بودن محل نصب آن داشته باشد و اگر از دماسنج دیجیتالی استفاده کردیم سعی کنیم از صفحه های نسبتا بزرگ جهت مشخص بودن و خوانا بودن دما استفاده کنیم.

خاموشی خودکار: همانطور که گفته شد دماسنج های معمولی تنها دارای یک شیشه درجه بندی شده حاوی الکل یا جیوه بوده و خبری از امکانات دیگر در آن ها نیست اما در دماسنج های دیجیتال علاوه بر نشان دادن دما دارای یک سری قابلیت ها و امکانات از جمله خاموش شدن خودکار بوده که در صورت استفاده نکردن به صورت خودکار خاموش می شود که باعث صرف جویی در مصرف منبع تغذیه می شود.

قیمت دماسنج محیطی: عوامل زیادی بر قیمت دماسنج محیطی تأثیر دارد از جمله جنس، مدل، سایز و … که در طرح ها و مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند که ما با توجه به محیطی مصرفی از بین آن ها انتخاب کنیم.

در ادامه برخی از انواع دماسنج ها را بررسی می کنیم.

دماسنج محیطی مدل tpm-10: جز دماسنج های دیجیتالی به شمار می آید که دارای صفحه نمایش ال سی دی بوده و فاقد قابلیت خاموشی خودکار است. این مدل دماسنج با باطری با طول عمر 1620 ساعت کار می کند.

دماسنج چوبی: یکی از ساده ترین دماسنج های جیوه ای است که دارای لوله درجه بندی حاوی جیوه بوده که بر روی چوب نصب شده و مناسب منزل و سرکار است که معمولا بر دیوار نصب می شود. قیمت دماسنج چوبی تقریبا ارزان است و قادر هستن که دمای محیط را از 40- تا +50 را نشان دهند.

دماسنج و رطوبت سنج دیجیتالی: گونه ای از دماسنج های دیجیتالی وجود دارند که علاوه بر نشان دادن دمای محیطی میزان رطوبت محیط را نیز روی صفحه نشان می دهند.

امروزه جهت خرید یک دماسنج خوب و جهت صرفه جویی در وقت و هزینه سایت های زیادی راه اندازی شده اند که با مراجعه به آن ها می توان خصوصیات و قیمت تمام مدل های دماسنج از جمله قیمت دماسنج چوبی، دماسنج اتاق، دماسنج دیجیتالی، دماسنج و رطوبت سنج دقیق، قیمت دماسنج و رطوبت سنج دیجیتالی ارزان، قیمت دماسنج دیواری، قیمت دماسنج پزشکی را مشاهده نمود.

لیست قیمت دماسنج محیطی موجود در بازار

دماسنج چوبی مدل falcon

۱۵,۸۰۰ تومان

دما سنج و رطوبت سنج میجیا مدل LYWSD03

۲۳۰,۰۰۰
٪۲۹
۱۶۴,۰۰۰ تومان

دماسنج محیطی مدل w01

۱۰,۲۰۰ تومان

دما سنج و رطوبت سنج انیمیترز مدل TH-2F

۲۴۹,۰۰۰
٪۶
۲۳۴,۰۰۰ تومان

دماسنج محیطی مدل 04

۹,۶۹۰ تومان

دماسنج محیطی کد W12

۱۶,۷۰۰ تومان

دماسنج محیطی مدل 001

۴۷,۰۰۰ تومان

دماسنج محیطی کد 67744

۱۵,۴۰۰ تومان

 

مشاهده لیست قیمت پرفروش ترین ها 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نه − دو =