بهترین صرافی ارز دیجیتال
راهنمایی انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی
توجه (سایت کافه راهنما هیچگونه مسئولیتی درباره کیفیت کالاهای معرفی شده ندارد و فقط برای راحتی و مقایسه مشخصات و قیمت محصولات در انتخاب کاربران این مقاله را تولید کرده است) توضیحات کلی و راهنمایی درباره این مقاله در زیر
 

مقدمه

بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری است که بسیاری از ایرانیان اکنون دوست دارند وارد این بازار شوند. اما ورود به بازار ارز دیجیتال بدون کمک بهترین صرافی آنلاین امکان‌پذیر نیست. همه افرادی که قصد ورود و سرمایه‌گذاری مطمئن در این بازار را دارند، ابتدا باید کیف پول مناسب برای نگهداری رمز ارزهای خودشان را پیدا کنند و سپس به دنبال یک صرافی معتبر باشند. صرافی ارز دیجیتال در واقع بستری برای معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال است و بدون آن نمی‌توان به این بازار پر پیچ و خم ورود کرد.

با توجه به این که صرافی ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد و نحوه ثبت نام و قوانین هر کدام از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی با هم متفاوت است، در ادامه این مطلب قرار است راجع‌به چیستی و نحوه چگونگی کارکردن صرافی ارز دیجیتال صحبت کنیم. علاوه بر این در انتهای این مقاله، 12 تا از بهترین صرافی برای ایرانی ها را معرفی می‌کنیم. در نتیجه اگر می‌خواهید راجع‌به این بازار گسترده و پرسود اطلاعات بیشتری داشته باشید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پیشنهاد⇐ ایردراپ رایگان(آموزش لیست پروژه های معتبر پرسود)

راهنمایی انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی معتبر

– تحقیق و بررسی در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی معتبر
– مطالعه نظرات و تجربیات کاربران درباره صرافی‌ها
– بررسی شرایط و محدودیت‌های هر صرافی در ارائه خدمات به کاربران
– بررسی سوابق و امنیت صرافی‌ها در حفظ اموال کاربران
– بررسی هزینه‌ها و کارمزدهای هر صرافی برای معاملات ارز دیجیتال
– ارزیابی سرعت و کیفیت اجرای سفارشات در هر صرافی
– بررسی امکانات و ابزارهای موجود در هر صرافی برای تحلیل و مدیریت سرمایه
– بررسی رابط کاربری و سهولت استفاده از صرافی

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرسود و البته پرطرفدار امروزی هستند که فعالیت و خرید و فروش رمزارزها در آن‌ها تنها از بستر صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی امکان‌پذیر است. همان‌طور که وقتی به یک کشور خارجی وارد می‌شوید و برای خرید و فروش در آن ابتدا پول‌‌های خود را به پول ملی آن کشور تبدیل ‌می‌کنید، بازار ارزهای دیجیتال هم مانند یک کشور خارجی است که برای خرید و فروش در آن باید ابتدا پول خودتان را به ارز دیجیتال و یا بالعکس تبدیل کنید.

ثبت نام در بهترین صرافی خارجی برای ایرانیان به شما امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف را می‌دهد. مزیت این صرافی‌ها این است که برای استفاده از خدمات آن‌ها نیاز به مراجعه حضوری نیست و می‌توان از طریق سایت و اپلیکیشن این صرافی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرد.

صرافی ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

نحوه کارکرد صرافی‌های دیجیتال به نوع آن صرافی بستگی دارد. به این ترتیب که بسته به نوع صرافی‌ها، دو نحوه کارکرد و معامله در آن‌ها وجود دارد:

 1. شکل اول، معامله با خود صرافی است، به این معنی که شما از صرافی ارز دیجیتال مد نظر خود ارز می‌خرید و یا به آن ارزهای خود را می‌فروشید.
 2. در شکل دوم، صرافی در واقع یک واسطه بین خریداران و فروشندگان است. در این حالت صرافی به ازای هر معامله مقداری کارمزد از خریداران و فروشندگان ارز دیجیتال دریافت می‌کند.

بهترین صرافی آنلاین ممکن است به هر کدام از این روش‌ها فعالیت کند.

