راهنمایی خرید کاسه آبگوشتی + لیست قیمت 36 مدل پرفروش

کاسه آبگوشتی، از قاجار تا به امروز!!

تاریخچه

در هیچ مقاله یا رفرنسی تاریخچه ای از اولین کاسه های آبگوشتی که ساخته و یا مورد استفاده قرار گرفته اند، وجود ندارد. ولی بر طبق بیشتر داستان ها و نقل قول ها می توان پیدایش و یا حداقل افزایش محبوبیت کاسه های آبگوشتی در بین مردمان ایران زمین را از زمان قاجار دانست! بله، زمان قاجار.

در زمان قاجار دو غذا بودند که در ابتدا بین بازاریان بسیاز محبوب شده و گسترش یافتند:

  • کباب
  • آبگوشت (دیزی)

کاسه های آبگوشتی در آن زمان صرفا رستوران های بازار نماندند و نه تنها به دربار شاهان قاجار، بلکه به خانه های مردمان عادی نیزراه پیدا کردند. آبگوشت که غذایی چرب، خوشمزه و مقوی بود هنگامی که در ظروف آبگوشتی نیز صرف می شد باعث دو برابر شدن اشتهای مردم می گشت و همین امر باعث شد تا ظروف آبگوشتی تا به امروز هم در میان ایرانیان محبوب باشد و در انواع مختلفی در بازار وجود داشته باشد (چینی، سرامیکی، سفالی، مسی، فلزی و ….)

  • بر طبق یکسری از اخبار تایید نشده ولی موثق، امروزه حدود 40 نوع کاسه آبگوشتی در طرح و رنگ های مختلف در بازار وجود دارد! حالا شما فکر کنید که می خواهید دست به خرید کاسه های آبگوشتی بزنید، میان این حجم از تنوع انتخاب حتما سردرگم می شود!!

فهرست توضیحات و محصولات این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

می خواهم کاسه آبگوشتی بخریم ولی نمیدانم باید به چه نکاتی توجه کنم!

هیچ ایرادی نداره، بیایید اندکی در اینباره صحبت کنیم. مطمئنا بعد از خواندن این مقاله با اطمینان خاطر دست به خرید می زنید و از صرف یک آبگوشت دلبرانه (ایرانی پز) در کاسه های آبگوشتی که خریداری نموده اید خرسند خواهید شد.

واقعیت امراولین نکته ای که در هنگام خرید کاسه های آبگوشتی باید به آن دقت کنید جنس کاسه های آبگوشتی است. متاسانه به وفور دیده شده که کاسه های آبگوشتی به ظاهر مستحکم و خوب، بعد از خریداری شدن یا رنگشان را از دست داده اند و یا به راحتی با اولین استفاده توسط خریدارد شکسته و خورد شده اند.

مخصوصا چنین اتفاقاتی در کاسه های آبگوشتی با جنس سفالی و یا چینی می افتد و دلیل آن ریشه در 2 موضوع دارد:

  1. جنس و کیفیت بسیار پایین کاسه های آبگوشتی
  2. مراقبت نکردن خریدار هنگام کوبیدن مواد آبگوشت در ظروف!
  • نکته در گوشی: پس متوجه شدیم که بعضی اوقات خود ما هم می توانیم مقصر باشیم، مثلا نباید در کاسه های آبگوشتی با جنس سرامیک یا سفالی با گوشکوب های آهنی، محکم مواد آبگوشت را بکوبیم!

مورد بعدی که در هنگام خرید کاسه های آبگوشتی باید به آن دقت کنید، رنگ و طرح کاسه های آبگوشتی براساس سلیقه، دکور، ست ظروف دیگری که در خانه نگه می دارید و موقعیت مکانی است که می خواهید از این کاسه ها استفاده شود. مثلا اگر صاحب یک دیزی سرا و یا رستوران هستید بنا بر تم و نوع رستورانی که دارید (سنتی، مدرن، کلاسیک) دست بهخ خرید بزنید.

برای مثال بسیاری از رستوران های سنتی کاسه های آبگوشتی با جنس سفال می خرند، قهوه خانه های قدیمی از کاسه های آبگوشتی با جنس فلزی استفاده می کنند و رستوران های مدرن نیز بعضا از کاسه های آبگوشتی با جنس های چینی و یا مسی استفاده می کنند. این موضوع نه تنها به خوشمزه و هیجانی تر کردن آبگوشت نزد مشتریان کمک می کند، بلکه حتی می تواند بخشی از هویت و برندینگ مجموعه شما باشد!

اگر کاسه های آبگوشتی برای استفاده در خانه می خواهید خریداری کنید، باید ببینید فارغ از در نظر گرفتن مواردی که پیش تر خدمت شما عرض کردیم، جمعیت و اعضای خانه با کدام طرح بیشتر ارتباط برقرار می کنند؟ دوست دارند یک وعده خوشمزه را در ظرفی مسی نوش جان کنند یا سفالی؟!

امیدواریم موارد گفته شده باعث انتخاب هر چه بهتر شما در هنگام خرید کاسه های آبگوشتی، بشود.

پیشنهاد: راهنمایی خرید انواع بهترین قابلمه پرفروش بازار [لیست قیمت روز]

لیست قیمت کاسه آبگوشت پرفروش با قیمت مناسب 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × 1 =