انواع صرافی ارز دیجیتال کدام است؟

صرافی‌های ارز دیجیتال طبقه‌بندی و انواع مختلفی دارند. به طور کلی می‌توان صرافی‌های دیجیتال را در انواع زیر دسته‌بندی کرد:

 • صرافی متمرکز
 • صرافی غیرمتمرکز
 • صرافی‌های همتا به همتا (P2P)
 • صرافی‌های مشتقه (امکان معامله قراردادهای آتی و اختیار)
 • صرافی تبادل فوری (تبدیل سریع)

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، بیشتر از نوع متمرکز و صرافی غیرمتمرکز هستند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارد؟

صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق هر کدام فعالیت خود را در این بازار شروع کنید. انتخاب بهترین صرافی برای شروع خرید و فروش ارز دیجیتال در این بازار بسیار مهم است و باید بهترین و معتبرترین صرافی را برای سرمایه‌گذاری در این بازار انتخاب کنید. از جمله ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال معتبر و خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت بالا
 • شرایط احراز هویت آسان
 • عدم محدودیت ارائه خدمات آن برای کشورهای مختلف
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلف
 • سهولت استفاده از سایت و اپلیکیشن صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
 • کارمزد مناسب
 • پشتیبانی قوی و پاسخگویی سریع

بهترین صرافی خارجی برای ایرانیان کدام صرافی است؟

بازار ارزهای دیجیتال اکنون تبدیل به یکی از پرطرفدارترین بازارهای سرمایه‌گذاری در سراسر جهان است و به همین دلیل هم بسیاری از ایرانیان تمایل دارند در آن فعالیت کنند. این در حالی است که آغاز فعالیت و خرید و فروش رمزارزهای مختلف در این بازار، به تجربه و تخصص نیاز دارد. البته شرایط فعالیت در بازارهای ارز دیجیتال برای ایرانیان با وجود تحریم‌های مختلف سخت‌تر است.

البته این به معنی غیرممکن‌بودن فعالیت در این بازار برای ایرانیان نیست و بسیاری از صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی وجود دارند که می‌توان با ثبت نام در آن‌ها فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را شروع کرد. ایرانیان می‌توانند برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بهترین صرافی برای اربیتراژ ثبت نام کنند. در ادامه به معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان و همچنین معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی می‌پردازیم.

لیست صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی و معرفی هر کدام

صرافی‌های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها معامله در دنیای رمز ارزها را شروع کنید، اما بسیاری از کارشناسان این حوزه توصیه می‌کنند ابتدا از طریق بهترین صرافی‌ آنلاین داخلی این کار را شروع کنید. صرافی‌های داخلی و خارجی معتبر زیادی وجود دارند که می‌توانید با کمک آن‌ها خرید ایمن انجام دهید. همان‌طور که می‌دانید این بازار با تمام خوبی‌هایی که دارد، باعث فعالیت یک سری از افراد سودجو شده که مردم را به خرید از طریق بات‌های تلگرامی و یا خرید مستقیم از اشخاص حقیقی سوق می‌دهند.

این در حالی است که این کار کاملا اشتباه است و می‌تواند سرمایه‌ای که فرد در تمام عمر خود جمع کرده را در عرض چند دقیقه از بین ببرد. صرافی‌های زیر از جمله معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان هستند که می‌توانید با خیال راحت از طریق آن‌ها به این بازار وارد شوید:

 • صرافی والکس
 • صرافی ارزپایا
 • صرافی ایرانیکارت
 • بینگ ایکس
 • صرافی تبدیل
 • صرافی رمزینکس
 • صرافی نوبیتکس
 • صرافی بیت 24
 • صرافی ارز دیجیتال آبان تتر
 • صرافی اوکی اکسچنج
 • صرافی بیت پین
 • صرافی اریترون

در ادامه به طور کامل به بررسی نقاط قوت و ضعف هر کدام از این صرافی‌ها می‌پردازیم.


معرفی صرافی والکس

صرافی والکس

از دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی والکس است که فعالیت خود را از سال 97 در تهران شروع کرده است. و براساس تست خود من این صرافی بهترین صرافی است. که درخواست واریزی در لحظه دارد که بضی موقع ها شاید پیش آید چندین ساعت طول بکشد یا روزهای تعطیلات باشد و… که مزیت و معایب کلی در زیر توضیح داده شده است.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی والکس

 • امنیت بالا
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت آنلاین
 • دارای کانال تلگرام

معایب صرافی والکس

 • عدم ارائه خدمات بدون احراز هویت
 • عدم پشتیبانی 24 ساعته
 • کم‌بودن تعداد توکن‌ها

صرافی ارزپایا

صرافی ارزپایا ، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

صرافی ارزپایا بدون شک یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بوده و از اولین صرافی‌هایی است که فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده است. صرافی ارزپایا در سال 96 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه ارزهای دیجیتال شروع کرد و سپس در سال 97 از وب‌سایت خود رونمایی کرد. همان‌طور که گفتیم ارزپایا از اولین صرافی‌های ارز دیجیتال ثبت شده در ایران است که فعالیت خودش را در ابتدا با تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال معروف شروع کرد و سپس تعداد ارزها و خدمات خود را توسعه داد. در ادامه به نقاط ضعف و قوت صرافی ارزپایا از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران می‌پردازیم.

برای ثبت نام کلیک کنید.

نقاط قوت

 1. بدون شک امنیت بالا و سابقه خوب صرافی ارزپایا بهترین نقطه قوت آن است که باعث شده تا ایرانیان با خیالی راحت فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال در صرافی ارزپایا شروع کنند.
 2. کیفیت و سرعت بالای ارائه خدمات در صرافی ارزپایا
 3. پشتیبانی حرفه‌ای و 24 ساعته
 4. پاسخگویی سریع از طریق تلفن، تیکت و چت آنلاین
 5. زمان احراز هویت بسیار سریع و در کمتر از یک ساعت
 6. کارمز بسیار پایین معاملات که از همان ابتدای شروع فعالیت کاربر، دو در هزار است.
 7. وجود کیف پول اختصاصی و عدم نیاز به نقل و انتقال و پرداخت کارمزد
 8. آدرس مشخص دفتر صرافی ارزپایا در سایت این صرافی و همچنین ثبت شده در کانون صرافان و نرم‌افزارهای مسیریابی معروفی نظیر نشان
 9. واریز وجوه ریالی در سریع‌ترین زمان ممکن

نقاط ضعف

در واقع صرافی ارزپایا هیچ نقطه ضعفی ندارد، تنها نقطه ضعفی که بر این صرافی وارد است کم‌بودن توکن‌های آن برای معامله‌گران تنوع طلب است. البته این صرافی 29 کوین و توکن و 2 استیبل کوین را در بازارهای تتری و ریالی ارائه می‌کند که تعداد کمی نیست.

صرافی ارزپایا از چه رمزارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

صرافی ارزپایا از بهترین صرافی برای ایرانی ها است و از رمزارزهای مختلفی پشتیبانی می‌کند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

تتر، دای، بیت کوین ، اتریوم، دوج کوین، لینک،ترون، لایت کوین ، بیت کوین کش، شیبا، آکسی اینفینیتی ، سندباکس، دیسنترالند مانا، پالیگان، یونی سواپ، هگز، بایننس کوین، سولانا، فانتوم، یونی سواپ، آواکس اولنچ، اتم کاسموس، ریپل، استلار، نیر، اتریم کلاسیک، ایاس، گالا، فایل، آوی، کامپاند و …


معرفی صرافی ایرانیکارت

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های معتبر برای معامله ارزهای دیجیتال، صرافی ایرانیکارت است. این صرافی، آفلاین بوده و در زمینه پرداخت‌های ارزی فعالیت می‌کند. در صرافی ایرانیکارت می‌توان هم پرداخت‌های دانشجویی، آزمون، هزینه ویزا و سفارت را پرداخت کرد و هم می‌توان با کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال خرید و فروش کرد. در این صرافی رمزارزهای بیت کوین ،اتریوم، تتر، لایت کوین، ریپل، بیت کوین کش، مونرو، باینانس کوین، ایاس، استلار، ترون، نئو و چین لینک پشتیبانی می‌شوند.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید.

نقاط قوت

 1. پشتیبانی بسیار عالی
 2. سابقه فعالیت و اعتبار بالا در زمینه ارزهای دیجیتال
 3. امکان تعیین سطح کاربری
 4. دسترسی آسان
 5. قابل اطمینان
 6. پشتیبانی از خدمات ارزی مختلف

نقاط ضعف

 1. ارائه خدمات با کارمزد بالا
 2. بررسی و ارسال سفارشات طولانی
 3. عدم امکان تریدکردن
 4. تسویه ریالی زمان‌بر

معرفی بینگ ایکس

بهترین صرافی بینگ ایکس خارجی

یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان، صرافی بینگ ایکس است. این صرافی یک صرافی بین‌المللی است که از سال 2018 فعالیت خودش را در کشورهای مختلف از جمله سنگاپور و کره شروع کرده است. در ابتدا نام این صرافی، Bingbon بود که در سال 2021 به بینگ ایکس BingX تغییر نام داد. صرافی بینگ ایکس در سال 2021 به عنوان بهترین بروکر سال انتخاب شد. این صرافی در واقع یک پلتفرم ایمن برای ترید در ارزهای دیجیتال مختلف است که در آن می‌توانید به راحتی با معامله‌گران دیگر ارتباط برقرار کنید.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

نقاط قوت صرافی بینگ ایکس

 • بهرمندی از پشتیبانی فارسی زبان
 • امکان فعالیت بدون احراز هویت برای ایرانیان
 • کارمزد مناسب
 • دارای اپلکیشن اختصاصی برای اندروید و IOS
 • برگزاری ایونت‌های مختلف مرتبط با فرهنگ فارسی‌زبانان
 • پشتیبانی از 100 رمزارز
 • امکان تبدیل بیشتر از 30 جفت رمزارز با تتر و بیت کوین

نقاط ضعف

صرافی بینگ ایکس یکی از بهترین صرافی‌های خارجی برای ایرانیان است که با شعار ترید آسان، امکان فعالیت در این بازار را بسیار آسان کرده است. در واقع نمی‌توان هیچ نقطه ضعفی برای این صرافی بیان کرد.


معرفی صرافی تبدیل| بهترین صرافی

بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی تبدیل است که در آن معاملات بدون واسطه به صورت همتا به همتا انجام می‌شوند.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی تبدیل

 • سرعت بالای معاملات
 • امنیت بالا
 • پشتیبانی از 80 ارز دیجیتال
 • خرید و فروش بدون محدودیت
 • امکان معامله با حداقل 100 هزار تومان
 • کارمزد پایین
 • سیگنال‌دهی روزانه برای خرید و فروش
 • داشتن کیف پول
 • خرید و فروش 24 ساعته
 • ارائه هدیه ارز دیجیتالی بعد از عضویت
 • امکان انتقال رایگان از بایننس
 • ثبت و نام و احراز هویت در کمتر از 24 ساعت

معایب صرافی تبدیل

به طور کلی به جز محدودیت ارزهای دیجیتال صرافی تبدیل، نمی‌توان عیب دیگری برای این صرافی قائل شد.


معرفی صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس

از دیگر صرافی‌های معتبر ایرانی در زمینه ارزهای دیجیتال صرافی رمزینکس است که تعداد رمزارزهای بر پایه تومان در آن بیشتر از رمزارزهای بر پایه تتر است.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی رمزینکس

 • احراز هویت سریع
 • امکان تعیین حد ضرر برای معاملات

معایب صرافی رمزینکس

 • پشتیبانی ضعیف
 • عدم ارائه پشتیبانی آنلاین یا تیکت

معرفی صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر و مطمئن ایرانی، صرافی نوبیتکس است. این صرافی فعالیت رسمی خودش را از سال 96 شروع کرده و در این مدت توانسته بسیاری از نیازهای کاربران ایرانی در زمینه ارزهای دیجیتال را به خوبی برطرف کند. صرافی نوبیتکس در آغاز فعالیت خود در باشگاه کارآفرینی تیوا وجود داشت که با گذشت زمان و توسعه فعالیت‌ها از وب‌سایت خود در سال 1396 رونمایی کرد.

نحوه ثبت نام در صرافی نوبیتکس بسیار آسان است و می‌توانید مراحل کار با اپلیکیشن و سایت نوبیتکس را در فیلم‌های آموزشی این صرافی مشاهده کنید. این صرافی از رمزارزهای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، تتر (شبکه اتریوم)، تتر (شبکه ترون)، ریپل، بیت کوین کش، بایننس کوین، استلار، اتریوم کلاسیک، ترون، دوج کوین و پیمان پشتیبانی می‌کند.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی نوبیتکس

 • واریز بسیار سریع
 • وجود بلاگ آموزشی برای کاربران
 • دارای اپلیکیشن برای اندروید و IOS
 • امکان ترید قیمت ارزهای دیجیتال
 • امکان ثبت سفارش فوری
 • ارائه امکانات مختلف برای کاربران در سطوح مختلف
 • کارمز معقول برای معاملات

معایب صرافی نوبیتکس

 • محدودیت تنوع ارزهای دیجیتال
 • محدودیت در برداشت کوین
 • نبود قابلیت Stop Loss برای مارجین تریدینگ
 • عدم امکان ارتقا حساب کاربری
 • عدم امکان انتقال سرمایه به کیف‌ پول‌های دیجیتال

معرفی صرافی بیت 24

صرافی بیت 24

از دیگر صرافی‌های معتبر ایرانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال، صرافی بیت 24 است که حداقل خرید آن برای اکثر ارزها 400 هزار تومان است.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی بیت 24

 • امکان احراز هویت سریع
 • فروش بدون سقف
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی
 • امکان نگهداری دارایی‌ها در صرافی
 • امنیت متوسط

معایب

 • خرید و فروش رمزارز در صرافی بیت 24 تنها از طریق سایت انجام می‌شود.
 • امکان واریز و برداشت به ریال وجود ندارد.
 • نداشتن کیف پول اختصاصی
 • وجود حداقل میزان خرید و فروش در سایت

معرفی صرافی ارز دیجیتال آبان تتر

صرافی ارز دیجیتال آبان تتر

بدون شک یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در لیست صرافی های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی آبان تتر است. صرافی آبان تتر به صورت اختصاصی به خرید و فروش 100 رمزارز می‌پردازد و از سال 97 شروع به فعالیت کرده است. صرافی آبان تتر توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازه شده و اداره می‌شود. بهترین و مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی که صرافی آبان تتر از آن‌ها پشتیبانی می‌کند عبارتند از:

 • بیت‌ کوین
 • اتریوم
 • تتر
 • ریپل
 • لایت کوین
 • ترون
 • اتریوم‌ کلاسیک
 • استلار
 • بایننس‌کوین
 • ایاس
 • بیت‌ کوین‌ کش
 • کاردانو
 • تزوس
 • چین‌ لینک
 • مونرو
 • دوج‌ کوین

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

نقاط قوت صرافی آبان تتر، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

 • تعداد بالای کاربران فعال
 • سرعت تراکنش بالا
 • انجام معامله بدون محدودیت مبلغ
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • پاسخگویی سریع
 • کارمزد مناسب
 • امکان اعلام قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه‌ای
 • ارائه خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت حضوری
 • امکان انتقال داخلی ارز دیجیتال
 • پشتیبانی از طریق تماس تلفنی و تیکت
 • پشتیبانی از 200 ارز دیجیتال

نقاط ضعف آبان تتر

 • عدم ارائه کیف پول اختصاصی برای مشتریان
 • عدم پشتیبانی از زبان‌های غیر فارسی
 • زمان احراز هویت در آبان تتر مشخص نیست.

معرفی صرافی اوکی اکسچنج

صرافی اوکی اکسچنج

از دیگر صرافی‌های معتبر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال صرافی اوکی اکسچنج است. این صرافی همانند صرافی ارزپایا از اولین صرافی‌های ایرانی در زمینه ارز دیجیتال است که امکانات مختلفی از جمله خرید و فروش رمزارزها و بیت کوین را برای ایرانیان فراهم کرده است. همه افرادی که می‌خواهند به بازار ارز دیجیتال وارد شوند، می‌توانند با خیال آسوده وارد سایت صرافی اوکی اکسچنج شده و با ایجاد حساب کاربری فعالیت خودشان را شروع کنند. صرافی اوکی اکسچنج از بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی بوده که از سال 1396 فعالیت خود را در این عرصه شروع کرده است.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

خدمات و مزایای صرافی اوکی اکسچنج

 • انتقال بسیار سریع ریال به کیف دیجیتال
 • ارائه تاریخچه خرید و فروش‌ کاربران به صورت دقیق و کامل
 • ارائه بیش از 400 ارز دیجیتال
 • ارائه خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت 24 ساعته
 • محیط سایت این صرافی بسیار کاربرپسند و به‌روز است.
 • داشتن کیف پول امن و با دسترسی آسان

معایب و نقاط ضعف صرافی اوکی اکسچنج

 • پاسخ‌گویی دیرهنگام و پشتیبانی ضعیف یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف صرافی اوکی اکسچنج است که بسیاری از مشتریان بابت این مساله شکایت دارند.
 • کارمزد معاملات بالا یکی از معایب اصلی صرافی اوکی اکسچنج است و مدیران این صرافی باید به فکر تغییر کارمزد خدمات خود باشند.
 • عدم ارائه خدمات بدون احراز هویت

معرفی صرافی بیت پین

صرافی بیت پین

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی بیت پین است که می‌توان آن‌ را یکی از مطرح‌ترین صرافی‌های ایرانی دانست. این صرافی متعلق به شرکت سنا ایمن مبادله بوده و فعالیت رسمی خود را از سال 1400 در منطقه آزاد انزلی شروع کرده است. این صرافی در همین مدت کم به دلیل مزایای زیادی که دارد، به جایگاه بسیار خوبی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال رسیده است. در ادامه می‌توانید برخی از نقاط ضعف و قوت این صرافی تازه نفس را ببینید.

نقاط قوت صرافی بیت پین عبارتند از:

 • سهولت دسترسی
 • محیط کاربری آسان که فعالیت در بازار رمزارزها را برای تمام افراد با هر میزان سواد و دانش امکان‌پذیر کرده است.
 • امنیت بسیار بالا برای خرید و فروش و یا نگهداری ارزهای دیجیتال
 • ارائه خدمات ثبت سفارش فوری
 • دارای اپلیکیشن کاربردی قابل استفاده در اندروید و IOS
 • پشتیبانی عالی و 24 ساعته
 • امکان مدیریت ریسک
 • دارای پشتیبانی تلفنی برای رسیدگی به مشکلات و امور اداری مشتریان
 • حداقل فروش با 90 هزار تومان
 • پشتیبانی از بیش از 90 رمزارز مختلف
 • ارائه خدمات به کاربران سطح اول بدون نیاز به احراز هویت

در کنار این مزایا، صرافی بین پین یک سری معایبی هم دارد که عبارتند از:

 • تنوع کم رمزارزها در مقایسه با دیگر صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی
 • تاخیر زیاد در برداشت پول

معرفی صرافی اریترون

صرافی اریترون

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ایرانی در زمینه ارزهای دیجیتال صرافی اریترون است که از 350 رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کند. دفتر مرکزی صرافی اریترون در اصفهان واقع است.

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

مزایای صرافی اریترون

 • پشتیبانی عالی و 24 ساعته
 • پشتیبانی از طریق تلفن، تیکت و چت آنلاین
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی
 • امکان معامله بدون احراز هویت
 • قابلیت برداشت بدون محدودیت، بدون نیاز به احراز هویت
 • امکانات ترید
 • دارای سطوح کاربری مختلف

معایب صرافی اریترون

 • کارمزد بالا
 • بدون خدمات پشتیبانی در تلگرام

کم کارمزدترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال کدام ها هستنند؟

براساس بررسی های انجام شده در سایت کافه راهنما ، کم کارمزدترین صرافی های ایرانی اریترون و اکسچنج می باشند که با کار مزد ۰.۲ درصد کمترین مقدار کمسیون را از شما در زمان خرید ارز دیجیتال خواهند گرفت. که پیشنهاد داده شده است و در ضمن با بررسی دیگر سایت ها در روزهای آینده صرافی های که با کارمزد پایین تر کار می کنند را هم پیشنهاد و معرفی خواهیم کرد.

سخن پایانی | بهترین صرافی

یکی از مهم‌ترین مراحلی که برای ورود به بازار ارز دیجیتال باید طی کنید، یافتن و ثبت نام در بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی است. بازار ارزهای دیجیتال، بسیار گسترده است و برای معامله در آن، باید ارزهای دیجیتال مختلف و صرافی‌هایی که آن‌ها را ارائه می‌کنند به خوبی بشناسید. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیار پرسود باشد به شرطی که قوانین ورود به آن را به خوبی بشناسید و رعایت کنید.

در این مطلب از کافه راهنما، با توجه به اهمیت این موضوع به معرفی 12 تا از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال آنلاین پرداختیم. هر کدام از این صرافی‌ها با توجه به شرایطی که دارند، ارزهای دیجیتال مختلفی را ارائه می‌کنند. در نتیجه با شناخت بهتر قوانین و شرایط صرافی‌ها و نوع ارز دیجیتالی که می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید از طریق هر کدام از این صرافی‌ها به بازار پرسود و البته پیچیده ارزهای دیجیتال وارد شده و معامله در آن را شروع کنید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

نوزده − نه =